jendrula

Jaka prasa pasowa do 30 000zł ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jendrula    0

Witam wszystkich AgroFotoficzów , chce kupić prasę pasową za ok. 30 tyś. Proszę o sugestie , konkretne modele i oczywiście czy jesteście zadowoleni z pasówki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Ja mam pasówkę nie najnowsza fiataagri hesston 5650 i zadowolony jestem z niej strasznie. A tobie z tego co na AF wyczytałem i nie tylko to rozglądał bym sie tylko w trzech markach john deere, vicon i claas jakąś variantke z opini uzytkowników super maszyny i miałem okazje varianta i johno wiedzieć w akcji i super mi sie podobały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

John deere to prasa godna uwagi , sam mam taką , i baaardzo polecam ;) , a co do modelu , toz zależy od wyposażenia mocy ciągnika , i wielkości wykonywanych bel :) myśle że coś mądrego byś wybrał ;) Jak co to wal śmiało , bo o JD wiem troche :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja mam oczywiście 828 jedyny chyba w Polsce z szerokim podbieraczem zajebioza normalnie wszyscy sie ze mnie śmiali że jak coś nawali to kupie łożyska po nie wiedomo ile , ale wszystkie polskie pasują a w sumie jest ich niewiele ta prasa jest idealna do kazdego materiału żniwnego jechać można 24/h mogę Ci dac zdjęcia. nawet jak się robi baloty 180cm to u912 wcale jej nie czuje.a jak zrobiłem sianokiszionce to koleś kładł baloty na owijarke turem i połamał zęby i teraz kładzie już anzelmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrula    0

Dzięki koledzy , mam ogólny zarys , jeszcze jedno czy jest sens inwestować w prasę z siatką czy sam sznurek wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

siatka jak juz to tylko w tych nowych modelach w których zawija siatką także boki hmm nie wiem jak to opisać bo inaczej to sie zsuwa do srodka a koszt jest porównywalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrula    0

Wiem o czym mówisz , bo tak sobie myślę nie wiem czy dobrze że jak owija na dwa sznurki to robi to dosyć szybko :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego, po pierwsze to nie wiem jakie te zęby były przy turze, ale sam mnie dziw bierze że ten tur podniósł te bele ( ciekawe na jakim był ciągniku , zapewne na C-360 B) ???), bo pisałeś że świetnie zbija. Jak już tak świetnie zbija, to ten tur nie podniusł by tej beli, tak dla porównania , to tur na C-360 jakoś nie mógł podnieś moich beli :D. Czyli wniosek sam się nasuwa, która ,, świetnie " zbija. A co do siatki, to to co piszesz, że niby nie ma sensu, to znaczy że dużo bel nie robisz, i nie zależy ci na czasie w okresie żniw, ja bardzo chętnie kupiłbym aparat do siatki, lecz troche kosztuje, i taniej wychodzi zmienić prase :rolleyes:. A to o czym piszesz że kładą siatke na narożnikach to tak dla twojej wiedzy system Cover Edge, który umożliwia nakładanie siatki za narożniki bel, przez co bela wygląda doskonale, a to że siatka zsuwa się w środek bel to znacz, że balot ubijał początkowy traktorzysta nie znający się na zbijaniu bel, ponieważ nawet sznurek ci się zsunie do środka lub spadnie z balota jak balot będzie źle uformowany. A kolejnym atutem w prasach JD jest to, że masz czujniki, które kontrolują napięcie pasów, więc wiesz jak jest zbity balot :D

 

P.S. Gdybym dziś kupował prase , a miałbym dzisiejszą wiedze , napewno wybrał bym model z siatką !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

to nie była 360 tylko fendt 610 ls a tur miał stoll numerku nie pamietam. na 2 sznurki idzie też bardzo szybko i sprawnie a Ty @endrju00711 chyba nie widziałeś nigdy balota z siatka bez tego systemu jak go załozysz na przyczepę i ściągniesz to już taki ładny nie jest a jak zrobisz 180cm sznurkiem nawet na 1 bo robiłem dla oszczędności to żaden się nie rozwalił i był porzadek na podwórzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

:D HAHA , nie wciskaj mi kitu że po sznurku masz czyściej na podwórku :angry: , niż po siatce :rolleyes: no myślałem że z krzesła spadne jak to przeczytałem , a tak się składa że znajomy ma prase z siatką , i jakoś ma drugą prase bez siatki ( taką samą ) i kupuje automat , bo prasy nie sprzeda bo u niego już troche po chodziła B) I tak się przykro składa że mam obwiązywanie na dwa sznurki, i jak dla mnie jest to wolno :) Znajdź drugiego usera, który ma takie samo zdanie na temat tego że siatka jest jednym słowem do d..y. Twoja sprawa że ci się siatka nie podoba, ale sznurek terz masz dalej od brzegu, praktycznie tak samo jak siatka, a jeszcze powiędzy zwijami sznurka powstają tzw. budy, i jakoś wszyscy przechodzą z sanurka na siatke, z twojej wypowiedzi wynika że jest zła, to po co tracić kase na automat jak i tak jest gorsza :) ja moge podać wilu userów AF którzy przechodzą z sznurka na siatke, np. @wsk125 , @robertbara itp. itd., jak koniecznie chcesz to moge wszystkich wypisać, ale szkoda mojego czasu i klawiatury :D

 

P.S. : A zwracam honor z tym że to C-360, jak tak to podaj wage jednej belki :), tylko żeczywistą, a nie z kosmosu.

AHA , i zacznij pisać coś sensownego, bo jak na razie to herezje tylko głosisz, nawet nie wiem skąd ci przyszło do głowy że sznurek jest lepszy od siatki B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

endrju00711 każdy poleca swój sprzęt, ty polecasz JD drugi poleca co innego. Siatka jest dobra jak trzymasz bele pod dachem jak zimują pod chmurką to mocno przemakają i trzeba owinąć parę razy,a co z tym idzie; więcej kasy, w automacie gęstość sznurka idzie ustawić tak, że bela będzie wyglądała tak jakby była owinięta siatką, więc po co kupować za duże pieniądze prasę ze siatką jak można kupić taniej zwykła na dwa sznurki, kupuje się wtedy najtańszy sznurek jaki jest w sprzedaży i heja. A jeśli chodzi o te JD 550 to z tego co widzę na AF to zawsze są jakieś problemy z nimi, a jeszcze nie widziałem żeby ariss miał jakiś problem ze swoją zwijką. Więc endrju00711 nie obrażaj się i nie denerwuj, każdy ma swoje zdanie, u nas w powiecie kaliskim ludzie nie chcą widzieć siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

siatka to przyszłość!!!! @endrju ma racje wy chyba mało bel robicie że wam na czasie nie zależy w żniwa. Ja mam prese z aparatem na 2 sznurki ale mam nadzieje że jeszcze w tym roku ją zmienie na coś z siatką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Problemy, bo tylko widzisz JD, bo nikt nie wie o co lata w tych prasach, albo co jak i do czego, np. tacy użytkownicy polskich pras nie pytają się na forum jak odkręcić to czy tamto, tylko jadą do serwisu i płacą za nowe, zakładają i jadą dalej, i tak na okrągło, akurat u mojej gminie nikt nie kupił ostatnio nowej sipmy czy warfamy, chodliwe u nas są tylko JD. A ja polecam swoje , to może za mocne słowa, ponieważ mam doczynienia z wieloma rodzajami pras z różnymi wyposażeniami, i wiem którzy na coś nażekają, ale przeważnie jest ak że sprzedają swoje polskie lub zachdnie prasy inne niż JD i kupują JD. A to że ludzie nie chcą widzieć siatki to ich strata, ale nie zniechęcajcie kolegi który może kupić teraz siatke, niż puźniej żałować. A co do tego że balot owinięty siatką zamaka mocniej niż sznurkiem , to nie moge przeżyć, poczytaj sobie tematy jak zamakają baloty owinięte siatką, a jak sznurkiem . Jak będe miał porządną prase z siatką , to poświęce jednego balota i owine go sznurkiem , i postawie je na wolnym powietrzu obok sibie , zobaczymy jak będą oby dwa baloty wyglądać :rolleyes: A tak skrutowo , to głównym atutem siatki jes to , że balot nie zamaka tak szybko :D A drugie to sam kolega @ ariss napisał że koszty są porównywalne , i nie przeczcie sami sobie :) Jak dla mnie prasa bez siatki to nie prasa :) I druga żecz z którą się z tobą nie zgodze , to to że w tych samych kosztach możesz owinąć sznurkiem bele , tak jak siatką , to moge zaprzeczyć prostym obliczeniem , wyjde z wzoru : l = 3,14 * d ( 3,14 ~ pi ) d = 120cm l = 3,14 * 120 , l ~~ 370cm ; a przymując że położysz sznurek 7,5 cm od brzegu , to na 120 zostanie 105 cm do owinięcia , a chcąć owinąć tak jak siatka , to musisz położyć co najmniej co 5 cm sznurek , co wychodzi około 22 owinięcia , racy 370 cm wychodzi ponad 81 metrów sznurka pojedyńczego . W rolce masz 2000m , przez 81m = 24 bele zrobisz , policzyłem ci skromnie , ale w beli nie dość że masz włukna sznurka co średnio 2,5cm , to jeszcze masz dwa sploty poprzeczne :) , a kosztowo wychodzi podobnie jak siatka , a jednak siatką szybciej owiniesz :D I tu byśmy mogli się sprzeczać w nieskończoność , ale o to nie chodzi , bynajmniej takie jest moje podejśći e, nie mówie że zawsze mam racje , ale przeważnie jak nie jestem czegoś pewny , to nie pisze zanim się dokładnie nie dowiem B)

 

P.S. A tak apropo, to kiedy ja się zdenerwowałem, ja tylko stwierdzam fakty i przecze waszym złym twierdzeniom, i co najważniejsze to ja się nie obrażam , bo forum jest po to , aby wymieniać się własnymi doświadczeniami B) Pozdrawiam , przynajmniej jest z kim się po sprzeczać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

siatka jest moim zdaniem leprza. Ja swoja prase przerobie na dwa bo mnie wkurza to na jeden a banalnie prosto przerobić. mi z jednej rolki 2000. wychodzi ok 28 belek dobze związanych 120na 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

siatką jest szybciej widziałem jak sąsiad viconem robi 180 bele to owinięcie zajmuje mu moment i poleciał dalej no i nie gazuje żeby szybciej owinęło jak to za sznurkiem bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

marti565 co do gazowania to zależy jaką kto ma prase, bo jest wiązanie hydrauliczne i elektryczne, jak ktoś gazuje ciągnikiem przy owijaniu to ma hydrauliczne wiązanie przy elektrycznym wiązaniu ciągnik może chodzić na małych obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Prase mam JD 550 , a o wydajności narazie nic nie moge powiedzieć , ponieważ nie mam wystarczającego konia do tej prasy i szerokiego podbieraka , ale jak teraz śmigam , to nawet do 20 - 25 na h zdrobie C-360 :D o średniej wade siana 350-400 kg :rolleyes: Wszystko zależy kto jeździ , bo jak mój ojciec jeździ , to wydajnośći zabujczych nie ma , ale jak ja depne pedał w podłoge i 3 szosowa , to troche wychodzi , tylko że po godzinie pracy w upalne dni woda spod korka wylatuje i para , a temp wody poniżej 100 C nie zchodzi B) Ogólnie to dużo nie jeżdże , bo ojciec ma sentyment do C-360 i mówi że mnie na prase nie wpuści , i sam prasuje dużo więcej niż ja . W związku z tym planuje zakup jakiejś 545 z szerokim podbierakiem i siatką , i mocy wtedy powinno starczyć na styk , przynajmniej woda mi się nie będzie gotować , i planujemy zapiąć prase do MF 255 , bo ten ciągnik duuużo trudniej zbić z obrotów , a wejść na nie nawet pod obciążeniem bardzo łatwo , a C-360 jak już w belowaniu puścisz pedał z gazu , to możesz tylko się modlić aby wszedł na obroty i woda się nie zagotowała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrula    0

Dzięki endrju00711 teraz już pełen obraz jaką prasę wybrać , jak będę chciał coś więcej wiedzieć to spróbuje złapać Cię na Gadu-Gadu ! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ok, jestem do dyspozycji, i myśle że pomogłem jak kto ma wątpliwości w wybraniu prasy to walić na gg jestem otwarty i zapewne pomoge, a w prasach już troche siedze :rolleyes: A szczególnie JD, bo wiem co dobre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek33    0

witam. Na wiosnę będę kupował prasę belującą pasową w przedziale cenowym 20-33tyś. Ma pracować w traktorze massey ferguson 6120 80km. Będę nią robił rocznie około 200 siana, 200 słomy i 80 sianokiszonki. Proszę o wasze opinie w wyborze marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51
JD 582 pasowa. wyposażenie jak wyżej tylko bez rotora. ale przy takiej ilości sianokiszonki bym się tym raczej nie przejmował tym bardziej przy takim koniu może być ciężko z rotorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj