Marcinuzz90

Historia i przyszłość koncernu SDF

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcinuzz90    0

 

Witam wszystkich bardzo serdecznie!!

:D

 


Piszę ten temat aby zebrać wasze opinie na temat właśnie tej "Włosko - Niemieckiej" spółki. Jak to było naprawdę? Kto był pierwszy? Kto się na kim wzoruje? Kto kogo kupił? Kto jest liderem? Czy ta korporacja między tymi firmami ma jakiś cel - są jakieś plusy/minusy? Czy kiedyś wielka współka się rozpadnie?
Nie chciał bym żeby temat był źle odebrany ale ja osobiście mimo tego, iż jestem osobą która posiada jeden z tych trzech marek ciągników patrząc na inną markę z tej spółki mam do niektórych spraw mieszane uczucia...

SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kiedys czytalem ze SAME, ktore kupilo DF, jest tym samym liderem,

tymbardziej, ze jest wymieniane w takiej kolejnosci

Grupa SAME DEUTZ-FAHR jest reprezentowana na rynku światowym przez następujące cztery marki: SAME, DEUTZ-FAHR, LAMBORGHINI i HURLIMANN
raczej nieprzypadkowo, z alfabetem tez nie ma nic wspolnego :D

dzis znalazlem taki tekst odnosnie silnikow:

Grupa, w ciągu roku 2003, została głównym udziałowcem spółki DEUTZ AG, będącej jednym z największych niezależnych producentów na rynku przemysłowych silników Diesel, notowanym na Giełdzie we Frankfurcie. SAME DEUTZ-FAHR posiada 42,2% (na dzień 29 lutego 2008 r.) akcji niemieckiego producenta.

 

w spolce jest nie 3, a 4 graczy - hurlimann

 

po co?? wydaje mi sie ze dla oszczednosci, unifikacja czesci to spore zejscie z kosztow, poza tym jest czynnik ekonomiczny, popytu danych marek na dane rynki, ale tym sie zajmuja juz specjalisci, skoro oni stwierdzili, ze tak bedzie najlepiej dla ich firmy no to nam nie pozostaje nic innego tylko im uwierzyc, w koncu to ich interes. to samo stalo sie z case-nh-steyr.

 

dla klientow to troche lipa, bo maja coraz mniejszy wybor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

tak tylko ostatnio sluchy mnie doszły że Case i NH mają się stopniowo rozdzielać,a i w NH to jeszcze Fiat ma udział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Fiat nie ma udziału w NH tylko należny do grypy Fiata tak jak Lancia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią w kupie siła, jak widać te ciągniki są nawet podobne, myślę że tym firmom zależało nie wiem na sile przebicia przez rynki a może jakaś firma miała duży spadek i jeden ratuje drugiego jak ktoś wie to niech napisze.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Jak to mówią w sile kupa...

Heheh faktycznie drobne przejęzyczenie. Już poprawiam :D


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ani tak mają niektóre modele na inny rynek wychodziły pod innymi nazwami lub różniły sie maskami dachami. Kiedy u nas był Lampo we Włoszech r2 się nazywał małe dorado różniły się maskami w Polsce inne u nich inne. Możliwe ze tutaj zrobili coś podobnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Nie no co tu dużo mówić. Jest to po prostu model agrolux, a to że maska może i od Agrofarma a reszta od agroplusa to już wymysł inżynierów z fabryki :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Tak naprawdę to jest się nad czym zastanawiać.

 

Niektóre modele Same,DF,Lamborghini i Hurlimman są do siebie bardzo podobne,no oczywiście różnią się kolorami ale reszta to w niektórych modelach jak dwie krople wody.

 

 

A mi się wydaje,że poprostu niektórzy szanują takie marki jak właśnie Lambo,Same,DF i Hurlimman, a żeby zaoszczędzić na produkcji i pokazać innym,że tak wygląda prawdziwy ciągnik bo aż cztery marki produkują ciągniki o takim wyglądzie no to produkują 4 razy tyle takich samych masek,kabin,błotników,itp.

a potem tylko malują na inny kolor no i jakieś szczegóły dodają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Z tego co na stronce piszą to się nazywa XB MAX 100. I teraz oferowane są w kolorze Srebrnym jak Lambo ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinuzz90    0

Jest jeszcze taka sprawa że Deutz Fahr to nie tylko ciągniki, ale też inne maszyny takie jak kombajny zbożowe, ładowacze czołowe, ładowarki teleskopowe, różne systemy elektroniczne pomagające w uprawie a nawet agregaty prądotwórcze. Jeszcze kiedyś były sieczkarnie, kosiarki, przyczepy samozbierające i na pewno jeszcze sporo innych urządzeń... Z takimi urządzeniami w innych markach SDF się nie spotkałem... Chociaż słyszałem taką opinię że np. prasa kostkująca wysoko gabarytowa Deutz Fahr to to samo co prasa innej firmy - Vicon tylko że w swoich firmowych kolorach (zielono czarna) ;)


SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

ja słyszałem o tym że kombajny produkuje, ładowarki ale o prasie to nie- a to niespodzianka ;) B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

no DF sprzedaje calą game zielonkowych maszyn i w tym też całą game maszyn firmy VICON grupy KVERNELAND pomalowane na zielono w fabrykach VICON a nie na czerwono i to ta sama jakość pod innym kolorem żeby uzupełnić game produktów z tej marki. Od dawna tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

DF był pierwszy i wykupił Same, Lamborghini i Hurlimann z tych trzech to DF jest najdroższy a różni się kolorem i wyglądem maski


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Oj chyba nie tylko B)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tc56
      W naszym kraju jest wielu miłośników ,których interesuje historia naszego Bizona. Jeśli ktoś ma co ciekawego do powiedzenia na ten temat zapraszam do wypowiadania. Ja sam ostatnio znalazłem ciekawą książkę o fabryce bizonów. Można ją zamówić w Towarzystwie Naukowym Płockim ,oto link http://www.tnp.org.pl/wydawnic.htm pozycja na liście nr.47.Kosz tej książki to 25 zł plus koszty wysyłki.Wszyskim poplecam tą publikację.
       
      Poprawiony adres
    • Przez b0gdan
      Jestem ciekaw kto z forumowiczów zaryzykuje kupno np Agrofarma 100 po uruchomieniu produkcji w chinach?
    • Przez bartek29
      Siema mam pytanie bo tyle osób mi mówi ze gospodarstwa 1-30 ha nie przetrwają nadchodzących lprzyszlych lat mam pytanie czy to prawda
    • Przez mlody90
      Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu
      Szkoła znajduje się w miejscowości Jabłoń, gmina Jabłoń, powiat Parczewski, województwo Lubelskie. Nie ma co się rozpisywać wszystko jest tutaj na stronie szkoły http://www.zsckrjablon.pl/ Zachęcam do odwiedzenia strony szkoły i sprawdzenia kierunków kształcenia
    • Przez poliswerty123
      Czy warto jest przejmować gospdarstwo 12 ha czy kształcić się i mieszkać w mieście?
      Co na takim gospodarstwie uprawiać, hodować?
      Podzielcie się swoją opinią
      Dodam że zawsze miałem śrwednią powyżej 5.0 i teraz jestem w pierwszej liceum
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj