Marcinuzz90

Historia i przyszłość koncernu SDF

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Olik    3

Daj skan ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
Od roku 2008 Agrotron serii K jest produkowany w włoskiej fabryce SDF razem z odpowiednikami Same i Lambo, zaś inne modele koncernu powyżej 130KM są produkowane w Niemczech ( na stronie SDF nie pisze czy wszystkie)

Przyznaję Tobie rację,a szkoda bo brałem ofertę na niemca a kupuję włocha. Mogłem zamówić wcześniej! :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipper    1
Nie chce sie wtrącać do kłótni, ale wy tu cały czas o wyglądzie zewnętrznym (różnice tylko w masce). Może tak byście się skupili tym co jest w środku (nie chodzi mi o kabine) - może tam są różnice??? Ja jestem tego zdania że płacimy za jakość (no i w pewnym sensie marke). Skąd wiecie że są to identyczne ciągniki (dowody). I jeszcze jedno to co jest np. DF może i jest w MF czy nawet w JD. W dzisiejszych czasach części produkują inne firmy a np. Grupa DF-same ma na celu tylko złożenie w odpowiednią całość. Dla mie to śmieszne jest jak ktoś mówi że ciągnik jest identyczny sugerując się wyglądem zewnętrznym :D

 

 

Jak chcesz miec dowody to zamow sobie trzy katalogi czesci tych ciagnikow i se porownaj:D na 99% beda takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

a wiec podsumowując cały temat nie ma różnic prócz koloru maski, oznaczeń, napisie na tylnej szybie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

To jest pewnie to samo co w Valtrze, kolor inny a reszta to samo :]


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Hmm ciekawy byłem jakie są odpowiedniki poszczególnych serii w grupie SDF najbardziej interesowała mnie serja agrotron K i ich odpowiedników w Lambo i Same, w lambo nie znalazłem R3 za mały R6 za duży w same znalazłem jest to Iron 100-120 i znalazłem jeszcze coś ciekawszego luknołem na wage a tu ;[ ;[ iron waży przeszło 5 ton a agrotron K przeszło 4400 kg , hm skąd sie to bierze otóż za wagą irona jest taki dopisek: Weight with safety frame. hmm o ile dobrze kojaże angielski to same ma rame ;[ cikawe czy jest ona również dostępna w deutzu K hmm i lambo też troche odstaje inne skrzynie i wogule w kabinie jakoś biedniej. A tak sie naczytałem Deutz fahr Lamborghini Same Hurliman to jedno i to samo tylko maska inna kolor nazwa i cena. jak sie okazuje to raczej nie i każda marka oferuje coś więcej lub mniej. Na koniec chce zaznaczyć że ta niby rama jest chyba w opcji czy coś w tym rodzaju ponieważ na jednej stronie ona jest a na drugiej nie ma ;[ http://www.lamborghini-tractors.com/ebusiness/2049.pdf?ccode=pl-PL http://www.same-tractors.com/polska/4880.pdf?ccode=pl-PL


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

heheh dobre ;[

Andrzej nie zawsze wszystko jest takie proste ;[

I jednak dalej są takie same, nie udało się obalić tego co jest prawdą ;[

Agrotrony seri M i wyższe nadal robione są w niemcowni, ale Agrotron K już niestety italiano....


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Czego chcesz-Włosi dobrą pizzę robią biggrin.gif ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Tak sie zastanawiam , przecież SDF ma spore udziały nie pamietam dokładnie jak wysokie ale coś około połowy jak nie więcej w fabryce Deutza która produkuje silniki ( myśle że żadna nowość) ale nie oto mi chodzi . Dlaczego u licha fendtowi sprzedają 4 cyl. silniki z 4 zaworami na cyl a sami wsadzają nawet do 127 konnych ciągników silniki wykonane w tech 2 zaworów na cyl. i jeszzce ta wewn. recyrkulacja ;[ . Nie mogli by tak zrobić jak JD czyli jakaś dopłata i powiedzmy agrotron K z silnikiem 4 zaworowym ;[ . jest to dla mnie bardzo nie zrozumiałe że dla konkurencji dają leprze silniki a do swoich wsadzają takie troche zacofane silniki ( co 4 zawory to 4 ( i fendt ma o 30gram na kilo-wato-godzine mniejsze zużycie ON.)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

To, że silnik ma 2 zawory na garnek wcale nie znaczy, że jest przestarzały. A oszczędność fendta nie zależy tylko od silnika ale w znacznym stopniu od przekładni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

No niby sie zgadzam że wcale silnik 2 zaworowy nie musi być (wcale nie napisałem że przestarzały)przestarzały i palić dużo paliwa ( choćby silnik DOHC general motors) niby dwa zawory ale jakie!! Ale kolego chyba nie chcesz powiedzieć że owy silnik deutza o którym mowa w wersji 2 zaworowej dorównuje sprawnością energetyczną silnikowi wykonanemu w wersji 4 zaworowej i jeszzcze z zewnętrzną recyrkulacją.

Edit: aha a co uważacie o tych skrzyniach hydro mechanicznych , gdzie by sie nie wgłebić to wszyscy piszą że niewielki udział mocy uzyskiwanej z hydrauliki gwarantuje wysoką sprawność skrzyni ( hydronapędy mają duże straty) ale na plus wychodzi że silnik nie zmienia swoich obrotów tylko nonstop ciągnie* że tak powiem nie fachowo.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Silnik 8 i 16 zaworowe mogą być tak samo sprawne tylko przebieg mocy i momentu nieco inaczej w nich wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Kolego :P masz na myśli dwa różne silniki w sensie różnych producentów czy konkretnie jeden i ten sam silnik ale wykonany w dwóch różnych technologiach 8 i 16 zaworowych te same silniki mam na myśli blok i to co sie w nim znajduje wymiary itd. nie mam na myśli głowic bo to oczywiste że muszą być inne sam silnik również musi sie nieco różnić wiadomo rozrząd musi być inny , ale tak poza tym wymiary cylindra skok tłoka, pojemność skokowa) a jeśli rzeczywiście uważasz że jeden i ten sam silnik wcale nie musi spalić więcej paliwa czy jest 8 czy 16 zaworowy to jakbym mógł prosić o jakieś dowody naukowe (przykłady/wykresy) Twojego twierdzenia ponieważ jest mi trudno uwierzyć że mogą mieć tą samą sprawność. Pozdrawiam

Edit : wiem :( trzeba przejść do działu new hollanda i sie wypytać bo new holland ma ciągniki z różnymi silnikami 8 i 16 zaworowymi te same skrzynie te same silniki tylko że w wykonane w różnych technologjach , i wtedy myśle że sie wyjaśni no i JD ( przecież premium mniej pali od zwykłej wersji :( )


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tc56
      W naszym kraju jest wielu miłośników ,których interesuje historia naszego Bizona. Jeśli ktoś ma co ciekawego do powiedzenia na ten temat zapraszam do wypowiadania. Ja sam ostatnio znalazłem ciekawą książkę o fabryce bizonów. Można ją zamówić w Towarzystwie Naukowym Płockim ,oto link http://www.tnp.org.pl/wydawnic.htm pozycja na liście nr.47.Kosz tej książki to 25 zł plus koszty wysyłki.Wszyskim poplecam tą publikację.
       
      Poprawiony adres
    • Przez b0gdan
      Jestem ciekaw kto z forumowiczów zaryzykuje kupno np Agrofarma 100 po uruchomieniu produkcji w chinach?
    • Przez bartek29
      Siema mam pytanie bo tyle osób mi mówi ze gospodarstwa 1-30 ha nie przetrwają nadchodzących lprzyszlych lat mam pytanie czy to prawda
    • Przez mlody90
      Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu
      Szkoła znajduje się w miejscowości Jabłoń, gmina Jabłoń, powiat Parczewski, województwo Lubelskie. Nie ma co się rozpisywać wszystko jest tutaj na stronie szkoły http://www.zsckrjablon.pl/ Zachęcam do odwiedzenia strony szkoły i sprawdzenia kierunków kształcenia
    • Przez poliswerty123
      Czy warto jest przejmować gospdarstwo 12 ha czy kształcić się i mieszkać w mieście?
      Co na takim gospodarstwie uprawiać, hodować?
      Podzielcie się swoją opinią
      Dodam że zawsze miałem śrwednią powyżej 5.0 i teraz jestem w pierwszej liceum
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj