Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
chwiolas

Jaki pług do zetora 8045 na kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pług
chwiolas    1

No właśnie.Interesuje mnie zagonowy.Ile skib(myśle o 4)?Ziemie klas 3-6 ze wskazaniem na 6.Jaki pług polecacie do orania po kukurydzy na ziarno?Nowy albo używany,zachodni czy krajowy?pozdrawiam

chwiolas    1

No jakoś nie widze żeby tam ktoś doradził konkretną firmę,czy nowy czy używany............Tamten temat był o wszystkim i o niczym,dlatego stwierdziłem że najlepiej będzie jak założe temat dotyczący pługa w dziale pługi.....Czy nie uważasz Henryku że to słuszne posunięcie????

A kupno pługa na kukurydze to nie jest jakieś hop siup.Do tej pory nasz c-360 chodził w pługu pożyczonym od ciotki,to była wielka trójka,robiona kiedyś tam na zamówienie do orania po kapuście.Bodajże robiła to firma która teraz nazywa się AWEMAX.Słyszał ktoś o tej firmie????Bo tamten pług przyorywał kukurydze świetnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

chwiolas    1

Mam przystawke z docinaczem.

Słyszeliście o pługach niemeyer?Bo wyglądają całkiem całkiem.

Albo jak się sprawują pługi z zabezpieczeniami hydraulicznymi,bo jest niby 4 skibowy grudziądz taki za 3000zł.Ale podobno ciężkie cholerstwo.....

Zadaje może głupie pytania,ale jest dylemat bo jest kupiony ciągnik 80km i potrzeba wiekszy pług a nigdy nie pracowaliśmy na większym sprzęcie.Także kazda rada będzie cenna........

Henius91    584

no to w takim razie ja polecam Kverneland AB 100. jak sam symbol wskazuje ma on 100 cm odleglosci pomiedzy korpusami i duzy przeswit pod rama wiec raczej sie nie bedzie zapychac. u mnie duzo razy byla kukurydza poniszczona przez dziki i w miejscach gdzie byla wylegla ta kukurydza to ani troszeczke sie nie przypchal. z 4x40 powinien sobie poradzic bo na max czyli 4x51 watpie ze by ruszyl. nawet jak bys go ustawil na 4x45 to by mial male probleby.

chwiolas    1

No pług bogaty,ale wyszedłby drożej od ciągnika.........Ale to narazie marzenie......Może coś tańszego????

Henius91    584

eeee za uzywany zaplacisz te 15-17 tys i spoko. ja za nowy 2 lata temy dalem ok. 22 tys. brutto nie wiem teraz ile kosztuje. a jak chcesz cos innego to musisz poszukac taki ktory ma duzy odstep pomiedzy krpusami.

chwiolas    1

I tak za drogo........nie stać mnie.

A może jest jakiś producent w polsce prywatny który robi takie podwyższane wysokie pługi,tak z 80cm pod ramę.

Co powiecie o pługu krone fidux 140/3????Bo wygląda bogato,tylko że jest 3 skibowy+czwarta dokręcana,ale tej czwartej nie ma.Ciekawe czy jest szansa ją gdzieś dostać......

bodzio1108    79
No jakoś nie widze żeby tam ktoś doradził konkretną firmę,czy nowy czy używany............Tamten temat był o wszystkim i o niczym,dlatego stwierdziłem że najlepiej będzie jak założe temat dotyczący pługa w dziale pługi.....Czy nie uważasz Henryku że to słuszne posunięcie????

A kupno pługa na kukurydze to nie jest jakieś hop siup.Do tej pory nasz c-360 chodził w pługu pożyczonym od ciotki,to była wielka trójka,robiona kiedyś tam na zamówienie do orania po kapuście.Bodajże robiła to firma która teraz nazywa się AWEMAX.Słyszał ktoś o tej firmie????Bo tamten pług przyorywał kukurydze świetnie.

Ja mam 4x40 AWEMAX i przy nim mam odkładnice tak fajnie podkręcone że po kuku nie ma śladu, co prawda kuku mam na kiszonke ale dziki mi w tamtym roku dosłownie pół na pół poprzewalały i ojciec niewiedział czym to zrobić ale było wypryskane i pług na 25-30cm i żadnego śladu po kuku nie zostało. Kosztował 3,5tyś.zł nowy. Jak bede miał czas to porobie jakieś fotki i wrzuce ale na razie jest taka.http://www.agrofoto.pl/forum/Plug-4x40-image100937.html

kobra89    66

kupuj jakas obrotowke 3 skibowa na resorze np. Kvernelanda albo Overuma zaplacisz okolo 8-10 tysi. i gwarantuje ze bedziesz bardzo zadowolony, a na plugu powiem ci ze niewarto oszczedzac, wiem cos na ten temat

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez wonda
      witam szukam pługa obrotowego najlepiej 3x50 lub ewentualnie  jakiejś lekkiej konstrukcji 4x 35(40) do 10 tyś
      ciągnik zetor 82km ziemie lekkie 4-6 klasa (dużo klinowatych pól). Obecnie ciągam pług zagonowy polski chyba(Bareła) 4x40 idzie bardzo ciężko (pcha ziemie a nie ją odwraca masakra)a efekt jeszcze gorszy ale zetorek sobie radzi.
      Może ktoś mi doradzi jakiś pług zachodni używany 3x50+ lub 3x45+ albo 4x tylko lekki żeby nie było problemu z manewrowaniem.
      Na aukcjach internetowych jest masa trójek ale 3x 30,35,40 myślę że to strata czasu,  jak polski pług 160 cm szerokość robocza który idzie ciężko zetorek daje radę to taki z podobną szerokością zachodni,  który idzie o niebo lżej też by sobie radził (podnośnik wzmocniony 2 siłownikami)  a pola też by ubywało. Kiedyś trafiłem na pług 3  nie znam dokładnie nazwy bodajże ( van gerlich) i właściciel mówił że ma szerokość 45 cm na korpus ale niestety był już zarezerwowany w sumie to szerokość  robocza 135 cm ale już lepiej niż 120 na kilkunastu przejazdach to jest już sporo.
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Mam Od niedawna ursusa 912 i dziwnie zachowuje się podczas orki bo jak skręcę szerokość orki na minimum to ściąga ciągnik w orankę a jak na max to wtedy nie z tym że ma trochę ciężko czy to normalne? Szerokość pierwszej skiby również na minimum a i tak wydaje się że pierwsza skiba jakby większa była bądź ostatnia za daleko odkłada.
    • Przez Gero
      Witam wszystkich. Mam zamiar kupic zetora 7540. Większość ludzi sądzi że ciągnik ten ma 75 KM, niektórzy natomiast sądzą że ma 71 KM. Zastanawiam się nad sprzętem do tego ciągnika. Czy ciągnik ten da radę agregatowi uprawowo-siewnemu 2.7m?
      Zastanawiałem się też nad pługiem 4-skibowym U170P firmy STALTECH.
      Charakterystyka techniczna pługa U170P:
      Liczba korpusów [szt.]
      4
      Rozstaw korpusów [cm]
      83
      Szerokość korpusu [m]
      0,35
      Szerokość robocza [m]
      1,40 - 1,50
      Głębokość orki [m]
      0,30
      Zapotrzebowanie mocy [KM]
      60 - 75
      Masa [kg]
      450
      Strona z tym pługiem
      Czy ktoś z państwa dysponuje takim sprzętem i mógłby mi doradzić czy dla tego ciągnika te maszyny nie są za duże? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez dzony9203
      Witam wszystkich, poszukuję pługa do belarusa 920.2, moc 81KM, ziemie nie są tragicznie ciężkie ale zdarzają się bardzo ciężkie. Ogólnie lekko ciężkie obecnie ornych mam 12 ha ale stopniowo planuję zwiększać.
      Poszukuję pługa (nowego lub lepiej używanego).
      Zakresu cenowo jeszcze nie mam, ale ukrywam że im taniej tym lepiej.

Z jakim pługiem (4 skibowym) poradzi sobie 920?
      Pozdrwiam, Dzony.
    • Przez chrap17
      Witam wszystkich. I tak jak w temacie chciałbym odnowić niedawno kupiony pług obrotowy 5skib firmy THIEME i mam do was pytanie o kolor lakieru z palety RAL..