sinek

Pokosówka E303

Polecane posty

sinek    0

Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Ja posiadam pokosówke FORTSCHRITT E303 z 1989 roku.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinek    0

Dzięki panowie za to że się odezwaliście chodzi mi o wykorzystanie tej maszyny do koszenia lucerny i sianych traw na kiszonki

Jak to idzie jak dosycha czy zgrabiacie potem na jeden luzek itp

ps z jaką szybkością przemieszcza się ten sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich22    0

Witam Mam kilka pytań

Jak jest z częściami Czy trudno dostać Jakie jest spalanie na ha Jaka jest awaryjność tych maszyn

Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

To jest dosc prosta maszyna, awari poważnej w mojej nigdy nie miałem. Silnik jest identyczny jak w MTZ-ecie wiec cześci wszędzie można dostac.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondor    0

hmmm 301 mają słabe hedery, powyżej czyli 302, 303... już jest lepiej, hedery mocniejsze. pojawił się już tzw, rewers. No oczywiście heder przerobiony na dwie kosy przez cały heder, nie dwie krótkie do połowy i bez bagnetów. W mokrych latach, jak ciężko ujechać to zwolnice padają, wtedy proponuje założyć bliźniaki i jest ok. Do traw proponuje heder dyskowy, a do roślinek co trza uważać na wytrącenie nasion to proponuje z taśmą. Do rzepaków oczywiście standardowe z "motowidłami", łamie słomę i lepiej dosycha. Najlepiej jak "motowidła" 4 a nie na 3, podczas cięcia z chwastem itd. mniejsze prawdopodobieństwo zapchania. A jak chodzi o suszenie np siana, to jest heder do przewracania.

 

Powiadasz że części łatwo dostać hmmm do silnika D-50 (nie do zdarcia) może i owszem, bo to samo co MTZ, ok ale czy pozostałe podzespoły hmm, różnie bywa i zależy od regionu. tzw poły do hedera to nie tak łatwo, czy łożyska co niektóre. Jak wszystko ok ustawione to się nie psuje, a takie awarie jak padnięcie łożyska to się u każdej zdarza, lub jak wymęczenie materiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

a ja mam pytanko czy to prawda iż 301 nie ma wyjścia napędu do przegrabiarki? tzn nie na prawo lecz na lewo? gdyż słyszałem że tylko 302 i 303 miały wyjście na lewo do napędu przegrabiary czy to właśnie tak jest?


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Z tym drugim wyjściem napędu w E301 to chyba prawda bo zobacz na foto, rzadna z nich nie ma nawet otworu w blasze http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bun...lle_des_KfL.jpg. Trzeba też dodać że nie wszystkie niebieskie pokosówki to E301, początek produkcji E302 też był niebieski, dopiero w 1983( z tego co mi wiadomo), zmieniono kolor na zielono brązowy. Problem w E301 i E302 jest z silnikami , są to te same silniki co w MTZ tylko z iną dawką paliwa E301 ma 55 koni a E302 ma 60koni i to jest mało szczególnie gdy kosi się rzepak- już nie jedną widziałem pokosówkę z pootwieranymi klapami i zagrzanym silnikiem. Problem też jest jeszcze w tych dwóch modelach z paliwem , ponieważ zbiornik paliwa jest zamontowany dość nisko i gdy jest już wyeksplatowana pompa paliwowa to ma ciężko z zaciągnięciem go( w E303 jest on już umieszczony wyżej i problem ten rozwiazano). Przy zakupie trzeba też zwrócić na wyposarzenie hedera w kosę(mam tu na myśli heder do zielonek E023) czy posiada kosę z belką palcową , czy jest to wersja z dwoma kosami, chodzi o to że wersja z dwiema kosami nie jest na ziemie zakamienione-wymiana nożyków trwa długo i jest pracochłonna, belka z bagnetami nie wymaga tyle pracy, jeśli jeszcze ma się specjalny orginalny młotek to wymiana nożyka trwa chwilę. Jeśli ktoś jest zainteresowany to posiadam orginalna polską instrukcję obsługi do E302 i różnych hederów- mogę ja zeskanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

ostatnio zainteresowałem się tym pojazdem, można te 3 pokosówki znaleść na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuner75    0

Jeżeli chodzi o części do tych pokosówek to w całej Polsce tylko jedna Agroma Wągrowiec je sprzedaje.Ja jestem z okolic Kutna a po części byliśmy aż we wspomnianym Wągrowcu(koło Gniezna). Widziałem tam spore magazyny mają tam do nich większość części widziałem szneki, motowidła, kosy i wiele,wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

MAM PYTANIE czy pokosówka fortschritt e 307 1980 rok motowidła na trzy rzędy i dwa rzedy sierpów chodzące w przeciwne strony bez bagnetów bedzie dobra do gryki?????????????a i jeszcze jedno silnik d50 ile ma koni

dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus27    0

silnik mtza 82 ma oznaczenie D240 a jumza D50. W razie czego mogę pomóc 501624799.

Szukam takiej pokosówki E-303, 302

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LAC    0

Kupię Polską instrukcje do pokosówki e303 zainteresowanych proszę o kontakt pod adresem stadnina@kierzbun.pl lub na numer 662 046 312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
Napisano (edytowany)

Witam, od 3 lat(od zakupu) mam problem z podnoszeniem tzn. gdy opuszczam to wszystko idzie płynnie ale gdy podnoszę to do momentu zluzowania spryezyn strasznie szarpie. Pompe regenerowałem, poniżej film z pracy.  https://youtube.com/shorts/PgpqoAJgMoU?feature=share

 

Poradziłem sobie z problemem, zastosowałem dławik na wężu od podnoszenia, wybrałem dławik z regulacją i ustawiłem optymalnie żeby nie szarpało.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Czy wózek do hederu od kombajnu fortschritt podpasuje do hederu pokosówki?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj