Zaloguj się, aby obserwować  
emil201

Przedni napęd MF 3060

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
emil201    0

Witam wszystkich posiadaczy MF-óf. Mam taki problem mianowicie chodzi o przedni napęd.

Jak go włączę i jadę do przodu, czy tyłu, prosto, to wszystko jest ok. Jak zacznę skręcać to przez chwile jest dobrze, a po chwili czuć takie delikatne szarpnięcie i jedno z kół, to które powinno obracać się szybciej, obraca się wolniej i jest ciągnięte lub pchane, zależy od kierunku jazdy (przód-tył). Widać to po śladach jakie zostawia i ciągnik wtedy trochę ciężej ma, czuć po pracy silnika. Tak jakby przedni dyfer działał odwrotnie lub się jakoś blokował. Co to może być, spotkał się ktoś z was z czymś takim lub macie jakieś pomysły co może powodować takie zachowanie. Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pojęcia co to może być ale wstawię jedną grafikę może się komuś przydać jest tam pokazany przedni most.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Na moje to sie blokada załącza. Długo masz tego MF-a?


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil201    0
Na moje to sie blokada załącza. Długo masz tego MF-a?

Witaj. Mf-a mam już cztery lata. Ten ciągniczek nie jest wypasażony w blokadę przedniego mostu ( mechanizmu różnicowego) Były z blokadą ale też i bez blokady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

witaj moim zdaniem to własnie blokada mostu się załącza, musisz sprawdzić elektrozawory z prawej strony bo moze masz zamienione kabelki na zaworach i jak właczysz napęd załączasz blokadę + napęd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Witaj. Mf-a mam już cztery lata. Ten ciągniczek nie jest wypasażony w blokadę przedniego mostu ( mechanizmu różnicowego) Były z blokadą ale też i bez blokady.

Cos mi sie nie chce wierzyc ze były MF tej serii bez blokady przedniego mostu jesli chyba 4514 nawet ja ma a to jest starsza konstrukcja.

 

I co wyjasniło sie wszystko czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że to blokada ale przecież kolega mówi że jego MF 3060 nie posiada blokady przedniego mostu ale nie spotkałem MF z serii 3000 który nie ma blokady przedniego mostu a jakiej firmy jest most w MF może były jakieś wersje? bez blokady?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Były wersje bez blokady bo np. muj nie posiada. Chyba, że jest jakaś samoczynna blokada bo żadne przewody od sterowania nie wchodzą do przedniego mostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nie mam takiego MF wiec nie wiem ale po mojemu to przeciez widac czy ma blokade czy nie jak wpodnie w błotko na polu czy cos.

Przedni most chyba sie sam blokuje jak któres koło złapie poslizg ale moge sie mylic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj