pioter

Testy ciągników z czasopism rolniczych

Polecane posty

EppS    91

A zwróciłeś uwagę na wykres mocy i momentu obrotowego? Maksymalną moc uzyskuje już przy 1650 obr.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja nie chce się z nikim kłócić co jest lepsze, a co gorsze. Ale denerwuje mnie to jak ktoś mówi głupoty na rzecz (ciągnik) z którym nigdy nie miał do czynienia i wypisuje na niego różne brednie zaczerpnięte nie wiem skąd, chyba z kosmosu. Ale Zetor na którego wszyscy mówią że paliwa chla jak głupi, wcale tak dużo nie pali. Mam przekonanie sam na sobie i w testach też tak wyszło (nie wiem może tylko w plusach jest takie małe spalanie). Ale gdyby wyszło tak że Zetor by spalił tam więcej od innych to by było że głupoty gadam i że to jest nie możliwe to co mówie. A 700mth to racja że mało aby powiedzieć o ciągniku że jest dobry, czy nie dobry, ale dziele się swoimi spostrzeżeniami i jak na razie nic nie mam do zarzucenia Zetorowi.

Myślałem że na tym całym forum Af jest inaczej, że tu sie człowiek nawzajem szanuje i może mieć swoje zdanie i nikt mu nie będzie tego zaprzeczał, a tu nawet nie można pochwalić swojego sprzętu (powiedzieć prawdy) bo ktoś co nic o nim nie wie to powie Cie że to nie prawda, nie możliwe bo ja w swoim mam większe spalanie, a to niemożliwe żeby mój więcej palił od Zetora.

Ale niech wam będzie że Zetor jest do d*py i że pali jak smok, ale przecież wy macie racje bo jesteście mądrzejsi i macie JD, MFy, DFy, a Zetor to najgorszy chłam którego nikt nie kupuje bo jest tani i do d*py.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@bodzio proszę Cię, nie lamentuj już więcej... :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Dobra @bodzio nie lamentuj, za bardzo nerwowy jesteś. Dobrze Zetory nowe z serii Plus palą mało, ale co do wcześniejszych np. Forterry itd to mnie w życiu nie przekonasz. Mam to na papierze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja nie lamentuje tylko pisze tak jak jest i na ogół nie jestem nerwowy tylko jak ktoś mnie bardzo wkurzy! Przyznałeś mi racje bo mam racje czy tylko po to aby skończyć temat a i tak uważasz tak jak pisałeś wcześniej? A do wcześniejszych i do Forterr nie mam zamiaru Cie przekonywać że mało palą bo tak chyba nie jest.

A to co pisałem o tym forum w poprzednim poście to mam racje, tylko że Wam nie można o tym pisać bo sie naśmiewacie!


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

Nie wiem ale mi się coś zdaję że zetor miał najmiejsze spalanie. A najwięcej JD mi nikt nie wmówi że JD mało palą to chyba że te starsze 6400...itd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

znajomy na JD 6620 pali mu ok 16l na godzinę podczas orki. Niby dużo ale nikt nie liczy tego ile zrobi za te 16l ropy na polu.JD ma lepsze osiągi i przełożenia niż zetor) Rok temu jak szukałem przyczepy używanej to akurat natrafiliśmy z ojcem na drobny tescik zetor proxima i JD w tym samym pługu o podobnej mocy (coś koło 80 km ) Zaś wyszło ze JD na godzinę spalił więcej a jak to przeliczyli na pole to i tak wyszło ze jest oszczędniejszy od Zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Już widze jak tłumy rolników pędzą po Zetora :D @Bodzio spytaj Pana Daniela dlaczego kupił drugiego JD zamiast Fendta -a i jednego i drugiego ma :)

To co ja myślę to zostawię dla siebie, w testach DLG nie ma jeszcze nowych Zetorów, ale stare są i porównałem.

 

DF też niby oszczędny a jak potrzeba to i 120 koni 28 l połknie. Ciężko trafić za tym wszystkim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzak    2

Dla mnie ten test mało sensowny bardziej wygladal jak opis poszczegolnych marek ciagnikow.albo te minusy typu brak skrzynki narzedziowej czy rewers z prawej strony to sie kupy nie trzyma.test powiniem sie odbywac w taki sposób ze podchaczaja ciagniki do roznych maszyn typu pług agregat czy cos podobnego(mowimy tu o ciagnikach dotartych ktore moga byc uzywane do ciezkich prac)testujac je 24 h na dobe robiac kilka set mtg i wtedy opisujemy awaryjnosc ubytek mocy czy tez na odwrot itp wtedy mozemy powiedziec wiele na temat precyzyjnosci poszczegolnych marek to co tu napisalem to jest wylacznie moje zdanie.


Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Już widze jak tłumy rolników pędzą po Zetora :D @Bodzio spytaj Pana Daniela dlaczego kupił drugiego JD zamiast Fendta -a i jednego i drugiego ma :)

To co ja myślę to zostawię dla siebie, w testach DLG nie ma jeszcze nowych Zetorów, ale stare są i porównałem.

 

DF też niby oszczędny a jak potrzeba to i 120 koni 28 l połknie. Ciężko trafić za tym wszystkim :D

Ale z tego co kojarze to chyba Zetor ma największą sprzedaż przez parę ostatnich lat? Z tego co widze to chyba mnie źle zrozumiałeś mi nie chodzi o to że Zetor najlepszy,a JD najgorszy czy coś takiego. Uwierz mi, wybierając ciągnik z wyższej półki cenowej napewno bym wybrał JD, a nie jakiegoś np. Fendt'a, DFa czy bóg wie co innego. Chodziło mi poprostu oto że Ty się tak doczepiłeś Zetora chociarz nie wiesz jaki on jest.

Ja Pana Daniela nie musze się pytać dlaczego wybrał JD, a nie Fendt'a bo doskonale wiem dlaczego.

Ty wiesz swoje o JD i ja wiem swoje o Zetorze. Ja mam takie same zdanie o JD co Ty.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

skoro juz zaczeliscie mowic o panu danielu, (pomimo ze to bedzie OT) to wtajemniczcie reszte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jednego nie łapie. Jak ktoś ma Zetora, to chwali go pod niebiosa, jak ktoś ma Jelenia, to chwali go pod niebiosa, jak ktoś ma Fendt'a, DF, NH itd to chwali go pod niebiosa. Czy jest to wynikiem prób wmówienia sobie że zakup którego się dokonało był najlepszym z możliwych, czy też jakaś promocja była wg której dawali zniżki za ilość namówionych osób na zakup taj samej marki?

 

kurcze ale ja gapa jestem, że się nie dowiedziałem nic o niej i mi nic z ceny nie opuścili :D

 

Ale swoją droga szczwana metoda reklamy.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Dla mnie ten test mało sensowny bardziej wygladal jak opis poszczegolnych marek ciagnikow.albo te minusy typu brak skrzynki narzedziowej czy rewers z prawej strony to sie kupy nie trzyma.test powiniem sie odbywac w taki sposób ze podchaczaja ciagniki do roznych maszyn typu pług agregat czy cos podobnego(mowimy tu o ciagnikach dotartych ktore moga byc uzywane do ciezkich prac)testujac je 24 h na dobe robiac kilka set mtg i wtedy opisujemy awaryjnosc ubytek mocy czy tez na odwrot itp wtedy mozemy powiedziec wiele na temat precyzyjnosci poszczegolnych marek to co tu napisalem to jest wylacznie moje zdanie.

Yhm-wszystko prawda-tylko kto za to zapłaci ?

@robertbara-te jeszcze wcześniejsze niż Forterry Zetory paliły całkiem niedużo-mam to na papierze :D- http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/zetor-5340.pdf -zresztą jako użytkownik i JD i Zetora mogę tylko powiedzieć że ten i ten jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Ale jednego nie łapie. Jak ktoś ma Zetora, to chwali go pod niebiosa, jak ktoś ma Jelenia, to chwali go pod niebiosa, jak ktoś ma Fendt'a, DF, NH itd to chwali go pod niebiosa. Czy jest to wynikiem prób wmówienia sobie że zakup którego się dokonało był najlepszym z możliwych, czy też jakaś promocja była wg której dawali zniżki za ilość namówionych osób na zakup taj samej marki?

 

kurcze ale ja gapa jestem, że się nie dowiedziałem nic o niej i mi nic z ceny nie opuścili :D

 

Ale swoją droga szczwana metoda reklamy.

 

Ja nie chwale Zetora pod niebiosa, tylko mówie tak jak jest, a że nic złego się z nim nie dzieje póki co to nic złego na jego temat nie pisze. A zresztą na inne ciągniki z którymi nie miałem do czynienia też nic nie pisze, ani złego, ani dobrego. Pan Bara ma JD i go chwali, skoro nic złego sie z nim nie dzieje i spisuje sie jak należy to dlaczego by miał coś złego o nim pisać? Tylko po co wypisuje brednie o Zetorze którego nieposiada i nie wie jak może się spisywać?

A więc powtarzam!: ja pisze tylko to co wiem o tym co mam!


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja ma i Jd i pare Ursusów, Ursusy nie chwale bo nie trzeba :D Do lekkich prac super, łatwe w naprawie itd

 

Z tym chwaleniem pod niebiosa to coś w tym jest, ale ja np. z obserwacji ciagników w okolicy wnioskuje czego nie kupie a co wezme pod uwagę, nawet nie musze w to wsiadać jeździć, przyjeżdżają ludzie po pasze, po środki ochrony roslin i duzo się dowiaduje od użytkowników, najlepiej jest spytać takiego kogoś kto np kilka lat temu kupił ciagnik a teraz bierze inną markę, lub odwrotnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Ja ma i Jd i pare Ursusów, Ursusy nie chwale bo nie trzeba :D Do lekkich prac super, łatwe w naprawie itd

 

Z tym chwaleniem pod niebiosa to coś w tym jest, ale ja np. z obserwacji ciagników w okolicy wnioskuje czego nie kupie a co wezme pod uwagę, nawet nie musze w to wsiadać jeździć, przyjeżdżają ludzie po pasze, po środki ochrony roslin i duzo się dowiaduje od użytkowników, najlepiej jest spytać takiego kogoś kto np kilka lat temu kupił ciagnik a teraz bierze inną markę, lub odwrotnie :D

Co do Ursusów to masz racje. Mam Ursusa MF255 zaraz będzie miał 20lat i oprócz malowania to nic poważnego nie było robione a ma coś ok. 7tyś.mth. O C-360 nie wspomne bo nie trzeba, to jest postrach pól.

Mój znajomy, niedaleko mnie mieszka, napewno go znasz Robert, miał przed laty nowego Zetora 7341, robili nim wszystko także wychodziło im grubo ponad 1000mth w roku. Potem jakieś trzy lata temu kupili prawie teraz 30letniego Ursusa 904deluxe z orginalnym przebiegiem coś koło 5tyś.mth (wszystko w orginale) dorobili mu do tej pory coś 1500mth i chodzi lepiej niż te nowe. W tym roku kupili JD 6630 niewiem ile nim zrobili mth napewno jeszcze dużo za mało aby coś o nim powiedzieć. Jakoś przed niedzielą ojciec z nim gadał i sie zapytał który z nich najlepszy to mu odpowiedział że nie wie, dla niego są wszystkie równe, ten robi to a tamten tamto i każdy spisuje się jak należy.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

nie ma się co kłócic bo spalanie jest podobne np.

zetor

john

i stwierdzone przez tą samą instytucję

 

ja tam żydem nie jestem i swojego claasa nie wychwalam, raczej doszukuje się wszystkiego co złe, co mnie wkurza i co wyszło po 1700 mth, a że przecieka, że za wolno podnosi i nie może pługa ma max podnieśc, że sie zapowietrza, że promień skrętu za duży, że za dużo pali, że olej się zimą w skrzyni wolno rozgrzewa, że trochę awarii po drodze było :D

 

w pełni się zgadzam z tym kto wymyślił stwierdzenie że człowiek jest najszczęśliwszy w dwóch momentach jak kupuje i sprzedaje :D

 

następny ciągnik u mnie to najprawdopodobniej nh td 5050 ew. t 5060 albp t6000 delta i podejrzewam że będzie tez trochę jak z claasem

zawsze kupuje się trochę w ciemno i nie wiadomo co się z nim będzie dziac ale wiadomo trzeba isc z postępem i się rozwijac :)

 

bo jeśli nie inwestowac to tak na marginesie najlepszy jest mf 255, ten to po 23 latach żeby się zepsuł to musiało by byc jakies święto lasu

 

ufff koniec tej spowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@zonk-więc opisz to w temacie "plusy i minusy etc"-ale musisz też zauważyć że są tu ludzie którym sprzęt który kupili pasuje tudzież (przynajmniej do tego czasu) żadne awarie się nie przydarzyły.

Ja to chyba najbardziej zły jestem na zaślepki od gniazd hydrauliki :D(kto ma 5020 ten wie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu, tak żeby jego założycielowi radość sprawić, postanowiłem cały ten test dokładnie przeczytać. Ku memu zdziwieniu doszedłem do następującego fragmentu:

" ... Tym razem nie wszystkim firmom udało się dostarczyć nowiutki egzemplarze. Dwa z nich przepracowały już kilkadziesiąt lub więcej godzin. (...) Niektóre modele dotarły do nas prosto z fabryki a inne "widziały już pole". Wraz z docieraniem silnika zużycie paliwa maleje a moc rośnie".

I nieco dalej czytamy:

"Na polu testowym znalazły się w końcu również modele o nieco większej mocy niż zakładał pierwotny plan".

Do tego można jeszcze dorzucić fakt dość sporej rozbieżności mocy 17,9%, co według mnie jest wartością raczej znaczną i olbrzymia rozbieżność wyposażenia maszyn.

I tym sposobem wydaje mi się że cały ten test, jako próba porównania wypadł raczej marno-marnie.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

albo i jeszcze gorzej :D

 

przecież mogli, zrobić im jakiś tor przeszkód, jakiś tam pług na polu, przyczepa na drodze i różne inne sprawy.opisaliby co im się podobało, a co nie podczas pracy. testujących było czterech to już jakąś średnia opinie można tworzyć...napisali by jak to się nimi jeździ, a nie tylko jak się w nich siedzi...ni chodzi już o dokładne pomiary spalania (choć przynajmniej byłoby o czym pisać :) ), ale zwykłą ocenę użytkowości ciągników.

 

z drugiej strony ciągniki użyczyły różne firmy, w większości dealerzy i każdy minus w danym ciągniku to minus w sprzedaży, minus w zarobku handlarzy??? :)

 

 

PS.ten artykuł powinien powinien mieć tytuł "przegląd ciągników mocy 95-110KM" i nie maiłbym żadnych obiekcji... :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@pioter

Jeśli masz możliwość zobacz test ośmiu ciągników 90KM w Top Agrar 2/04 i 9/04 (taki dwuczęściowy) który odbył sie na stacji badawczej DLG gdzie wykonano szereg pomiarów oraz poddano ocenie praktycznej w pracy z wybranymi maszynami. Jest dużo ciekawszy niż ten o którym tu piszecie. Z tym że napewno nie był to test niskobudżetowy.

 

Z ciekawszych rzeczy napiszę że za "charakterystyke silnika/zużycie paliwa" najgorzej w teście wypadły Zetor, JD, MF, McCormick i Landini :D ...aha, zmierzona masa własna MF 5445 bez balastu to 4700kg więc nie wiem skąd niecałe 4 tony dla nowego 5455 Dyna-4?

 

Zauważyłem tendencję, że jeśli ciągnik pali mało w lekkich pracach, to w ciężkich, typu gaz powyżej 2 tys i pożądne obciążenie -palą dużo i odwrotnie. Taki moje spostrzeżenie, nie wiem może się myle :D

Coś w tym jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

@robertbara mógłbyś powiedzieć ile pali Ci jeleń w lekkich pracach, byłem zdecydowany na 6330 ale po tym teście jestem troche rozczarowany, czy wersja premium bedzie duzo mniej palic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

W lekkich, tzn w jakich, u mnie do lekkich prac są Ursusy :) A jeśli nawet pracuje w ładowaczu to zaraz idzie do prasy i ciężko mi powiedzieć ile pali w samym ładowaczu.

 

W siewniku do kukurydzy pali 6 l/h przy 1600 obr/min, w prasie Vicon zmiennokomorowej 10-12 l/h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj