pioter

Testy ciągników z czasopism rolniczych

Polecane posty

robertbara    75

No jeśli JD pali więcej od Zetora to porównajcie to:

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Ze...41_Forterra.pdf

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/jo...0s_autoquad.pdf

 

Spalanie w 6 punktach pomiarowych -średnia: Zetor -16,1 l, JD -14,5 l

Spalanie przy mocy maksymalnej: Zetor -273 g/kWh, JD -247 g/kWh

 

Ja już się zamotałem, to kto wreszcie podaje dobre dane, bo co czytam test to inne cyrki wychodzą :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

pisałem że nie widiałem tego testu i nie wiem dokładnie jakie są głowice zamontowane w poszczególnych silnikach ale chodziło mi o to że na wytworzenie ciśnienia paliwa rzędu 1600 zamiast 200-300 atm czy sterowanie podwójnymi zaworami zmiast pojedynczymi pochłania wiecej energji takie moje przemyślenia a w różmych testach to jest inaczej jak szukałem ciągnika to znalazłem porównanie paru ciągników 6cylindrów około 120km i tam była oszczedniejsz Valtra w testach DLG z regóły lepiej wypada Fndt JD czy NH gdzieś też widziałem test ze zetor wśród 80km ciągników palił najwiecej ale miał najlepszą charakterystykę i jakbyście tak te różne dane zebrali wyliczyli średnią to by się okazało że wszystkie silniki są takie same (no chyba troche przesadziłem ale taki pomysł mi w głowie saświtał :rolleyes: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Zgadza się, przecież w naturze nic nie ginie i coś z tym paliwem się stało, przecież ciągnik przez tłumnik nie wywali.

 

Więcej spali, ale w krytycznych sytuacjach nie stanie, ma większy zapas mocy i momentu :rolleyes:

 

Nie będę krył że spalanie w DLG JD serii 5020 też mnie zwaliło z nóg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, przecież w naturze nic nie ginie i coś z tym paliwem się stało, przecież ciągnik przez tłumnik nie wywali.

 

Z energetycznego punktu widzenia to nie przez tłumnik a przez chłodnice się wydostało w postaci ciepła. To czego silnik nie był wstanie wykorzystać w postaci energii mechanicznej zostało przekształcone w ciepło.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@robertbara-"Nie będę krył że spalanie w DLG JD serii 5020 też mnie zwaliło z nóg "-zauważ tylko że w tamtym teście JD miał lepsze wyniki niż większość ciągników w teście TopAgrar !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

oj widze Robert że Ty zawsze przekreślasz Zetora i uważasz go za najgorsze g...o, a JD uważasz za najlepsze bo sam masz JD, ale gdybyś miał inną marke ciągnika to byś go zachwalał, a JD byś gnoił tak jak teraz gnoisz Zetora. Ja tam do JD nic niemam i tak uważam że to jest światowy lider ale sam mam Zetora i się z niego ciesze. Chwale go za wszystko ponieważ jak za tą cene to to jest bardzo solidny ciągnik i wcale nie tak paliwożerny jak myślisz! Mam Zetora półtora roku i jak dotąd nic złego się z nim nie działo i serwis jest tani. Od zawsze mam dobrą opinie o Zetorze. Miałem przed nim MFa 3065 i pod względem spalania byłem zawiedziony bo niby Perkins mało pali....


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91
Ale niech będzie nie spieram sie może stare Zetory i Forterry palą dużo, ale napewno nie plusy!

 

Bardzo kategoryczne stwierdzenie, jednak zauważ że paliwożerna Forterra ma taki sam paliwożerny silnik (zetor 1005, 1305) co Proxima Plus, czyż nie jest tak że Ty uważasz Zetora za najlepszy bo sam taki ciągnik masz?

 

Co do hamowni. Dla mnie hamowanie mocy byłoby dużo ciekawsze i miarodajniejsze jeśliby było przeprowadzone na kołach.

 

Moc uzyskana na WOM nie wiele mówi o skrzyni i jej sprawności :rolleyes: .

 

Być może taki http://ir.ptir.org/artykuly/pl/90/IR(90)_1803_pl.pdf sposób pomiaru byłby bardziej obiektywny.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Niewiem jak to jest ale mój Zetor pali jak robie turem czy coś lekkiego bez obciążenia to mieści się do 5litrów na mth, a w pługu na max. jak ja robie to 10-11l, a jak ojciec to ze 12l. ale ani litra więcej! A znajomy ma Forterre 9641 i pali mu troche więcej, i nawet jak byłem u dilera od którego brałem ciągnik to mówili tam że jakoś wszyscy właściciele plusów mówią że mają małe spalanie, czego o forterrach nie mogą powiedzieć.... I nie mów mi że chwale Zetora bo mam, a jak bym nie miał to bym niechwalił. Bo ja Zetora uważam od zawsze za solidną i dobrą marke.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

i właśnie w tym jest sęk, że zetora uważasz "od zawsze za solidną i dobrą markę" :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

Możę ktoś napisać w kilku słowach jak w tym tescie wypadl landini?

Byłbym bardzo wdzięczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91
mam Zetora i się z niego ciesze.

 

I to jest najważniejsze dla użytkownika maszyn rolniczych (jakie by one nie były).


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Taki bystry jestes a nie napisałes czy Ci tyle pali na godzine czy na hektar? Bo jeśli 10 litrów na hektar to powodzenia, chyba w podorywce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

No na takim w miare prostym kawałku hektar bez problemu zrobie w godzinke zegarową (pług 4x40) także niewiem Robert o co Ci chodzi...i napisałem 10-11l, a nawet jak ojciec orze to ze 12l (czyli i na hektar i na godzinę tyle wychodzi). A w podorywce w granicach 8l. Chwale Zetora bo jest dobry jak za taką kase i wcale tak dużo nie pali. Ja sie wypowiadam o tym co mam lub miałem, a o tym z czym nie miałem do czynienia sie nie wypowiadam w przeciwieństwie do was.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możę ktoś napisać w kilku słowach jak w tym tescie wypadl landini?

Byłbym bardzo wdzięczny:)

Landini Vision 105 Base

W czasie testu rozleciało się sprzęgło WOM, a przypominam iż był to nówka traktorek :D

A z wyników to:

moc maks/nominalna podczas testu 85,3 KM/83,6 KM (wg producenta 98,6 ISO) przy 2050 rpm/2200rpm

maks moment obrotowy 354 Nm przy 1600 rpm

jednostkowe zużycie paliwa przy mocy maksymalnej/nominalne 278/296 g/kWh

minimalne zużycie paliwa 255g/kWh przy 1150-1250rpm

 

@ bodzio1108, robertbara, EppS, bez urazy ale na tym forum było już tyle dywagacji o spalaniu Zetorów więc nie róbcie tu OT:)


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

nie jestem jakimś "fanem" landini i nie chce go bronić,ale taka usterka jak napisałeś mogłaby sie zdażyć w każdym nowym ciągniku moze np. w tym egzemplarzu zostało coś źle złożone :D

 

(właśnie po to producenci dają gwarancje,aby usuwać tzw. wady fabryczne, które ukazują sie na początku użytkowania ciągnika :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Niewiem jak to jest ale mój Zetor pali jak robie turem czy coś lekkiego bez obciążenia to mieści się do 5litrów na mth, a w pługu na max. jak ja robie to 10-11l, a jak ojciec to ze 12l. ale ani litra więcej!

Jak jest nabijana 1 mth Twoim Zetorze?

 

Bo jeśli 10 litrów na hektar to powodzenia, chyba w podorywce :D

10 litrów na hektar orki jest osiągalne bo sam nie raz zbliżyłem sie do takiego wyniku. Co, czym i jak orze już pisałem nie raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91
@ bodzio1108, robertbara, EppS, bez urazy ale na tym forum było już tyle dywagacji o spalaniu Zetorów więc nie róbcie tu OT:)

 

Nie chodziło mi o kolejną dyskusję na temat spalania Zetorów, zamierzałem jedynie podważyć argument @bodzio1108 że stare zetory (posiadam takiego) oraz Forterry (zamierzam posiadać) palą jak smoki a Proksima Plus z takim samym silnikiem (zetor 1005, 1305) jest niewiarygodnie oszczędna. Co do stereotypu spalania Zetora wyżej wymieniony test chyba wszystko wyjaśnia. Spalanie 10l/ha jest osiągalne lecz mniej zależy to od ciągnika lecz dobór pługa (optymalna wielkość) i przede wszystkim rodzaju gleby.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem jakimś "fanem" landini i nie chce go bronić,ale taka usterka jak napisałeś mogłaby sie zdażyć w każdym nowym ciągniku moze np. w tym egzemplarzu zostało coś źle złożone :D

 

(właśnie po to producenci dają gwarancje,aby usówać tzw,wady fabryczne które ukazują sie na początku użytkowania ciągnika :D )

 

No to ciekawe czy byś tak mówił w np takiej sytuacji. Na polu leży słoma, na horyzoncie czarne deszczowe chmury, prognozy pogody przewidują tydzień opadów, a Twój funkiel nówka traktorek stoi w garażu bo serwis ma przyjechać za dzień może dwa?

 

A ja do Landini nic nie mam, sam rozważam zakup Powerfarm'a 95.

Tak więc gdyby się to przytrafiło JD, DF, NH, MF, Zetorowi to bym to pisał w odniesieniu do tych marek. Ale się trafiło ciągnikowi z logo Landini i o czymś to świadczy.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

chłop z mazur@ rozumiem,w sumie masz racje :D ,ale to sie nie zdaża w każdym egzemplarzu nie mozna na takiej podstawie twierdzić ze landini to złom :)

chodzi ci o niezawodność......,a nie wszystkich stać na fendta :D (to tak na marginesie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Zależnie od obrotów, np. w orce staram sie utrzymywać 1800-1900max to 1mth. wychodzi w jakieś 50min. A tak średnio to w godzinke. Także na mth w orce wyjdzie zależnie od tego kto robi jak ja to bedzie pewnie max ze 12l, a jak ojciec to ze 13l.

A co do tego że powiedziałem że stare Zetory i Forterry dużo palą w porównaniu do Plusa to może przesadziłem, bo o nich tak tylko słyszałem od różnych ludzi i od dealera-także niemam przekonania sam na sobie, a o plusie mówie prawde. Więc przepraszam jeśli kogoś uraziłem, nie mając pewności.

 

ps. Pan Bara tak sie mądrował, a teraz już pewnie niewie co powiedzieć...


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

nie chwalcie tak zetora bo wcale aż taki świetny nie jest i oszczedny to tez raczej nie a cena jest zbliżona do zachodnich sprzetów chociaz oferuje sporo mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
nie chwalcie tak zetora bo wcale aż taki świetny nie jest i oszczedny to tez raczej nie a cena jest zbliżona do zachodnich sprzetów chociaz oferuje sporo mniej

 

Masz Zetora, że tak mówisz?

Daj mi jakieś porównanie ceny dajmy na to np. Proximy plus 90Km i jakiegoś np. JD tej mocy ze standardowym wyposażeniem.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

koledzy nie jestem przeciwnikiem zetora ale moj kolega 2 lata temu kupil zetora frontere 120 km i w plugu uni grudziadz 5x40 na lekkich glebach pali nieduzo jedyne 28 litrow na godzine zegarowa, i wychodzi mu w tym zestawie od 1,2-1,4 hektara.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj