Gość domasz

kategorie prawa jazdy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość domasz   
Gość domasz

wiem że jest już podobny temat ale jest w nim tyle tego wszystkiego że nic nie można znaleźć mianowicie interesuje mnie to czy prawo jazdy kategorii B+E daje takie same uprawnienia ja kategorii T a jeśli nie to jakie są różnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

daje wieksze uprawnienia, bo po T wolno ci tylko ciagnikiem z 2 przyczpkami, a po b+e jezdzisz busem z lawetą , wszystkimi wolnobierznymi, i ciagnikiem +2 przyczepki i co najważniejsze samochodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody87    2

ale nie wiem czy dobrze slyszalem ze nie mozna z maszynami rolniczymi 4m po B+E :rolleyes:


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

he , z zadna kategoria nie wolno ci jechac powyzej 3m bez zezwolenia na przejazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody87    2

he dobrze wiedziec :rolleyes:

 

napewno sie dostosuje :):(:( do przepisow :)


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

slyszlem ze takie same prawa jak na T

tyle ze na B+ E mozesz sobie samochodem z dwu osiowymi przyczepkami jezdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaher    0

A czy majac tylko kat. B mozna jechac ciagnikiem np. z plugiem czy siewnikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tak


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

mozna wszystkim sprzetem rolniczym podczepionym do ciagnika jezdzic chodz mi o TUZ

a co do przyczep to tylko jedno osiowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domasz   
Gość domasz

aha czyli jak dobrze zrozumiałem to na B+E można bez przeszkód jeździć ciągnikiem z przyczepą bez limitu wagowego i wszystko jest zgodnie z prawem dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

limit wagowy masz ustalony w ciągniku :rolleyes:


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2
bez limitu wagowego i wszystko jest zgodnie z prawem dzięki za pomoc

 

To ja zburzę ta sielankę i powiem że jest limit wynosi on ... w tej chwili dokładnie nie wiem ale jak dobrze pamiętam to 30t (muszę to jeszcze sprawdzić) w przypadku kat B+E, a przy T tego limitu niema, ale co będziesz ciągnął ciągnikiem co będzie warzyło 30t , ale przepis taki jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domasz   
Gość domasz

no w sumie pronar oferuje przyczepę 24t ale to i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale ciągnikiem można ciągnąć dwie przyczepy np takie

14t (masa ładunku) + 4,9t (masa przyczepy) = 18,9t * 2 = 37,8t

wetdy B+E nie wystarczy.

przepisy: http://prawo-autorskie.edu.pl

Edytowano przez andrzej2110

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

No dobra: Mój tata jest instruktor nauki jazdy, jakby był jakiś problem to PW bo raczej tu nie zaglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

o ile sie nie myle to B+E jest lepsze bo mozesz jezdzic ciagnikiem z przyczepami nie tylko w polsce ale w calej europie a jak masz tylko T to ono jest wazne tylko w Polsce i jak pojedziesz np do Niemiec to T jest nie waznie i nie mozesz wtedy ciagnac przyczep bo w UE nie ma takiego czegos jak kategoria T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
o ile sie nie myle to B+E jest lepsze bo mozesz jezdzic ciagnikiem z przyczepami nie tylko w polsce ale w calej europie a jak masz tylko T to ono jest wazne tylko w Polsce i jak pojedziesz np do Niemiec to T jest nie waznie i nie mozesz wtedy ciagnac przyczep bo w UE nie ma takiego czegos jak kategoria T

 

słyszałem kiedyś opinię na temat prawa jazdy kategorii B+E w kontekście właśnie nie uznawania go w jednym z krajów UE, w którym wszyscy traktorzyści z Polski musieli posiada prawo jazdy kategorii T, gdyż tylko ono uprawniało do prowadzenia ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41
Ale ciągnikiem można ciągnąć dwie przyczepy np takie

14t (masa ładunku) + 4,9t (masa przyczepy) = 18,9t * 2 = 37,8t

wetdy B+E nie wystarczy.

To prawda jednak więkoszść ciągników w dowodzie rejestracyjnym ma wpis do 20 ton więc nawee posiadając kategorię T łamiemy przepisy ciągając większą masę niż to jest wpisane w dowodzie dla danego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiutka20    2

czyli mając prawko kategorii B moge jechać ciągnikiem ale bez przyczepy dwuosiowej ??


Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Prawo jazdy uprawnia do kierowania:

 

kategoria B:

1. pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,

2. pojazdem, o którym mowa w pkt. 3.1, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

3. ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Polskie przepisy... najlepiej wyjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Wyjechac?Tylko gdzie i po co.Ja to się nie martwie kategoriami,mam BCE i mogę prawie wszystko. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

No dobre rozwiązanie, ale... robi się długo, bo osobno. Ja planuję B -> BE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Wyjechac?Tylko gdzie i po co.Ja to się nie martwie kategoriami,mam BCE i mogę prawie wszystko. :P

Prawie robi wielką różnicę a wyjechac aby zobaczyć ze "mozna inaczej" a gdzie?? jest tyle krajów ze cos znajdziesz.

 

a z prawkiem to ja będę się rozglądał równolegle za kat C i uprawnieniami na teleskop.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2
A czy majac tylko kat. B mozna jechac ciagnikiem np. z plugiem czy siewnikiem ?

można tylko bez przyczepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj