pioter

Testy ciągników z czasopism rolniczych

Polecane posty

bodzio1108    181
koledzy nie jestem przeciwnikiem zetora ale moj kolega 2 lata temu kupil zetora frontere 120 km i w plugu uni grudziadz 5x40 na lekkich glebach pali nieduzo jedyne 28 litrow na godzine zegarowa, i wychodzi mu w tym zestawie od 1,2-1,4 hektara.

 

My najpierw mieliśmy brać 11441 ale jak w trakcie załatwiania byliśmy na składnicy i był tam gości który przyjechał na przegląd 11441 i jak opowiedział nam że w agregacie uprawowo-siewnym 3m z Famarolu pali mu średnio 20l, to tata mało sie nie przewrócił. No i zrezygnowaliśmy z Zetora (bo jeszcze inne różne rzeczy słyszeliśmy o nim) i miał być Same, ale miał być w kwietniu a na początku maja okazało sie że bedzie dopiero pod koniec lipca i znowu zmiana na Zetora i jakoś tak z bratem namówiliśmy ojca na plusa, bo może bedą mniej palić. I dobrze myśleliśmy.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
koledzy nie jestem przeciwnikiem zetora ale moj kolega 2 lata temu kupil zetora frontere 120 km i w plugu uni grudziadz 5x40 na lekkich glebach pali nieduzo jedyne 28 litrow na godzine zegarowa, i wychodzi mu w tym zestawie od 1,2-1,4 hektara.

Znajdź mi jakikolwiek 120 konny ciągnik który da radę wciągnąć 28 l/h :angry: .I to nie Opel (Frontera) tylko Zetor (Forterra).Po prostu następny fachura :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Miałem okazję się przejechać w Fendtcie 414 vario z Ibisem 4x48, to na komputerze wyświetlało 27-28l/h :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

gdybym nie miał to bym sie nie wypowiadał, kupiłem go w 2005roku i nie jestem zbyt szcześliwy, posiadam też Lamborghini i z nim nie mam zadnych problemów a przy zetorze ciagle sie coś dzieje. Zetor 8441 i NH TD80D (teraz juz nowy model) jest w podobnych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koledzy nie jestem przeciwnikiem zetora ale moj kolega 2 lata temu kupil zetora frontere 120 km i w plugu uni grudziadz 5x40 na lekkich glebach pali nieduzo jedyne 28 litrow na godzine zegarowa, i wychodzi mu w tym zestawie od 1,2-1,4 hektara.

 

Do kitu ten argument, bo jeśli nawet wchłonie 28 litrami ON przez godzinę to nie jest to silnik zetora. 120 KM ma Forterra 11741 w której są silniki Deutz'a.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ale mi nie chodzi az tak bardzo o spalanie tylko o jakość wykonania która jest tragiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Miałem okazję się przejechać w Fendtcie 414 vario z Ibisem 4x48, to na komputerze wyświetlało 27-28l/h :D

A miał on (ów Fendt ) aby 120 KM czy troszkę więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
gdybym nie miał to bym sie nie wypowiadał, kupiłem go w 2005roku i nie jestem zbyt szcześliwy, posiadam też Lamborghini i z nim nie mam zadnych problemów a przy zetorze ciagle sie coś dzieje. Zetor 8441 i NH TD80D (teraz juz nowy model) jest w podobnych cenach

Jak wcześniej napisałeś że Zetor "oferuje sporo mniej od zachodnich ciągników" to powiedz mi co takiego ma TD czego Zetor nie posiada? Mam porównanie swojego Zetora do TD80D znajomego. Mój ma 90km tamten ma 80km ale u mnie spalanie jest mniejsze(i to Zetor). U niego w lekkich pracach np.tur,transport z 6t przyczepą wychodzi mu średnio ok.5,5l, a umnie w takich samych pracach wychodzi max. 5l. Także niewiem w czym jest lepszy TD. A poza tym Zetora tak szybko nie zadusisz jak bedzie miał ciężko w polu...ale to tak na marginesie.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
Do kitu ten argument, bo jeśli nawet wchłonie 28 litrami ON przez godzinę to nie jest to silnik zetora. 120 KM ma Forterra 11741 w której są silniki Deutz'a.

Raczej Same a nie Deutza. 2 lata temu czyli w 2006 były jeszcze 11741 z silnikiem 6-cylindrowym Same 1000.6 WT1E a dopiero w 2007 zastąpiono go 11741_4c z silnikiem 4 cylindrowym Zetor 1504

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
ps. Pan Bara tak sie mądrował, a teraz już pewnie niewie co powiedzieć...

 

He he to na jaką głębokość orzecie? Jeśli płytko to się zgodzę, ale @bodzio1108 nie przesadzaj z tymi 10 l/ha bo ktoś kto jest w temacie to nie uwierzy :D

 

12-13 l/ha jestem w stanie osiągnąć na swoich glebach, jak orze itd bedzie widac wkrótce na filmiku.

 

 

@bodzio1108 -ile masz mtg w Zetorze?

 

Znajdź mi jakikolwiek 120 konny ciągnik który da radę wciągnąć 28 l/h

 

Np. http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/de...otron120mk3.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@robertbara-mea culpa-szukałem tylko w najbardziej paliwożernych markach tzn.JD,Zetor :D(przecież każdy wie :D)-w życiu nie przyszłoby mi do głowy że najwięcej paliwa spożywają najbardziej oszczędne marki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2
Jak ktoś nie wierzy w małe spalanie w Plusach to niech sie zapyta tego użytkownika http://www.agrofoto.pl/forum/Laki-m314.html

Panowie ale proximy plusy i te nowe skośnookie :D mają już zmienione sterowanie dawką paliwa i intercooler, starsze proximy ten 1l więcej paliły

 

Raczej Same a nie Deutza. 2 lata temu czyli w 2006 były jeszcze 11741 z silnikiem 6-cylindrowym Same 1000.6 WT1E a dopiero w 2007 zastąpiono go 11741_4c z silnikiem 4 cylindrowym Zetor 1504

 

to napewno był silnik deutz, wiem bo u kolegi sąsiad miał to cudo i sprzedał w cholere bo ciągłe problemy były z tym ciągnikiem (wymiana pompekwtryskowych itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
@robertbara-mea culpa-szukałem tylko w najbardziej paliwożernych markach tzn.JD,Zetor :D (przecież każdy wie :) )-w życiu nie przyszłoby mi do głowy że najwięcej paliwa spożywają najbardziej oszczędne marki :)

 

Zauważyłem tendencję, że jeśli ciągnik pali mało w lekkich pracach, to w ciężkich, typu gaz powyżej 2 tys i pożądne obciążenie -palą dużo i odwrotnie. Taki moje spostrzeżenie, nie wiem może się myle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
to napewno był silnik deutz, wiem bo u kolegi sąsiad miał to cudo i sprzedał w cholere bo ciągłe problemy były z tym ciągnikiem (wymiana pompekwtryskowych itp)

a ja bym powiedzial, ze to na pewno konstrukcja SAME :D moze gdzies na osprzecie widnial napis deutz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2
gdybym nie miał to bym sie nie wypowiadał, kupiłem go w 2005roku i nie jestem zbyt szcześliwy, posiadam też Lamborghini i z nim nie mam zadnych problemów a przy zetorze ciagle sie coś dzieje. Zetor 8441 i NH TD80D (teraz juz nowy model) jest w podobnych cenach

jaki model lamborghini posiadasz i jakie awarie miałeś w zetorku? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc ten silnik jest made by same, sorki za nieścisłość, ale i tak nie jest to jednostka z Brna więc argument 28 litrowy nic nie daje.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Typowa zimowa orka 25-30cm, na średnio IV klasie ziemi wyszło 10l na hektar/godzine. Ale na innym polu orka pod pszenżyto (sucho jak diabli) ziemia średnio II klasa w jednym miejscu nawet I (glina) wyszło 12l na godzinke i hektar sie robiło ok 1:15h. Pług mam odpowiednio dobrany do mocy(4x40) bo nie jest za duży ani nie za mały i można szybko jeździć,wg. instrukcji wychodzi jakieś 10.7km/h.

 

Mam troszke lepiej jak 700mth.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A 4 klasa :D Ja u siebie mam 3 i 4 klase

Ostatnio orałem i wyszedł mi 12,5 l/ha na 3 klasie, miejscami go ładnie trzymało bo spód gliniasty, na tej fotce trochę widać: http://www.agrofoto.pl/forum/JD-6320-P-Kve...image56898.html

 

Mam jeszcze niezaorany taki kawałeczek 4 ha gdzie jest 4 klasa, lekka ziemia, jak bedę miał czas to zmierze dokładnie :)

 

700 mtg i już wiesz że to dobry ciagnik? Będziesz miały 3 czy 4 tys wtedy mozesz powiedzieć czy jest ok, czy nie polecasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

posiadam Lampo 55W (2005r) oba mają ok 2500mtg, w zetorze wymieniałem 2x akumulator, hamulce mi znikły juz kilka razy, 2 wycieki ze skrzyni, nie pokazuje mi ilości paliwa, z obrotomierzem tez był problem. NH TD80D i Proxima 8441 zetor około 10tys zł drozszy, NH ma rewers, 40km/h, dużo lepsze siedzenie, instalacje do radia. Moim zdaniem zetorek to całkiem dobry ciagniczek tylko najlepiej żeby stał w garazu i popatrzec sobie na niego bo jak masz jakąś robote a nagle znikają ci hamulce i po robocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

ten lampo to chłodzony powierzem? czy może ktoś widział gdzieś w polsce lampo lub rollera 4x2? kiedyś w 2002 roku oglądałem takiego bez przodku kosztował wtedy 52 tyś i był 2 tyś tańszy od u3512, szkoda że teraz nie ma takich w sprzedaży, a może są a o tym nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

przegladalem dzis gazete i tak doszedlem do wniosku ze Zetor to tylko ma dobra hydraulike chodzi mi o te nowe modele.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj