Polecane posty

kamil41    29

a jak wypadają te ciągniki gabarytowo i jaka jest ich masa?? Fendt poradziłby sobie z pługiem 4x40 obracalnym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam wybrales juz ciagnik?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jeszcze nie. kłócę się z ojcem bo on chce fendta, a ja chcę claasa i nie wiem jak to będzie. jak będę wiedział na 100% to napewno napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ojciec twoj dobrze mysli, vario, ehr jesli jest go tylko stac na to, to ty tez docenisz jego decyzje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Szkoda, że mój starszy nie chce takiego fendta kupić :(

A miękka oś to chyba przy turze nie przeszkadza, a jeżeli tak to przedni tuz też by odpadał :)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

miekka os najlepiej jakby mial mozliwosc blokowania przy pracy z turem, choc nie jest to bardzo istotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

jest istotne,(mądrze mówisz o tej blokadzie) bo chyba jak wszystko sie zużywa, tak samo jak ktoś ma ciągnik z miękką osią i robi nim cały czas w polu, ciekawe jak wtedy sie sprawuje te zawieszenie...??? Nie wiecie jak to jest??? A tak wogóle to do ładowarza miekka oś jest raczej zbędna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dokladnie szybsze zuzycie moze miec znaczenie, ale mysle ze konstruktorzy przewidzieli to, ze ciagniki pracuja z turem, wiec jesli os nie ma blokady, a producent nic nie pisze o niestosowaniu ladowacza to jest to dozwolone :)

czy jest ona potrzebna? zalezy od tego ile czasu ciagnik ma pracowac w danych pracach, jednak jest to taka dogodnosc z ktorej bardzo ciezko sie rezygnuje gdy sie mialo wczesniej kontakt :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek99    0

koledzy mam podobny problem tylko ja mam do obróbki 215ha i posiadam fenta 312 vario, df agrofarma 100, zetora5340 z turam no i poczciwego ursusa c-360 ale ursus chodzi w gospodarstwie. Jestem zainteresowany koleinym zakupem ciągnika ale nie wiem jakiego. doradzcie czy brać jeszcze jednego fenta czy clasa a może coś z innej stajni. potrzebuje ciągnik ok 110 koni cena nie gra roli. ciągnik ma chodzić w polu przy pługu obrotowym agregacie przyczepie no i wiele różnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Jeżeli cena nie gra roli to zabierz Cata chalengera...

Odpowiedz sobie na pytanie czy dobrze się sprawuje Fendt jeśli tak to bierz drugiego jeśli nie zmień markę.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiez co ci teraz powiem?? już praktycznie złożyłem wniosek i starsi się uparli na claasa więc to prawie pewne, ale jakiś miesiąc temu dowiedziałem się, że jest niewielka różnica w spalaniu między claasem, a JD. więc jeśli patrzeć na spalanie to JD jest sprawdzonym ciągnikiem i jest już w fabryce o wiele dłużej niż nie do końca sprawdzony claas. ja mam wielką ochotę na JD ale jak mówię rodzice napisali claasa więc nie mam wyboru. w końcu to oni podejmują główne decyzje. a jeśli się zastanawiasz nad claasem to bardziej polecam John Deere'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek99    0

u mnie fendt sprawuje się bardzo dobrze a najlepiej gdy pracuje 24h wtedy nic nie czuć ze się przepracował lub czuć olej. lecz w fendt 1/3 ceny to skrzynia vario która mi jest nie potrzebna wystarczy zwykła. więc mam dylemat czy przepłacać za skrzynie czy podziękować marce. z drugiej strony fendt obok JD jest uwazany za najlepszą markę na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszek    0

ja posiadam fendty(2) 820 vario i elektronika w nich nie siada. służą w polu i trans. co do wygody brak zastrzezeń. cena classa i fendta podobna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moze bys sie nauczyl pisac poprawnie marke ciagnika ktora posiadasz. mowisz ze cena claasa i fendta jest podobna, hmmm no jak ja dla taty wybieralem to byla roznica 120 000 pln netto miedzy porownywalnymi modelami dlatego nie ma fendta, ani jd na podworku tylko claas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ja liczyłem to fendt 309 vario bez tura kosztował ok 260 tys brutto, a claas axos 330 z turem stolla ok 230 tys. więc różnica jest duża( tur ok 40 tys. z całym osprzętem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

jaka jest cena Fendta w euro i według jakiego kursu przeliczałeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek99    0

koledzy dziękuje za radę co do wyboru ciągnika. podjełem wybór biorę fendt 311 vario. mój kuzym kupił classa i mu nawalił a część kosztowała niemało. mówicie że fendt dużo żywotniejszy więc wybrałem tą markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Temat zostaje otwarty dla osoby o podobnym problemie, a wiem że ostatnio takowa była tylko że chyba zrezygnowała z dopisania się tutaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butchless    0

A jak tak czytałem i doszedłem do wniosku, że Fendt 309 vario bedzie najlepszym ciągnikiem na moje gospodarswto.Skoniło mnie do tego jego mała masa własna i te 90 koników.co do tej masy to jest to bardzo wazne, bo wykaszam ląki bardzo wilgotne wiec wolałem 309 niz 412,ktora jest ciezsza.a w tych terenach 309 bedzie sobie lepiej dawała rady przy classie disco 300 i w zwijarce. no i oczywiscie tura bedzie miał.przedni tuz i vom.a teraz czekam do nowego roku bo po co mi ciagnik na zime,a tak to go kupie w kwietni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To może poczekaj na 200 Vario-jeszcze lżejszy a i 110 koników potrafi mieć-właśnie wczoraj przeglądałem dane tego ciągniczka i dosyć pozytywnie to wygląda-na użytki zielone może być IMHO naprawdę ciekawą alternatywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Seria 200 Vario:

  • 207 Vario 51 kW/70 PS
  • 208 Vario 59 kW/80 PS
  • 209 Vario 67 kW/90 PS
  • 210 Vario 73 kW/100 PS
  • 211 Vario 81 kW/110 PS

Silnik AGCO Sisu Power, 3-cylindrowy, 3,3 L, Common Rail

WOM 540, 540E i 1000

Pompa tandem 47 l/min i 35 l/min

Tylny podnośnik 4.200 kN

Przedni podnośnik 2.400 kN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butchless    0

seria 200 odpada ;) to sa ciągniki 3 cylindrowe a ja w seri 300 bede miał 4 cylindry. ten ciagnik to przy zielonce i w orce da sobie rade.Myslałem jeszcze nad blizniakami bo w tym roku to ciezko było w lipcu jak tak popadało.Mozna powiedziec ze sie pływało na łace(dosłownie).Powie mi ktos moze kto kupił serie 300 ile zapłacił, bo ja sie zastanawiam ile to bedzie mnie dokłanie kosztowało.a w zestaiw chcem full opcje.Jestem zaintresowany tez pokazowymi, tylko ile on bedzie tanszy?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj