aron

Byczki miesne...

Polecane posty

aron    1

Czy moze ktos wie cos na temat tej strony www.byczki.pl ? Moze ktos cos slyszal jakies opinie. Pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Jak chcesz tam kupować to bardzo uważaj. Najlepiej weź ze sobą dobrego weterynarza. Bo ja miałem dużo z nimi problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Ja chciałem brać od nich cielaki ale się narazie wstrzymałem, znalazłem jeszcze jednego handlarza -z Tarnowa (ogłasza się na allegro) może wiecie co warte są od niego cielęta? Znacie może jakieś gospodarstwa co sprzedają cielęta mięsne w wadze 100-120kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

W tym temacie jest opisane wszystko ale o handlarzu ze Starego Sącza, dzwoniłem nawet do niego to coś mamrotał o weterynarzu płucach i czymś tam. Już wybiłem sobie cielęta od niego z głowy :( A o Tarnowie coś wiesz? W mojej okolicy jak na złość jest pełno cieląt HF ze30-40szt rocznie by kupił, ale mięsnego to ani jednego :/ A ja właśnie na mięsne poluje, lepiej przyrastają itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Woj. Świętokrzyskie powiat jędrzejowski i u nas trudno o mięsne. Dzwoniłem do tranowa. Gość powiedział tak: cielęta w dobrej kondycji, w wadze ok 100kg krzyżówki w cenie 11zł/kg czysto rasowe w cenie 13,50/kg, dowóz. Trochę drogo, sam nie wiem już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Marcin my chyba kiedyś pisaliśmy na gg ale zginął mi twój nr. Odezwij się.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Myślę że 11zł za kg to zbyt dużo. Lepiej popytać u znajomych którzy hodują bydło może oni mają jakieś tańsze źródło. Próbowałeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Handlarz to handlarz musi zarobić na tym.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Ceny cieląt w okresie zimowym zawsze są większe bo jest ich mało na rynku, a cena 11zl/kg z dowozem na miejsce nie jest wysoka jak na krzyżówki ja płace po 11,50 i sam odbieram z gospodarstwa. Lepiej poczekać jeśli jest taka możliwość do marca kwietnia wtedy cielęta tanieją jest ich więcej na rynku. Pozdro :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

W takiej wadze i taka cena to tez mi się wydaje za dużo za te cielaki. A jeszcze trzeba zauważyć, ze te ok 100 kg to raczej będzie więcej niż 100 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Właśnie pytałem po gospodarzach, wszyscy mają mleczne krowy i zacielają mlecznymi niestety, nawet jeden duży gospodarz 45szt mlecznic zaciela mlecznymi a myślałem że już okazja będzie, a tu lipa. Też mi się zdaje że za krzyżówki 11 to trochę drogawą. W mojej okolicy sezon wycieleń pomału się zaczyna nawet wujek miał 2 HF do sprzedania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

To kup najwyżej hf. Rożnica w cenie nie jest duża przy sprzedaży, a przy zakupie jak masz płacić po 11 za ponad 100 kg to hf takie 80 kg powinieneś kupić po 7-8 zl, wiec różnica duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

HF tak. Długo rosną masę zjedzą a efekty marne. Ja już bym wolał wyłożyć więcej i mieć mięsnego niż HF. Jeszcze do tego zazwyczaj HF są nadpobudliwe.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Jak najbardziej zgadzam sie z kolegą wyżej że są nadpobudliwe :( Krzyzówka miesna najodpowiedniejsza bo czystorasowe to znów baaardzo drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6211    1

Cześć koledzy a jak tam w woj. Łódzkim stoją mięsne byczki bo może bym kupił co po ile i czy są bo jak chciałem kopić pod koniec sierpnia to wo gule nie było w mojej okolicy :):(:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HF również urośnie może osiągnąć nawet podobną wagę ale niestety wizualnie się ładnie nie prezentują są wysokie i szczupłe mają chyba najwięcej gnatów i milej jest mieć w oborze mięsnego niż HF za mięsnego lepsza cena i spokojniejszy.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Dokladnie HF to wariaty :( .Mam jednego byczka HF i jednego mieszanca to wogole nie ma ich co do siebie porownywac.A mieszanec sie nawcina,potem sie polozy i mozna do niego bez strachu ze cos odpierniczy podejsc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0
HF również urośnie może osiągnąć nawet podobną wagę ale niestety wizualnie się ładnie nie prezentują są wysokie i szczupłe mają chyba najwięcej gnatów i milej jest mieć w oborze mięsnego niż HF za mięsnego lepsza cena i spokojniejszy.

 

Zapomniałeś dodać ale droższy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

HF jak sobie trochę poskaczą po krowach to już kompletnie idiocieją.3 lata temu miałem jednego HF nie powiem nie ważył źle bo ponad 600 kg miał.ale mięsa to on praktycznie nie ma i na spędzie za mięsnego dostanie się wyższą cenę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj