Marcinuzz90

Historia i przyszłość koncernu SDF

Polecane posty

b0gdan    90

Od roku 2008 Agrotron serii K jest produkowany w włoskiej fabryce SDF razem z odpowiednikami Same i Lambo, zaś inne modele koncernu powyżej 130KM są produkowane w Niemczech ( na stronie SDF nie pisze czy wszystkie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
PO co a,z trzy marki-według niektórych -ŻEBY BYŁO KOLOROWO

hmmm po co 3 marki, zeby bylo taniej. to sie nazywa unifikacja czesci :( tyle, ze ten koncern poszedl jeszcze dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Pewnie dla tego samego powodu audi, vw, seat i skoda mają bardzo dużo wspólnych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Tutaj jak najbardziej chodzi o rynek mają 4 marki Niemiec chociaż to samo co same i Lambo wybierze Df bo dla Niemca będzie to super ciagnik a taki sam same to szajs Włoch wybierze Samika labo znowu inni rolnicy chodzi tutaj jak najbardziej o rynek przywiązanie do marki i tym podobne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A wy mówicie o całej gamie DF, same i lamborghini czy tylko o tych modelach agrofarm ,explorer 3 i r3 evo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Ja myślę o większości modeli bo same silver i lamborhini r4 nie ma odpowiednika w DF i to są jak dla mnie 100% włochy

A co do całej reszty moje zdanie jest taki że to są takie same maszyny jakiś dowodów nie mam tylko moje spostrzeżenia i słowa które usłyszałem u dilera tych marek AGRO-ROLNIK Śniadowo może ktoś zna :(


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Właśnie to stwierdzenie o kolorach zostaje obalone. Gdyż niektórzy napisali tu,że po to są 4 marki takie same,żeby wybierać sobie kolory. Przecież jak by to było po to to DF zrobił by tak jak np: Valtra, dał by całą gamę kolorów i rolnicy mogli by wybrać kolor, który im się spodoba i o takim kolorze fahra kupić.

Według mnie Same i DF zawładnęli wieloma krajami, a żeby połączyć swe siły stworzyli spółkę SDF,dzięki której same i DF poszerzyli horyzonty, a lamborghini to taki dodatek,pewnie lambo popadły w długi i SDF je wykupił.

 

Ale to tylko moje stwierdzenie,więc mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@PIOTREKrrrr silvera i r4 juz nie ma :)

 

@Kamillo0 same najpierw kupilo lamborghini, a pozniej DF :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

W 1972 Same wykupił Lambo, w 1976 roku Hurlimanna, a w roku 1995 wykupiło od KHD Deutz Fahra.

Edit brzozak2 mnie uprzedził :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

"Ciągniki: Deutz-Fahr Agrofarm, Lamborghini R3 Evo i Same Explorer3 to najnowsze osiągnięcia koncernu Same Deutz-Fahr. Śmiało można je nazwać mianem trojaczków, choć fizjonomią nieco od siebie odstają. Maszyny warte są zwrócenia uwagi, choćby dlatego, że nieczęsto zdarza się by któryś z koncernów „wypuszczał” na rynek ciągniki różniące się tylko marką handlową i kolorem nadwozia, a w środku miały dokładnie to samo. A tak stało się w przypadku SDF."

 

Tu jest część artykułu dotycząca wyłącznie tych modeli, a jkoś nie moge znaleść artykułów świadczących że cała gama tych marek jet taka sama (więc nie piszczcie że wszystkie ciągniki są takie same to dotyczy tylko tych modeli). To według mnie miało na celu wciągnięcie ciągnika Same na tor taki jak DF cz JD czy fendt. Z tego artykułu wynika że to głupota tworzyć ciągniki takie same pod inną marką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wszystkie nowe modele wprowadzane przez SDF na rynek są produkowane jako trojaczki, a niektóre nawet jako czworaczki, przejrzyj ofertę najnowszych modeli, a się przekonasz , że tak jest.

Ludzie co Wy się tak boicie tych Włoch, pogódźcie się z tym ze SDF włoskim koncernem, dramat dla was co nie??? Zachowujecie się jak byście mieli po 12 lat. Ciągniki są produkowane w Niemczech , Włoszech, a wkrótce tez w Chinach, ważne aby jakość była dobra, a nie kraj produkcji.

Ile razy można wałkować po co produkują ciągniki w czterech markach... wcześniej ja, dziś znów arassso tłumaczył o co z tym chodzi... ręce opadają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

To czemu DF jest tak popularny?

Edytowano przez brzozak2
nie cytujemy poprzedniego postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a co ma piernik do wiatraka!!!!!!!!

df ma bardziej ugruntowana pozycje bo w przeszlosci robil porzadne maszyny, co nie oznacza, ze zarabial na nich duzo i jak widac doprowadzilo to do tego, ze musial zostac wykupiony, teraz jedzie dalej na opinii i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Prosta odpowiedz czemu DF jest najpopularniejszą marką :) jak często możemy spotkać używanego DF :)bardzo często :( wystarczy pojeździć po komisach lub popatrzeć na allegro tego jest pełno i są to maszyny świetnie się spisujące niemalże bezawaryjne i dzięki temu mają taką opinie wśród wielu rolników a panuje jeszcze taka opinia że co niemieckie to solidne i trwałe

A do włoskich marek jeszcze nie wszyscy się przekonali choć mogą być równie dobre


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Ta opinia panuje ale powinna się wykruszyć. Nie wiem czy słyszeliście. Ale czytałem w necie(tak odbiegając od tematu),że jakaś chińska firma,produkuje części jakieś samochodowe w Chinach i mercedes montuje je do nowych mercedesów. Możecie nie wierzyć al już dwa razy natknąłem się na tej treści artykuły, raz na o2.pl w dziale moto czy jakoś tak a drugi szukając czegoś o nowych autkach w google mi jakaś strona wyskoczyła z takim artykułem.

 

A jak już macin87 wie bo mu pisałem,że w jednym już dawnym numerze rpt był artykuł o tych trzech ciągnikach i wyraźnie napisane,że są to bliźniaki różniące się obiciem siedzeń,kolorami wnętrz,kolorami i wyglądem maski.

Więc jeśli znana i zaufana gazeta rpt tak napisała to chyba nie znaczy,że oszukują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

a ta skrzynia GS jest awaryjna? nie wiem czy dobrze zrobiłem biorąc te skrzynie, bo ojciec mi powtarza że to się będzie psuło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a dlaczego miała by być bardziej awaryjna? Nie jest tak ze w GS jest rewers elektrohydrauliczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

sa półbiegi, rewers elek-hydr, sprzęgło elek-hydr i wszystkie mechanizmy różnicowe załoczane guzikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Raczej nie powinieneś się bać ;) Żadna nowość w dzisiejszych czasach tylko pewnie twój ojciec tak samo jak mój na początku obawiał się i wynajdował to coraz nowe minusy ;) ELEKTRONIKA kto to naprawi to była główna wymówka

Jak pojeździ sobie to zobaczy że warto :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

No niestety tak ale coś za coś ;) i serwisowanie pewnie droższe ;) ale tak szybko się chyba nie popsuje to nie powinieneś się martwić


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tc56
      W naszym kraju jest wielu miłośników ,których interesuje historia naszego Bizona. Jeśli ktoś ma co ciekawego do powiedzenia na ten temat zapraszam do wypowiadania. Ja sam ostatnio znalazłem ciekawą książkę o fabryce bizonów. Można ją zamówić w Towarzystwie Naukowym Płockim ,oto link http://www.tnp.org.pl/wydawnic.htm pozycja na liście nr.47.Kosz tej książki to 25 zł plus koszty wysyłki.Wszyskim poplecam tą publikację.
       
      Poprawiony adres
    • Przez b0gdan
      Jestem ciekaw kto z forumowiczów zaryzykuje kupno np Agrofarma 100 po uruchomieniu produkcji w chinach?
    • Przez bartek29
      Siema mam pytanie bo tyle osób mi mówi ze gospodarstwa 1-30 ha nie przetrwają nadchodzących lprzyszlych lat mam pytanie czy to prawda
    • Przez mlody90
      Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu
      Szkoła znajduje się w miejscowości Jabłoń, gmina Jabłoń, powiat Parczewski, województwo Lubelskie. Nie ma co się rozpisywać wszystko jest tutaj na stronie szkoły http://www.zsckrjablon.pl/ Zachęcam do odwiedzenia strony szkoły i sprawdzenia kierunków kształcenia
    • Przez poliswerty123
      Czy warto jest przejmować gospdarstwo 12 ha czy kształcić się i mieszkać w mieście?
      Co na takim gospodarstwie uprawiać, hodować?
      Podzielcie się swoją opinią
      Dodam że zawsze miałem śrwednią powyżej 5.0 i teraz jestem w pierwszej liceum
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj