andrzej2110

Przykręcanie lemieszy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej2110    535

Czy ktoś (oprócz mnie ) przykręca lemiesz tylko na 2 śruby?? Ja środkowej nie przykracam od ładnych paru lat. Zaczęło się to gdy trafiałem często w kamień i żeby było mniej roboty przykręcałem tylko na 2 śruby. Teraz nawet jak trafie w kamień to lemiesz mi nie pęka ani nic z nim nie dzieje złego. Nie wiem czy to przez to ze brakuje tej śruby czy są mocniejsze lemiesze teraz. Bo kamienie nadal są w polu i niedawno jak trafiłem na jednego to pług wyleciał z brudy głębokiej na około 30 cm a lemiesz cały i nie pogięty.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

ja dla pewnosci przykrecam na 3 suby mam ciezki pług ciagnik mocny ze korpusowe sruby urywa a co dopiero jakbym na 2 sruby tylko przykrecił lemiesz a jak nawet sruba sie poluzni to strata lemiesza bedzie heh


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnich    19

Ja tam niewidze różnicy czy na dwie, czy trzy śruby. Przykręcam i tak i tak, na naszych polach niema to różnicy i tak lemiesz pęka tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

Ja też przykręcam na 2 śruby, 3 nie zawsze pasuja. A jak sie pożądnie przypakuje w kamień to i 4 śruby nie pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

@andrzej2110 popraw błędy.(raz piszesz śruby a drugim razem już śroby)A wracając do tematu to dla mnie nie ma różnicy 2 czy 3 śruby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A myślałem ze tylko ja mam na 2 śruby :D

 

Robertsuw to znaczy ze masz za mały pług jak ciągnik da rade urwać jeszcze słupice.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

ja też przykręcam na 2 śruby i nie pamiętam kiedy zgubiłem lemiesz, nieraz się złamał się, skrzywił ale nie zgubił a przy odkręcaniu jest mniej roboty bo nieraz to i przecinakiem trzeba odkręcać no i 3p raczej ciężko urwać lemiesz. Tylko trzeb pilnować i dokręcać lemiesz w polu


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja w polu nie dokręcam lemieszy. Mi się nie odkręcają :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Wystarczy podłożyć podkładkę sprężynową i puknąć przy dokręcaniu parę razy młotkiem w łepek śruby, mi sie nigdy lemiesz nie odkręcił , zgubiłem raz lemiesz ale nie było podłożonych podkładek(skończyły sie :D ) a zawsze przykręcam na 3 śruby.


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A na jakie śrubu przykręcacie lemiesze 5,8 czy 8,8 ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja nawet na to nie zwracam uwagi czy 5.8 czy 8.8 jakie w sklepie dadzą takie się zakłada lemiesze przykręcamy zawsze na trzy śruby czasami nawet nie wytrzymują ścina i kamieni dużo po jednym starciu z polem 0.5ha to lemiesze przypominają jak by 10ha zaorały pola mało kamienistego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

My zawsze zakładamy na 2. Ojciec tak robi i ja też, jak ma sie urwać to i tak sie urwie 3 śruby nie pomogą, pozatym często lemiesz się zegnie a nie urwie i wtedy łatwiej i szybciej odkręcić 2 śruby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

andrzej do zetora 8045 mam 4x40 to za wielkiej predkosci nie osiagam a słupice 4 zgiełem na korzeniu a 1 połamałem i sruby urwałem


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

zwykle przykrecałem na dwie sruby, ale w tym roku załozyłem lemiesze z dłutem wiec dla pewnosci przykreciłem na trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

śruby 10.9, po 4 na korpus, ostatnio lemiesze przykręcałem 3 sezony temu :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

To ja mam pytanie :D Czy ustawiacie w jakiś sposób lemiesze przy ich wymianie czy przykręcacie normalnie tak jak sie ułożą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Jak sie ulożą, no chyba, że wyjatkowo dziwnie się ułoża wtedy ułozyc trzeba... (młotek, kilof, przecinak :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Ja zawsze na 3 śróby przykręcam, jak walnie w kamień to z reguły lemiesz się wygnie, raz mi się zdarzyło że 3 śróby urwało przez nie dokręcenie na polu.

Nie wiem ile czasu wam zajmuje to odkręcanie i przykręcanie śrób ale jak dla mnie to niewiele, kluczem popuszczę i ręcznie do końca. Jak nasmarowane to zawsze lekko i szybko idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj