aron

Byczki miesne...

Polecane posty

Boniek    1

Fakt że HF-y są wariatami. Licho rosną, budowa wiele od jałówki się nie różni... A cena przy zakupie małych owszem mała, ale dużego mieszańca o 1zł za kg się drożej sprzeda. Wczoraj u mnie w nocy się taki HF (oczywiście najgorszy z wszystkich :( ) urwał i że tak ujmę "wziął siłą" :) jałówkę LM


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14
Panowie to po ile chodzą teraz miesnę byczki ??

Za mieszańce blu belga do 100 kg płaciłem 700 zl , i choćby za hf chcieli 100 zł to wolę blu belga albo inne mieszańce. Hf urośnie max 850 kg, a mieszańce potrafią nawet 1000 kg w 20 miesięcy. Mam możliwość zakupu cieląt mięsnych w większych ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

To podziel się informacją gdzie masz taka możliwośc ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4
Za mieszańce blu belga do 100 kg płaciłem 700 zl , i choćby za hf chcieli 100 zł to wolę blu belga albo inne mieszańce. Hf urośnie max 850 kg, a mieszańce potrafią nawet 1000 kg w 20 miesięcy. Mam możliwość zakupu cieląt mięsnych w większych ilościach.

Ten mieszaniec blu belg to nie jest czasem rasa belgijsko błękitno biala(BBB)Zkrzyzowana z inna rasa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

No cen takich nie ma a mnie hf jak miałem 12 to poturbował to ledwo uszedłem z życiem. Bo go spuściliśmy a trzeba wiązać łeb do nogi i spętane przednie nogi a siniaki i otarcia miałem jak sku>>>>yn. A w zeszłe wakacje dziadka byk rozerwał na strzępy. A mojego wujasa syn ocalił tłukąc byka po oczach.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

No ten post to bardziej podchodzi pod wypadki w rolnictwie. ;)

Edytowano przez pawel74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14
To podziel się informacją gdzie masz taka możliwośc ;)

Te sztuki których podałem cene były zakupione w październiku. Jeśli chodzi o większe ilości bbb to mogę podać namiar na gościa, co do ceny to niewiem ostatnio kosztowały 4,5 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pryma    0

To jeśli możesz podać namiary to mile widziane były by

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

A macie może namiary na jakieś byczki w wadze ok 100kg rasy Chaorlise bo bym byl zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalus    0

Mieszkam w województwie wielkopolskim i mój sąsiad rok temu kupił pięć cieląt z Starego Sącza, cielęta mają niesamowite przyrosty. Mają ok 500kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Mysmy brali cielaki od Dobka i troche mielismy wpadki,bo to jest jak sie towar kupuje na odleglość.Policzyl jak za krzyżówki mięsne a większośc cielaków była rasy czerwone hf i czerwona polska(a w tej rasie ciężko jest dociągnąc byka nawet do 600kg).W tej chwili za cene jednego "dobka" ok 1300 zł. prawie "za plotem" kupuję dwa czarno biale i nie narzekam.Tez rosną ,fakt,że w skupie nie dostanę tyle co za mięsnego ale mam dwie sztuki i lepiej wychodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj