Marcinuzz90

Historia i przyszłość koncernu SDF

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Daniel215    1

Czyli kupować same bo najtańsze :( (zart) :) A jaka jest różnica cenowa miedzy same a deutz, na tym samym modelu, obojętnie jaki :) ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Same i DF różnią się trochę ceną,gdyż DF jest popularniejszy niż same,poprostu płacimy za markę. Sczególnie Same explorer3, DF agrofarm,Lamborghini r3 evo i Hurlimann podobny do tych,nie wiem jak się nazywa to jedno i to samo. A różnice to kolor i wykonanie. Oglądałem u dealera te trzy ciągniki bo hurlimanna nie było i różnica to kolor,wygląd maski i środka,w same niektóre elementy są czerwone,w DF te same elementy co w same są zielone a w lambo te same są srebrne,w hurlimannie są też jakieś tam srebrne czy szare. No i oczywiście napisy na masce,siedzeniu i innych elementach są inne i wykonanie fotela się chyba różni,już nie pamiętam ale chyba inne kolory i materiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Jaro, a jak z ceną czy była proporcjonalna do jakości?

Pojęcia nie mam :(-wiem tylko że mój brat cioteczny parę lat temu kupił Case 7230 a jakby nie był z niego zadowolony to nie kupiłby chyba po pewnym czasie MX 240-a kupił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

ALLLLLE bzdury! Poszukajcie trochę.najpierw po modelach szukajcie gdzie są produkowane i z czego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

najlepiej porozmawiać z dealerem(znającym temat,nie z naciągaczem)-podobny temat-http://www.agrofoto.pl/forum/deutz-a-deutz-fahr-t12793.html

Uzytkownicy mogą napisać co mają w homologacji,jakiej marki przodek,skrzynię.Najlepiej obejrzeć u dealera i porownać,bo pisaniem nikogo nie przekonam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Jakby ktoś chciał u dealera zobaczyć to by pojechał i zobaczył a nie pisał na forum.

Po to forum jest,żeby sobie doradzać,wymieniać się informacjami i chwalić doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Moim zdaniem Karol jesteś trochę anty-nastawiony do forum bo co by ktoś nie napisał to Ty musisz to negować chodź widzę, że znasz się na rzeczy ale nie ze bardzo chcesz się tą wiedzą dzielić :/ i to jest Twój problem, niestety...


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Może się zna ale w zły sposób to pokazuje,on zamiast pokazywać swej wiedzy pokazuje nie wiedzę,czyli pisze to co jest według niego najlepszym rozwiązaniem a może pisać też te,które nie są najlepsze i więcej ludzi go poprze.

 

Trochę poplątałem,ale myślę,że zrozumiecie o co mi chodziło i KAROLA4 nie urażę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1
ALLLLLE bzdury! Poszukajcie trochę.najpierw po modelach szukajcie gdzie są produkowane i z czego!

a może @serwisan02 to twoja rodzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@ursusik1634 nie przesadzaj karola znamy juz jakis czas i to nie jest zly uzytkownik, a serwisanta mozna przywolywac tylko w najciezszych przypadkach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po to są trzy marki żeby był wybór prawie takich samych ciągników. Ktoś chce kupić ciągnik z tych trzech a chce mieć zielony to bierze DF a jak chce mieć tańszy też z tej grupy to same.


Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1
@ursusik1634 nie przesadzaj karola znamy juz jakis czas i to nie jest zly uzytkownik, a serwisanta mozna przywolywac tylko w najciezszych przypadkach :(

no to powinienem teraz przeprosić ale prosze na drugi raz konkretne argumenty a nie stwierdzenei, że piszemy bzdury po to jest to forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Forum nie jest po to,żeby bzdury pisać.

Jeśli tak sądzisz to po co się zarejestrowałeś na agrofoto?

Może to nie jest forum dla ciebie. Nie wyganiam ale zadaj sobie pytanie czy wiesz czemu poświęcone jest to forum i o czym tu piszemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Poprostu irytują mnie stwierdzenia,że "robią w trzech kolorach po to aby trafić w gusta rolników ","robią w tej samej fabryce",.Uważam,że podałem najlepszy sposób na sprawdzenie kto ma rację.Do jutra!(extra to porównanie do serwisanta-wieeeeeeeeeelkie dzięki :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a bo co, nie robia agrofarma, r3 evo i explorera 3 w tej samej fabryce??? Nie tworzą trzech identycznych modeli aby trafić w gusta rolnika??? Bo ja twierdze że tak, a jeśli się mylę to mnie oświeć i powiedz jak jest wg ciebie naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Nie chce sie wtrącać do kłótni, ale wy tu cały czas o wyglądzie zewnętrznym (różnice tylko w masce). Może tak byście się skupili tym co jest w środku (nie chodzi mi o kabine) - może tam są różnice??? Ja jestem tego zdania że płacimy za jakość (no i w pewnym sensie marke). Skąd wiecie że są to identyczne ciągniki (dowody). I jeszcze jedno to co jest np. DF może i jest w MF czy nawet w JD. W dzisiejszych czasach części produkują inne firmy a np. Grupa DF-same ma na celu tylko złożenie w odpowiednią całość. Dla mie to śmieszne jest jak ktoś mówi że ciągnik jest identyczny sugerując się wyglądem zewnętrznym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-więc uważasz że na jednej taśmie powstają trzy(a nawet cztery wliczając Hurlimanna) zasadniczo różniące się jakością i podzespołami natomiast niewiele różniące się ceną ciągniki ?Bo co do pochodzenia (tj.jedna i ta sama fabryka) raczej zastrzeżen nie masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Co do firmy to jest tak że Df-same mają wspólne udzialy, a nie to że to jedna fabryka. A co do pierwszego pytania to uważam że tak (ale to jet moje spostrzerzenie, ale nie mam dowodów). Teraz tak jak wcześniej wspomniałem części tj. koła zębate czy tarcze sprzęgłowe, itd. robią inne firmy na zamówienie danej grupy maszyny rolniczej. Np. grupa DF-same ma na celu projektowanie ciągnika poprzez odpowiednie złożenie w całość, a następnie zamówienie odpowiednich części lub zlecenie ich produkcji, a następnie złożenie to w "kupe". Słyszałem jakieś 2 lata temu że do BMW jakaś część (albo podzespół) jest robiony w polsce i tu były obawy że BMW straci renome (ale chyba się tak nie stało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Co byście więcej bajek nie pisali, ciągniki SDF produkowane w Jackowie wg tej samej specyfikacji (czytaj: z tym samym wyposażeniem ), czy to będzie Same Solaris, Lambo R1, Hurlimann (...) lub MF 2400 (produkowany na zamówienie AGCO), różnią się jedynie kolorem maski i błotników, oraz tabliczką znamionowa :) Wiem, bo byłem widziałem i prawie wszędzie zajrzałem :( na terenówce ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

To co czerwony lakier jest tańszy od zielonego? :( . A skąd jesteś taki pewien ż to to samo tak to i ja moge pier..olić. I na tym zakończe nie będe się wypowiadał, bo ja nie mam dowodów i wy nie macie ich więc o czym tu gadać!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Kur** człowieku żeby ci udowodnić to mamy ci przywieźć explorera 3 ,R3 evo i agrofarma w częściach żebyś w końcu zrozumiał?

Weź się stuknij w ten swój sagan i pomyśl. Zazwyczaj jak są dwa produkty identyczne a jeden jest droższy to płacisz za markę. Bo wiadomo że z pośród tych trzech ciągników fahr kosztuje najdrożej bo to znana i lubiana marka. W Polsce jak jest 100 ciągników agrofarm ,explorer 3 i r3 evo to na tą 100 przypada 60 agrofarmów bo ludzie cenią fahra i dadzą nawet 10000 zł więcej za fahra niż za sama, bo wolą fahry,myślą,że to lepsze niż włoskie, 20 same i 20 lamborghini bo oba włochy nie wiadomo,który lepsze,tu akurat wybierają wygląd albo kierują się ty,że ktoś w okolicy ma któregoś z tych i nie nażeka to i oni biorą taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Dowody... dziesiątki artykułów prasowych na temat tego że wymieniona 3 a nawet 4 to takie same ciągniki różniące się tylko kolorem maski, światłami z przodu oraz ewentualnie wyposażeniem, a także organoleptyczne oględziny sprzętu w FINO, bo ostatnio też SAME tam sprowadzili. A kolegę LowRider uważasz za kłamcę? Uważasz że zmyślał???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
a bo co, nie robia agrofarma, r3 evo i explorera 3 w tej samej fabryce??? Nie tworzą trzech identycznych modeli aby trafić w gusta rolnika??? Bo ja twierdze że tak, a jeśli się mylę to mnie oświeć i powiedz jak jest wg ciebie naprawdę

Agrotron K i lamborghini R6 1xx-ta sama fabryka???????!!!!!!!Ne znam odpowiednika u Same,bo nigdy mnie nie interesowały,a że same z lambordem na jednej linii to możliwe,ale napewno nie z DF .

Poniżej agrotrona-może i to samo,ale od serii K jest podział umownie nazywając na Helmutów i Makaroniarzy. :(

 

Moim zdaniem Karol jesteś trochę anty-nastawiony do forum bo co by ktoś nie napisał to Ty musisz to negować chodź widzę, że znasz się na rzeczy ale nie ze bardzo chcesz się tą wiedzą dzielić :/ i to jest Twój problem, niestety...

Nie chcę dzielić się wiedzą-A toś mnie zdziwił! (myślałem,że dobrze Ci podpowiedziałem,a o takich jak tamta sprawa myslę że lepiej nie pisać oficjalnie,bo ktoś może być stratny)To że jestem anty nastawiony-to do uogólniania.

PO co a,z trzy marki-według niektórych -ŻEBY BYŁO KOLOROWO-prosta odpowiedz-temat do zamkniecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tc56
      W naszym kraju jest wielu miłośników ,których interesuje historia naszego Bizona. Jeśli ktoś ma co ciekawego do powiedzenia na ten temat zapraszam do wypowiadania. Ja sam ostatnio znalazłem ciekawą książkę o fabryce bizonów. Można ją zamówić w Towarzystwie Naukowym Płockim ,oto link http://www.tnp.org.pl/wydawnic.htm pozycja na liście nr.47.Kosz tej książki to 25 zł plus koszty wysyłki.Wszyskim poplecam tą publikację.
       
      Poprawiony adres
    • Przez b0gdan
      Jestem ciekaw kto z forumowiczów zaryzykuje kupno np Agrofarma 100 po uruchomieniu produkcji w chinach?
    • Przez bartek29
      Siema mam pytanie bo tyle osób mi mówi ze gospodarstwa 1-30 ha nie przetrwają nadchodzących lprzyszlych lat mam pytanie czy to prawda
    • Przez mlody90
      Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu
      Szkoła znajduje się w miejscowości Jabłoń, gmina Jabłoń, powiat Parczewski, województwo Lubelskie. Nie ma co się rozpisywać wszystko jest tutaj na stronie szkoły http://www.zsckrjablon.pl/ Zachęcam do odwiedzenia strony szkoły i sprawdzenia kierunków kształcenia
    • Przez poliswerty123
      Czy warto jest przejmować gospdarstwo 12 ha czy kształcić się i mieszkać w mieście?
      Co na takim gospodarstwie uprawiać, hodować?
      Podzielcie się swoją opinią
      Dodam że zawsze miałem śrwednią powyżej 5.0 i teraz jestem w pierwszej liceum
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj