Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Simental
milanreal1    319

Z papierami oczywiście. Z tego co facet gadał to ona jest krzyżówką ale więcej cech złapała simentala czyli ok 70 %. A wiek to nie pamiętam. Teraz jest recesja na mleko to myślę że nie zależnie od rasy to jałówki drogie nie są. A tamte jałówki z Niemiec to chyba sobie z 1000 zł za sam transport wzięli to cena jest duża.

----------

No i tak to jest jak się piszę bez potwierdzenia. Dziś u niego byłem i się okazało że ładnie ubarwił rzeczywistość. Ta jałówka to HF chociaż nie 100%. Jedyne co się zgadzało to rzeczywiście 2500 zł zapłacił. Jednak mimo wszystko teraz 5200zł za simentala mlecznego to cena nie z tej ziemi.

Edytowano przez andrzej2110
łaczenei postów

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja byłem w wtorek firmie zajmująco się sprzedażą jałówek wysoko cielnych, co prawda nie mieli simentali ale za hf wołali 5 tyś i jak kupić tako jałówkę jak na nią potrzeba wyprodukować 5,5 tyś mleka ... żałosne ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Ja mam 55 simentali z Niemiec. Jest to bydło mało wymagające. Od jałowic osiągnełem wynik 5500 l. Ma bardzo duży tłuszcz i białko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo3334    3

Ja kupuje simentale tak po 10 zł za kg gościu ma 14 krów 10 jałówek ale u niego nie kupisz bo kolega kupuje wszystko co się ocieli przeważnie chowie po 30 byków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jedno mogę powiedzieć o simentalu, ze ciężko się cielą krowy ale nie przez masę ciała tylko przez jego wielki i krotki łeb. Oczywiście mowie o mięsnych simentalach.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Jeśli chodzi o simentale to w Małopolsce handlarze płacą po 10 zł za jałóweczki a 14 zł za byczki ale min. waga to 90 kg. + wszystkie dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

A ja wam powiem że simental to najlepsza rasa krów. W małych gospodarstwach sprawdza się świetnie i nie ma takich problemów jak hf np: z wymionami czy z racicami a do tego jak komuś brakuje kwoty mlecznej zawsze może hodować simentale na mięso i na mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Jedno mogę powiedzieć o simentalu, ze ciężko się cielą krowy ale nie przez masę ciała tylko przez jego wielki i krotki łeb. Oczywiście mowie o mięsnych simentalach.

Simenstaler mięsny rzeczywiście jest duży i nadaje się tylko na duże krowy, w tym roku mam około 10 krów po simentalu i w porównaniu do limousine jest dużo większy ale i tak krowy się same pocieliły, byk był typowo mięsny simental Fokus bo jest też linia mlecznych simentali ale one są już drobniejsze

Po prostu simental jest na duże krowy i koniec, albo bydło duże albo ma się lekko cielić - jedno i drugie się nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

kobra89 nie zgodzę się z tobą mój wujek hoduje parę simentalek i wcale nie cielą się ciężko co prawda to cielaki a zwłaszcza byczki są duże ale większość krów cieli się sama bez żadnej interwencji człowieka problemy bywają czasami z wycieleniami u jałówek ale to są przypadki raz na ileś wycieleń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5
Może wie ktoś gdzie można kupić cielaka simentala ??? I jak one się cenią

 

 

Jakis tydzień temu dzwoniłem do firmy z Rzeszowa od której kupuje czasami Simentale to mi powiedzieli 15 zl/kg za byczki 100 kg i muszę czekać jakiś czas bo nie wyrabiają z zamówieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

A co powiecie o wycieleniach krów tej rasy mam simentalera mleczno mięsnego, termin upłynął już dwa tyg a krowa jeszcze się nie ocieliła i nie ma zbyt dużego wymienia, czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Normalne to to nie jest,

Zadam może takie głupie pytanie a sprawdzałeś może czy jest ona w ogóle cielna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A zacielana była naturalnie czy sztucznie? Sztucznie zazwyczaj przechodzą. Ale aż 2 tyg trochę sporo... Tym bardziej że nie odpuszcza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55
A zacielana była naturalnie czy sztucznie? Sztucznie zazwyczaj przechodzą. Ale aż 2 tyg trochę sporo... Tym bardziej że nie odpuszcza.

2 tyg to jest jeszcze do zaakceptowania u mnie w zeszłym roku krowa przechodziła ponad 3 tygodnie tyle że za inseminowana charolaise, ale i cielak był spory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUBERT22    0

Cze. Mam do was pytanko czy opłaca się trzymać tą rasę. Mam jakieś 20 ha pul i 5 ha łąk i chciałbym na nich trzymać bydło na mleko tej rasy oraz opasy czy opłaca się tę rase trzymać ta tych hektarach i ile ok. sztuk.? :)

Jakie wymagania mają krowy na mleko i jakie byczki na opas. Jakie pasze im dajecie.

Pytania kieruje szczególnie do posiadaczy tej rasy

Za odpowiedzi dzięx. :D

Pzdr

Mam coś tyle samo hektarów co ty mam 30 szt. bydła w tym 5 krów rasy simental i pięć cieków, nie doje krów do jednej krowy simental daje daw cielaki które chodzą z nimi w ciągu 8 miesięcy cielaki mają około 250-300 kg nastawiam się dopiero na nie nastawiam ale z doświadczenia wiem że ani limuse czy charolesy nie wykarmią mi dwóch cielaków chwale Sobie tą rasę i polecam pozdro wszystkim :)

ps. mleko zawiera bardzo wysoką ilość tłuszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelax88    19

Panowie jak zakłada się kolko w nozdrza młodemu cielakowi ? Wiem ze się przekłuwa ale czym i gdzie takie kolko można dostać? Niech ktoś mi pomoże :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Były posty że simentale mięsne mogą się ciężko cielić i cielaki są spore a jak jest z simentalem mlecznym? I czy mógłby ktoś powiedzieć gdzie można kupić simentala mlecznego(woj. Mazowieckie lub z województwa ościenne Lubelskie, Podlaskie)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

Panowie jak zakłada się kolko w nozdrza młodemu cielakowi ? Wiem ze się przekłuwa ale czym i gdzie takie kolko można dostać? Niech ktoś mi pomoże :blink:

Takie kółko możesz kupić np w grene lub innych agro-sklepach. Przekłuwa się tymże kółkiem, bo gdy się je otwiera to jego końcówki są tak ostre, że przechodzą przez nos dosyć łatwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinBelarus
      Witam. Mam ursusa 1012 i chce założyć mu z przodu opony na balonie, tzn. małe a szerokie takie jak przy rozrzutniku przykładowo.
       
      Jeśłi ktoś robi taką zamianke niech napisze jaki koszt i co potrzebne do zrobienia tego.
       
       
       
      Druga sprawa, jest taka iż chce zalożyć bliźniaki z tyłu, same opony przykręcane odpowiednimi uchwytami do felgi. Zakładał ktoś samą opone czy z felgami tylko?
       
       
       
       
      Pozdrawiam.
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez tupac12
      Witam pytanie jak w temacie jak trzymacie krowy z cielakami?Krowy na uwięzi a cielaki luzem czy może krowy i cielaki luzem proszę o doradzenie które rozwiązanie będzie waszym zdaniem lepsze.Pozdrawiam
    • Przez BarteX100
      Witam jestem w trakcie przebudowy stada chciałbym zwiekszyc zdrowotnosc krów przy dobrej wydajnosci mleka. Interesują mnie simentale mleczne tzw bawarki i montbeliardy. Czy jest mozliwosc zakupu cielnych jałówek z polskich hodowli, czy tylko dostepne sa z hodowli zagranicznych np z Czech?
      Prosze o podzialenie sie przez was wiedza ktora macie na temat tych 2 ras
    • Przez lukasz47a
      Witam . Dostałem w 2011 r 75tys na MR . Zobowiązałem sie w ciagu 3 lat uzupelnic wykształcenie . Ukonczyłem szkole policealna 2 letnia bez Egzaminu potw kwalfikacje zawodowe . Mam wykształcenie srednie z wczesniejszej szkoly , mature plus wlasnie swiadectwo ukonczenia szkoly policealnej profil agrobiznes (na swiadectwie sa oceny z przedmiotow typowo z tego kierunku , praktyki ukonczone w banku i zakadzie przetworstwa spoz z ktorych tez jest ocena na swiadectwie ) czy to wystarczy ? czy musze przystapic do egzaminu ? Prowadze rowniez firme a wiem ze ten egzamin nie jest latwo zdac jak mature i potrzeba czasu na przygotowanie do niego . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj