m44w

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
m44w    0

Witam! Mam do was małe pytanko czy jak macie ciągniki z turami i tym ciągnikiem np. oracie, kosicie trawę to do wyjazdu w pole ściągacie tura? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja do orania, talerzowania i innych pierdułek nie zdejmuje TURa bo on tak naprawde zastępuje mi obciażniki więc moim zdaniem to tylko będzie strata czasu :D a i mam pytanie czy i u was w ciągniku z TURem pęka wam blotnik????????? :rolleyes: bo u mnie pękł i go musiałem zdjąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinek    0

To zależy czy sie śpieszy czy nie jak sie śpieszy to sie nie ściąga a jak spokojna robota to zawsze milej sie jeżdzi bez tego żelastwa z przodu .

A co do błotników przy ładowaczu to wiesz prędzej czy później i tak sie pourywają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Takie rzeczy jak połamane błotniki przy turze to norma niektórzy nawet ściągają całkiem boby od razu urwało cały.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam tura przy ciapku i ściągam go rzadko, bo praca w turze to jego główne zajęcie i jest czeto używany. Ściągam tura jak się pryska zboża i sieje nawozy na wiosnę ( i tak jest mokro na polu). Dla mnie odpięcie/przypięcie tura to 2 min roboty.

 

Co do błotników to fakt nie mam z przodu ale nie zostały urwane przy turze :rolleyes:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja zdiołem błotniki przy Pronarze :rolleyes: i dziwnie wygląda i bardzo szybke chlapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narcin20    0

ja tura zdejmuje tylko jak mam zaplanowana jakas lekka robote albo jazde po drogach asflatowych. inaczej to caly czas na ciagniku siedzi. ja blotniki tylko opuscilem troche i teraz jest dobrze bo wczesniej jeden sie troche wygial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jak pisałem Pronar 82sa + TUR ł 106 ale to nie byl zbyt trafny wybór bo pronio nie ma rewersu może kiebyś sie zaloży w JD 6430 zobaczymy jak będzie za 3 lata z kasą :rolleyes: ale tata myśli może za 2-3lata JD5820 + TUR ?????????? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja mam tura na 1224 i przwie zawsze zdejmuje tura. o wilel lepiej sie wtedy pracuje. no oczywiscue jak mam do zaorania lub zabronowania 1 ha to nie zdejmuje ale tak to zasze.

 

a blotnikow u mnie nie urywa i nie ma wogole na to szans. nawet na calkiem opuszczonym turze moge na maksa skrecac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m44w    0
Ja jak pisałem Pronar 82sa + TUR ł 106 ale to nie byl zbyt trafny wybór bo pronio nie ma rewersu może kiebyś sie zaloży w JD 6430 zobaczymy jak będzie za 3 lata z kasą :rolleyes: ale tata myśli może za 2-3lata JD5820 + TUR ?????????? :D

Ja chciałem kupić JD 6430 ale finanse nie pozwalają zobaczę jak będzie radził sobie zetor jeśli mnie zawiedzie to sprzedam i kupię jelenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gasnica    0

MF3070 + STOLL D72 = piękna sprawa:) tura nigdy nie zdejmuje bo to tylko strata czasu bo i tak codzień woże sianokiszonke i słome. A zresztą w pracach polowych służy jako obciążnik. Cały Tur z rama pod ciągnikiem waży 1,5t. Błotniki zdjołem odrazu bo i tak by sie urwały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

Ja mam tura na Zetorze 6340 jak mam dużo roboty i wiem ze tur mi jest niepotrzebny to go oczywiście odpinam.

A tak jak tego czeskiego tura to szybko sie odpina i zapina wiec nie ma problemów.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

Ja mam na MF 3060 i zdejmuję jak trzeba coś robic w polu, a będzie przeszkadzał najczęściej to nim bronuje bo innych maszyn nie mam do takiego ciagnika czasami jeszcze kultywator przyczepiam no i jak robię opryski i nawozy bo są potrzebne gniada od hydrauliki zewnetrznej a błotników nie miałem i nie mam ładowacz jest marki Mailleux Mx6000 tak naprawdę jest od ciągnika 6 cylindrowego ale pasuje i do 4 bez problemu :rolleyes: udźwig to jakieś 2 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ja nie odpinam . nie mam obciażnikow na przód to zawsze parę setek kilo sie przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m44w    0

Ja ciągnik brałem beż obciążników ale wczoraj zamówiłem i jutro mają mi przywieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofarm85    0

mam 914 + tur 6 malo nim pracuje bo mam inne ciagniki ale jak juz zamiarzam nim cos robic to zdejmuje o wiele lepsza praca a blotnikow nie posiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m44w    0

Mój tata też postanowił nie zdejmować tura no chyba że będzie taka konieczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olekzelku2    1

blotniki zdjelismy z 5314 od razu po zamontowaniu tura.. poniewaz zawsze przy sprzecaniu wyginal by sie oo rame tura a jesli chodzi o zdejmowanie tura to tylko do dalekich tras...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj