adasiorek

żmijka czy dmuchawa ssaca do zaladuku paszy w silos??

Polecane posty

adasiorek    5

szwager zastanawia sie co wybrac do zaladunku paszy wpasnej produkcji do silow(michały)

co lepsze

czy dmuchawa nie ebdzie podowowal zbyt duzego rozpylenia

wysolosc silosy okolo 6m

zaladunek odbywalby sie z tadycyjniej przyczepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ma chodzi o zboże a tu o ospę. Na razie temat zostaje. Najwyżej później połączę


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Oczywiscie to twoja decyzja, ja tylko chciałem pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

Tak czytałem poprzedni temat ale nic o śrucie nie było

Ze zbożem to nie ma problemu bo temat jest obszerny i można się sporo dowiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Żmijka da sobie radę tylko musi mieć ok 10 m długości żeby nie stała w pionie. A na temat dmuchawy nie mogę się wypowiadać bo takowej nie posiadam. Jeżeli chodzi o śrutę to żmijka spiszę się lepiej bo nie rozwarstwi śruty (dlatego firmy paszowe szanujące się zalecają granulat do silosów dmuchany pneumatyką).

 

Takie moje zdanie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5
Żmijka da sobie radę tylko musi mieć ok 10 m długości żeby nie stała w pionie. A na temat dmuchawy nie mogę się wypowiadać bo takowej nie posiadam. Jeżeli chodzi o śrutę to żmijka spiszę się lepiej bo nie rozwarstwi śruty (dlatego firmy paszowe szanujące się zalecają granulat do silosów dmuchany pneumatyką).

 

Takie moje zdanie.

 

Zgadza się firmy przywożąc pasze granulowane tylko przywożą jedynie

 

Jak liczyłem to tez tak 10 m liczyłem aby odpowiedni kąt został zachowany

A może ktoś się orientuje jaka może być cena żmijki 12cm sra długości te 10m??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor16145    2

Żmijka ma większą wydajność i mniejszy silnik. Ale za to dmuchawa przesuszy zboże wyczyści z kurzu i go tak nie potnie. Chociaz na pasze to raczej nie ma znaczenia. my mamy dmuchawę do silosa własną konstrukcja. Nawet ma dobra wydajność. Przyczepa6 t + obstawki w godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5
zmijka ma wieksza wydajnosc i mniejszy silnik.ale za to dmuchawa przesuszy zboze wyczysci z kurzu i go tak nie potnie.chociaz na pasze to raczej nie ma znaczenia.my mamy dmuchawe do silosa wlasna konstrukcja.nawet ma dobra wydajnosc.przyczepa6 t +obstawki w godz.

w tym poscie chodzi jedynie o pasze a nie o zboze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jak się uprzesz to dostaniesz paszę sypką, ale każdy będzie cię od tego odwodził.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5
Jak się uprzesz to dostaniesz paszę sypką, ale każdy będzie cię od tego odwodził.

ale samemu produkujac zytworzenei granuletu pociaga za soba kolejne koszty

nawet nie wiem ile moze posztowac takie urzagzenie to garanulowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Zgadza się każdy w własnym gospodarstwie produkuje sypko i takową wykorzystuje. Więc do transportu żmijka, jeżeli chodzi o koszt żmijki to taniej jest wykonać samemu, kupić elementy przedłużające i dorobić tylko mocowanie silnika. Mam takie 2 w gospodarstwie i kilka lat spisują się super. Jeden silnik na czubku drugi ok 2 m od końca.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

A mógłbyś przesłać fotki tych żmijek??

 

Nie cytuj posta wyżej !!!!

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jutro napiszę dokładniej jaka średnica, rury kupiłem u gościa co robi ślimaki, spiralę też kupiłem pospawaliśmy wszystko do kupy i pracuje wydajność ok 10 t/h przy długości 10 m. Koszt całości muszę poszukać w notatkach.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Sadek rury masz od Sosnowskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Myślę, że żmijka lepsza tylko musi być długa tak ok 9m i wtedy spokojnie można taką transportować do silosu ;)


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Jak myślicie czy przenośnik pionowy taki jak ten http://www.dozamech.pl/nowa_strona/images/stories/DSC_8909.jpg sprawdzi się do zasypywania paszy sypkiej do silosa, czy pasza nie będzie spadać w dół rury podczas załadunku silosa ? Czy łożyska nie będą się zapychac przy pracy z pyłem? Proszę o każdą informację dotyczącą załadunku silosa paszą sypką przy pomocy przenośnika pionowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja mam zmijke i moja przyczepe (14 ton) z szyberkami w borcie idzie bardzo szybko a sasiad ma dmuchawe i przyczepe 12 ton to musi to z 3 4 godziny dmuchac ^^ jak nie wiecej ;p wiec ja polecam zmijke ale musi miec gruba rure i dobry silnik wtedy idzie piorunem :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj