Zaloguj się, aby obserwować  
Krzysiek2121

Przepisanie gospodarstwa

Polecane posty

Witam. Szukałem odpowiedzi na moje pytanie ale nie znalazłem dokładnej odpowiedzi. Mianowicie moi dziadkowie chcieliby przepisać na mnie swoje gospodarstwo rolne. Chodzę do liceum i nie wiem czy wogule jest taka możliwość. Prosze o odpowiedź także co muszę zrobić aby móc starać się o dofinansowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

he a w której klasie lo jesteś? jeśli w 1wszej to jak najszybciej pzrenieś się do technikum rolniczego :D, albo potem studia rolnicze, albo po studiach podyplomówka rolnicza, a tak wogóle to o jakie dofinansowania pytasz? młodego rolnika chcesz dostać?

 

a tak wogóle to jak to jest osoba bez wykształcenia rolniczego może brać dopłaty tak wogóle czy od tak kupić sobie ziemi i płacić krus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manko    7

przejmujący gospodarstwo rolne powinien przedstawić dokument posiadania

kwalifikacji rolniczych


we wszystkim trzeba zachować umiar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

to przejmując ale gdybym nie mając wykształcenia rolniczego kupił kilka ha ziemi i chciał wystawić na dopłaty i uprawiać to to czy mógłbym normalnie dostawać te dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatru    3

ja tez dolaczam sie do pytania czy mozna skożystac z programu " modernizacja gospodarstw rolnych" jezeli sie nie posiada wykształcenia a ma sie staz pracy w rolnictwie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to przejmując ale gdybym nie mając wykształcenia rolniczego kupił kilka ha ziemi i chciał wystawić na dopłaty i uprawiać to to czy mógłbym normalnie dostawać te dopłaty?

 

Dopłaty jako takie nie maja nic wspolnego z wyksztalceniem rolniczym czy stazem. Masz ziemie=masz dopłaty. A czy mozesz kupic tak sobie ziemie to nie wiem ale chyba tak.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

moj nauczyciel od mechanizacji powiedzial ze jak sie nie ma uprawnien rolnika to sie nie dostaje doplat ani nie mozna ziemi kupowac no i nie wiem czy wogole mozna gospodarstwo prowadzic. ale zawsze jest wyjscie. zawsze mozesz chodzic do szkoly zaocznej na technika rolnika i potem (nie wiem dokladnie po jakim czasie) zdajesz egzamin zawodowy technik rolnik. no ale to by cie duzo czasu kosztowalo bo musisz pierw to liceum zakonczyc no a dopiero potem isc na zaoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Z tego co wiem to aby przepisać pole na rentę strukturalna musisz mieć wykształcenie rolnicze i bez tego nie ma co nawet próbować w dniu składania papierów musisz okazać jakie posiadasz kwalifikacje wystarczy mieś wykształcenie średnie dokumentem takim może być świadectwo ukończenia szkoły ( najlepiej jakieś policealne technik rolnik albo technikum )


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

a więc tak ziemie mogą ci przepisać bez żadnej szkoły. Mi ojciec przepisał gdy miałem 15lat. Ale gdybyś chciał się starać o dopłaty lub kredyt bezzwrotnt lub na dotację dla młodego rolnika (50 000), lub nawet dokupić kawałek gruntu ornego, musisz mieć skończoną szkołę rolniczą lub kurs który trwa 3 miesiące.Gdy ukończysz 18 lat masz 1 rok czasu na zaliczenie tego kursu lbu składasz wniosek i oni ci przedłużą do 3 lat jeśli jest taka potrzeba.Życz powodzenia. :D

 

 

PS: to było 5lat temu chyba nic sie nie zmieniło po wejściu Polski do UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

he kurs w 3 miesiące? już chyba te szkoły co w rok sie robiło według jakiejś ustawy już nie istnieją? tylko technikum rolnicze studia rolnicze lub roczna podyplomówka rolnicza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

znajomy poszedł na ten kurs, bo nie mógł kupić dzierżawionej ziemi.3 miech chodził w Sobote lub Niedziele i na końcu test teoretyczny i praktyczny. Zdał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jaki to jest kurs, gdzie sie na niego można zapisac? Czy jeśli przepisywali by mi kiedy bym miał już skończone te 18 to byłyby jakieś jeszcze inne problemy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Jak mi przepisywali to nie miałem żadnej szkoły rolniczej.Chodziłem do Gimnazjum :D .A kurs możesz zrobić w szkole rolniczej.Tam gzie jest technikum rolnicze. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

chłopaki mam problem bo wujek starsza osoba nie ma nikogo blizeszgo niz ja i moja rodzina tak wiec zeby dostawac emertyture wydzierżawił swoje pole mojej mamie ale teraz chce przepisac pole , budynki i maszyny na mnie i mam pytanie czy musze sie przeniesc do szkoly rolniczej ?????????? aby mógł na mnie to wszystko prze pisac :)

 

 

proszę o pilna i szybko odpowiedź ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w ogóle takie coś słyszałem żeby kupić lub przejąć po kimś ziemie to trzeba skoczyć szkole rolniczą lub jeden z rodziców musiał by co najmniej 5 lat być rolnikiem, bo bez tego to tylko można kupować lub przejmować działki budowlane a nie rolne ;)


Ursus bogiem, Orka nałogiem, Prasowanie zabawą, A ropa podstawą:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

nie ma takiej konieczności abyś zmieniał szkołę,i wykształcenie rolnicze nie jest potrzebne ja otrzymałem gospodarstwo jako 2 latek. ale dowiedz sie czy nie zapłacisz podatku ccp/czynności cywilno prawnych/ to mnie spotkało niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian30    0

A jak sprawa wygląda gdy chodzę do zawodówki na mechanika i operatora maszyn rolniczych?

Coś słyszałem, że potrzeby jest staż 5lat stażu w gospodarstwie i płacić krus w charakterze innym niż domownik.

Jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

przepisać mogą zawsze tylko ty jesli będziesz chciał uzyskać wsparcie dla młodego rolnika to musisz uważać wychodzą różne sprawy po zakończeniu edukacji /rozpoczęcie działalności rolniczej/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale jak nie bede miał wykształcenia rolniczego chociaż średniego to raczej nie bede mógł sie starać o żadne dotacje i programy dla rolników to po co mi ta ziemia jak nie bede mógł z niej korzystać w 100 % to juz wole zmienić szkole B)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

bartus16 pójdziesz na Mechanika Maszyn Rolniczych w Rykach? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no mam taki zamiar sie tam przeniesć do 2 technikum ale zobaczymy jak to wszystko wyjdzie B)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
nie ma takiej konieczności abyś zmieniał szkołę,i wykształcenie rolnicze nie jest potrzebne ja otrzymałem gospodarstwo jako 2 latek. ale dowiedz sie czy nie zapłacisz podatku ccp/czynności cywilno prawnych/ to mnie spotkało niestety

 

czytałeś jakiś akt notarialny ostatnio podpisany?

"Notariusz ustałła, że zachodzą warunki określone .... o kształtowaniu ustroju rolnego....."

Idzie chyba o powiadomienie agencji a raczej o to żeby ich nie powiadamiać bo było tak, że agencja ma prawo pierwokupu jeśli kupisz taniej niż ileś tam PLN za 1 ha. W szczegółach podpytaj notariusza.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj