Zaloguj się, aby obserwować  
mlody87

Wazne daty w historii URSUSA

Polecane posty

Kamillo0    132

No nie wiem nie będę sie spierał, ale kiedyś ktoś mówił,że skończyli produkowac C-360 dokładnie e 1990 a 3P to na pewno w 1993, może były jeszcze jakieś na eksport, ale w Polsce do 1993.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja co do c-360 jestem pewien :D nawet mam z tego roku, kupiony późną jesienią. Do końca był przydział na 3p, ale na kilka dni przed odbiorem wycofali transoprt c-360(bodajże na Węgry miały iść)i kilka osób w mojej okolicy się na nie załapało, u mnie we wsi są 2 z tego cofniętego transportu. Tata miał kasę na "gołe" 3p, gdy kupił zwykła 360 to jeszcze w cenie 3p kupił kabinę do niej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Nie no kurde.. Najważniejsze:

1988- rok produkcji mojego mf-a 255(którego niestety jużnie mam)

1990- rok produkcji mojego ciapka

2006- rok produkcji mojego 4512

Ja znam takie heh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@luki0489 bez przesady, my tu o ważnych datach w dziejach ursusa piszemy a ty tu wyjeżdżasz ze swoimi ciągnikami, zachowaj to dla siebie.

 

A dla ciebie @versus mam pewną informację przeczytałem na pewnej stronie,że URSUSY C-360 skończono produkować w 1992, na pewno nie w 1987, bo mój znajomy ma URSUSA - C-360 z 1990 roku, ma wyraźnie wybite na tabliczce 1990 rok produkcji, jest pierwszym właścicielem, znaczy jego ojciec jest pierwszym właścicielem bo to sprzęt jego ojca i nic nie zmieniali, nie przebijali. Więc nie wierzę w takie brednie,że 60-tki skończono produkować w 1987, jeśli mam dowód.

 

 

Autor tego tematu zapomniał o kilku datach w tym o dwóch najważniejszych, więc dopisuje:

1907 - podjęcie produkcji silników spalinowych, zmiana nazwy firmy na "Towarzystwo Udziałowe Specyalnej Fabryki Armatur i Motorów" , zastąpienie znaku "P7P" kołem zębatym z napisem w środku "URSUS"

1912 - zakupiono licencję firmy Fielding und Platt na produkcję silników o mocy 70 KM na gaz

1913 - wprowadzenie do gamy produktów silników wysokoprężnych o mocach do 450 KM

1915 - pierwsza próba skonstruowania ciągnika rolniczego, dzięki której w 1918 powstał prototyp pierwszego ciągnika tej marki

1923 - zmieniono nazwę firmy na: Zakłady Mechaniczne URSUS - SA

1930 - w wyniku splotu różnych trudności spółka upada, zostaje upaństwowiona i włączona do Państwowych Zakładów Inżynierii

1974 - zakupienie licencji firmy Massey-Ferguson

1984 - początek seryjnej produkcji ciągników licencyjnych

1992- koniec produkcji URSUSA C-360

1993 - koniec produkcji ursusa C-330 i C360 3P

2001 - powstał podmiot - Fabryka Ciągników Ursus Sp.z O.o. , który wspólnie z PHZ Bumar utworzył URSUS Sp. z O.o.

 

Źródło: http://osiol.com/lofiversion/index.php?t35834.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

W 1965 roku rozpoczęto produkcję większego ciągnika C-4011, był to ciągnik o mocy znamionowej 45 KM. Posiadał układ automatycznej regulacji głębokości orki i unowocześniony układ pneumatyczny i hamulcowy. Ciągnik ten, po kolejnych modernizacjach, jako C-355 i C 360 produkowany był do roku 1992. W sumie wyprodukowano wszystkich odmian ciągników średnich 650.881 sztuk.

<ze stronki Ursusa, faktycznie był produkwoany do '92 :D Ja się opierałem na tym co słyszalem i jednak byłe w błędzie, przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Każdy może się pomylić, chciałem tylko potwierdzić swoje wiadomości, aby ktoś inny tego nie przeczytał i nie mówił błędnych informacji, teraz ty też będziesz wiedział kiedy zakończyli produkcję C-360.

Najważniejsze jest to,ze zrozumiałeś, że miałeś błędne informacje, bo są tacy ludzie, którzy mówią głupoty i nieprawdę a i tak się będą spierać,ze mają rację, no ale na szczęście ty do nich nie należysz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Bo macie ku.. poważny problem z tymi datami... Weź się zastanów nad sobą @KamilloO

 

10% za ten i powyższy post (OT).

Edytowano przez zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

O co ci biega @luki0489 ?

jesli ci temat nie pasuje to nikt nie każe ci go czytać, wiec albo czytaj i nie rób off topa albo idź stąd i się nie czepiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj