Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xibo    0

Walot jest całkiem przyzwoity, nie ma się do czego za bardzo przyczepić, natomiast Raul ma trochę za duży dolew HF'a, no i trochę tłuszcz mu ucieka (-0,19), a także ciężkie porody,

Jednak jak tak patrze to te buhaje są nie do dostania w polsce ponieważ są wycenione narazie na genomie a nie na potomstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinat    5
mich889    0

Xibo co masz na myśli o tym dolewie HF'a u Raula, chyba nie chcesz powiedzieć, że w katalogu są mieszańce?? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fila2    0

Witam wszystkich chciałbym sie poradzić czy jest to rasa mięsna czy mięsno mleczna tej jałówki?? Pozdrawiam

 

DSCN3218_view.JPG

 

A co to ma wspólnego z simentalem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinat    5

Xibo co masz na myśli o tym dolewie HF'a u Raula, chyba nie chcesz powiedzieć, że w katalogu są mieszańce?? :huh:

 

 

Odpowiem za Xibo... W różnych krajach różnie się określa czystą rasę, tzn dopuszczają np dla Simentala jakiś % dolewu krwi RW. W Austrii jak widać jest więcej bo umieszczają w ofercie buhaje z dolewem RW np 15%. Nie jestem pewien jaki dolew jest dopuszczony w Polsce ale chyba mnie, chyba poniżej 10 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheKakal26    26

Ja choduje te i dwie inne rasy na 7 ha Pola i 5 ha łąki i mi sie Opłaca.choduje jeszcze trzode chlewną

Edytowano przez TheKakal26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Mam pierwsze cielęta po polskim Hadesie i śmiało mogę polecić jako mięsne. Pokrojowo porównywalne z Focusem, jedyny problem to 2 sztuki mam od krów LM i nie wyszła biała głowa a ma znaczenie w ocenie, żeby umaszczenie było typowe dla rasy. Od grudnia będą pierwsze po Hizopie więc oby tak dalej. Po nowym roku chciałbym kupić 10-12 jałowic cielnych simentala. Nie orientujecie się kto w zachodniej Polsce ma stado pod oceną PZHiPBM? A może ktoś ma opinię o simentalach z Agrofirmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Ja mam jałówkę 11 miesięcy po Hizopie, a druga też po Hizopie na 4 dzień zdechła w nocy (kilka dni różnicy było między nimi). Były identyczne tylko jedna obwódkę miała wokół jednego oka, a druga wokół obu. (Jednej matką jest krowa 50%sm, a drugą córka matki 75%sm, bo córkę i matkę pokryliśmy Hizopem) Ta jałóweczka jest duża (przerosła prawie 50% hereforda, który ma 13 miesięcy i wzrostem napewno belga 50%, który ma 11 miesięcy). Bardzo żarta i cięta za piciem, 5 miesięcy na pastwisku pasiona była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusik    1

Ja również nastawiam się na simentala, może orientuje się ktoś gdzie można było by kupić cielne jałowice tej rasy najlepiej Mazowieckie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starzyno    1

Witam !

Chciałbym się zapytać czy (jeśli ktoś jest tu z tych stron) ktoś może wie gdzie w okolicach Lęborka jest ferma bydła rasy Simental. Podobno właścicielem jest jakiś Holender. Byłbym ogromnie wdzięczny gdyby ktoś coś wiedział na ten temat. Poza tym może ktoś z woj. pomorskiego ma na sprzedaż bydło simentalskie ? Interesują mnie bardziej krowy ale i jałówką nie pogardzę - zacielone. :) :). Chcę kupić do prywatnego chowu.

 

Połączony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Przyłączam się do pytania bo w niedługim czasie tez bede szukał simentali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CALUMET    2

firma nazwywa sie dargoleza kupowałem od nich cielaki ale ja osobiscie nie polecam .kilka osób kupiło i pare sztuk padło weterynarze nie znali przyczyny padnięć .cielaki fajne cena juz nie bo za 3 dniowego wołaja 1200 zł. pozatym to nie sa czyste simentale tylko 50 i 75 % .a cha i jak ktos sie bedzie do nich wybierał to nie rozmawiać i nie handlować z kierownikiem bo on oprócz ceny za cielaki jakieś prowizje sobie zada .walcie prosto do właściciela do holendra bo jak kupisz wieksza ilość to ci opuści z ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Kolego jeśli jesteś zainteresowany kupnem simentali to miałbym na interes 3 jałówki cielne i jedną po wycieleniu.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starzyno    1

Hm. Nie rozpisując się "podobają mi się" ;D. Znajomy ma parę sztuk tych simków i właśnie chwali je.

 

Mogą i być cielaki simentala żeńska jak i męska płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Oj tam 360 żaden kilometr nie straszny :P A tak na poważnie to na jaki dokładnie chów chcesz sie nastawić.Chcesz simentala jako bydło mleczne,czy typowa opasówka?


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszK86    0

Mam do sprzedania 4 simentale 100% cielne 7 miesięcy prosto z Czech we wtorek (29.01.2013) mogą być już na Podlasiu (i dalej ) cena to 7000 tyś bez Vat. z transportem tel kom 606 363 053. W ofercie Będą też 13 sztuk mieszaniec (simental 30%, Holsztyn 40% i Brown Swiss 30%) cena na dzisiaj 6800 bez Vat z transportem cielne 7.5 miesięcy prosto z Czech. Ważny jest szybki kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinBelarus
      Witam. Mam ursusa 1012 i chce założyć mu z przodu opony na balonie, tzn. małe a szerokie takie jak przy rozrzutniku przykładowo.
       
      Jeśłi ktoś robi taką zamianke niech napisze jaki koszt i co potrzebne do zrobienia tego.
       
       
       
      Druga sprawa, jest taka iż chce zalożyć bliźniaki z tyłu, same opony przykręcane odpowiednimi uchwytami do felgi. Zakładał ktoś samą opone czy z felgami tylko?
       
       
       
       
      Pozdrawiam.
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez tupac12
      Witam pytanie jak w temacie jak trzymacie krowy z cielakami?Krowy na uwięzi a cielaki luzem czy może krowy i cielaki luzem proszę o doradzenie które rozwiązanie będzie waszym zdaniem lepsze.Pozdrawiam
    • Przez BarteX100
      Witam jestem w trakcie przebudowy stada chciałbym zwiekszyc zdrowotnosc krów przy dobrej wydajnosci mleka. Interesują mnie simentale mleczne tzw bawarki i montbeliardy. Czy jest mozliwosc zakupu cielnych jałówek z polskich hodowli, czy tylko dostepne sa z hodowli zagranicznych np z Czech?
      Prosze o podzialenie sie przez was wiedza ktora macie na temat tych 2 ras
    • Przez lukasz47a
      Witam . Dostałem w 2011 r 75tys na MR . Zobowiązałem sie w ciagu 3 lat uzupelnic wykształcenie . Ukonczyłem szkole policealna 2 letnia bez Egzaminu potw kwalfikacje zawodowe . Mam wykształcenie srednie z wczesniejszej szkoly , mature plus wlasnie swiadectwo ukonczenia szkoly policealnej profil agrobiznes (na swiadectwie sa oceny z przedmiotow typowo z tego kierunku , praktyki ukonczone w banku i zakadzie przetworstwa spoz z ktorych tez jest ocena na swiadectwie ) czy to wystarczy ? czy musze przystapic do egzaminu ? Prowadze rowniez firme a wiem ze ten egzamin nie jest latwo zdac jak mature i potrzeba czasu na przygotowanie do niego . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj