Marcinuzz90

Historia i przyszłość koncernu SDF

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
brzozak2    241

nie jestem najlepszym lingwista, ale

SAME purchased Deutz-Fahr in 1995
czy nie jest odwrotnie??

poza tym wtedy nazwa powinna wygladac tak: DFS B) , a nie SDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinuzz90    0

Tak Brzozak ma rację - Same kupiło DF... B) Tak słyszałem od dealera DF.

 

a słyszał ktoś o produkcji ciągników przez sdf dla farmtrac

http://www.agrofoto.pl/forum/farmtrac-7115...image15018.html

 

Ale jak zobaczyłem tego Farmtracka to jednak muszę przyznać że jednak SDF daje ciała B)


SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

DF jest niemcem, lamborghini jest włochem, hurlimann jest szwajcarem, a same to też włoch czy co? bo francuz to chyba nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

z tym farmtrackiem to cos jest ze w turcji je robią i SDF robi je dla farmtracka kiedyś było w RPT napisane o tym musze sprawdzić i napisze jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na egzotyczne rynki wychodza takie dziwolagi, na pewno ekonomiscie trzymaja nad tym piecze i robia to by zarobic jak najwiecej B)

john deere i inne marki sa tez sprzedawane pod inny kolorami i nazwami np. do japonii, ale dla nas to tylko ciekawostka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

z tego co wiem i mowil mi zaznajomiony diler to tak: najpierwsz szly Lamborghini i byly wadliwe czyli sie psuly, potem zaczeli pchac Same to samo co wczesniej, a teraz wala wszystko na promocje Deutza ktory tez nie jest taka rewelacja.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Ja byłem wczoraj w Jaryszkach (Agromarket) i przedstawiciel mówił że te trzy marki to chwyt marketingowy gdyż najwięcej Same kupują Francuzi, Lamborghini Włochy a Deutz-e najlepiej sprzedają się w Niemczech i to Deutz przynosi największe dochody. Gdyby Ursusa przejęła grupa SDF to produkowaliby Ursusy ale miałyby konsrukcje DF-ów


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

w każdym kraju upodobano sobie inną markę. teraz to juz mniej widoczne ale SDF i tak jeszcze zysuje na tym ze robią jeden model w 4 kolorach i cała reszta stylistyczna a pdstawa to samo dzięki temu zaoszcedzają na produkcji a w jednym kraju wesmą samika w drugim lambo i tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skiet135    5

Tak prawdę mówiąc to teraz większość traktorów to jest to samo tylko ma inny kolor i zmieniana bude ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

no a po co to nie lepiej produkować rózna traktory? łatwiej dostosowac by było traktor do potrzeb gospodarstwa, bo było by wiecej róznych traktorów na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wspolne produkowanie jest tansze, a producentow nie obchodzi to czy ciagnik bedzie lepiej dopasowany, tylko ile bedzie mial z tego $$$ w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Każda z tych trzech marek różnie się sprzedaje w rożnych krajach, np. Włosi wolą Same, którego Niemcy nie kupią, bo wszystko co włoskie jest dla nich "szajse", ale za to identyczny DF jest dużo lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te ciągniki są podobne różnią się maską .Jak ktoś chce ciągnik z tej firmy to ma do wyboru kolor jak che zielony to bierze DF a jak chce czerwony to same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rexxar    0

Tylko że DF jest bardziej ,,wypasiony,, moim zdaniem. Sam mam DF i widziałem np. Samy które są odpowiednikami DF i są bardziej uboższe. Ale to jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jakiego dokladnie DF masz? moze byc ze DF bedzie mial cos wiecej (ale to szczegol jakis, w tych najnowszych modelach) poza tym same bedzie wtedy odpowiednio tanszy, wiec...

 

EDIT

 

juz sie doszukalem, ze masz k110, wiec czym dokladnie sie rozni? gdzies na forum ktos rzeczywiscie zauwazyl jakas roznice w tej serii, ale jak mowilem wyzej odbilo sie to na cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

te traktory to prawie to samo. kolor, kabina czy inne detale nie robią różnicy. z tym że DF jest najdroższy i po kilku latach urzytkowania mozna go drożej sprzedać.

 

istotne w podobieństwach jest silnik który jest identyko jak w DF, SAME czy Lamborghini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

nie ten temat stary przejdz do "ceny ciągników"

Edytowano przez brzozak2
oto przyklad pozytywnej postawy uzytkownika, razem ku wspolnemu dobru AF, dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Czy ktoś w Polsce zajmuje sie importem ciągników hurlimann??

 

(pytanie może nie za bardzo w temacie, ale nie będę zakładał nowego tematu przecież, ten temat jest taki najogólniejszy, tak mi sie wydaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rexxar    0

Weź sobie Same bo to prawie to samo wnętrze się różni i cena jest inna. Chcesz tańszy bierz Same, a jak chcesz drogi to DF. :lol:

Edytowano przez brzozak2
po jakiemu ty do nas piszesz?? zwroc uwage na literowki i orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tc56
      W naszym kraju jest wielu miłośników ,których interesuje historia naszego Bizona. Jeśli ktoś ma co ciekawego do powiedzenia na ten temat zapraszam do wypowiadania. Ja sam ostatnio znalazłem ciekawą książkę o fabryce bizonów. Można ją zamówić w Towarzystwie Naukowym Płockim ,oto link http://www.tnp.org.pl/wydawnic.htm pozycja na liście nr.47.Kosz tej książki to 25 zł plus koszty wysyłki.Wszyskim poplecam tą publikację.
       
      Poprawiony adres
    • Przez b0gdan
      Jestem ciekaw kto z forumowiczów zaryzykuje kupno np Agrofarma 100 po uruchomieniu produkcji w chinach?
    • Przez bartek29
      Siema mam pytanie bo tyle osób mi mówi ze gospodarstwa 1-30 ha nie przetrwają nadchodzących lprzyszlych lat mam pytanie czy to prawda
    • Przez mlody90
      Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu
      Szkoła znajduje się w miejscowości Jabłoń, gmina Jabłoń, powiat Parczewski, województwo Lubelskie. Nie ma co się rozpisywać wszystko jest tutaj na stronie szkoły http://www.zsckrjablon.pl/ Zachęcam do odwiedzenia strony szkoły i sprawdzenia kierunków kształcenia
    • Przez poliswerty123
      Czy warto jest przejmować gospdarstwo 12 ha czy kształcić się i mieszkać w mieście?
      Co na takim gospodarstwie uprawiać, hodować?
      Podzielcie się swoją opinią
      Dodam że zawsze miałem śrwednią powyżej 5.0 i teraz jestem w pierwszej liceum
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj