tomasz5353

Case IH 943-Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
caseon    1

Ja mam ten kombaj i jestem niego bardzo zadowolony godny polecenia gdybym mial kupic napewno szukal bym z tej marki z czesciami niema problemu paski lozyska to mozna kupic w normalnym sklepie z czesciami rolniczymi awaryjnosc tez bardzo mala w tym sezonie wymienilem lozysko i 2 paski pali ok. 12l/h tylko to bylo obliczane jak kosil jednego dnia z sieczkarnia i bez przepustowosc tez ma duzą i niewiem co jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz5353    0

w kombajnach case bez kabiny na podajniku pochyłym są chyba dwa wentylatory do odsysania kurzu

 

dzięki caseon dużo mi pomogłeś !!

a czy po case nie jest zielono na polu?

 

Nie piszemy posta pod postem, używaj opcji EDIT!

Edytowano przez krolikNH
Łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

ustaw dobrze maszyne i wiater a gwarantuje ci ze niebedziesz mial zielonych sciezek na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom15    0

Ja potrzebuje kabiny do ihc 943 nie wiecie gdzie to można kupić? a może namiar do firmy , która wykonuje kabiny do kombajnów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Nie masz starego pasa ?? Nie da się go pomierzyć ?? Zadzwoń do jakiegoś dielera Case może ci poda jak zapytasz ;)


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Troche z innej beczki ale w Koszalinie w Agromie maja 100% zamiennikow z Sanoka do kombajnow NH wiec do Case tez pewnie Sanok robi pasy.

Podaj ten numer oryginalu to cos wspolnie poszukamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GazoMichal    1

Witam Z łożyskami nie ma większego problemu. Idziesz do sklepu i większość kupujesz normalnie. Oznaczenia i wymiary mają znormalizowane np D-207. Faktem jest, że niektóre łożyska nie są od ręki, ale wynika to z faktu małopopularnych u nas ich kształtów(geometrii). Dla przykładu łożysko z zewnątrz półokrągłe z pierścieniem wewnętrznym dużo szerszym niź zewnętrzny pierścień, często niesymetrycznie rozmieszczonym. W Bizonie można spotkać łożysko z zewnątrz półokrągłe w napędzie targańca ale w środku ma już pierścień takiej samej szerokości co zewnątrzny. Posiadam taką maszynkę i powiem Ci, że jeżeli chodzi o wydajność i komfort pracy to polecam. Za te pieniądze nie znajdziesz nic porównywalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam problem z napendem klawiszy w ih 943 obrobił sie wałek na którym jest zembatka i teraz lata jak chce proszę o potpowiedz jak go wyjąć , on jest w środku łamany . (pilne )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GazoMichal    1

Odpowiedź trochę późna, ale mam nadzieję, że pomoże. Trzeba odkręcić wszystkie wytrząsacze od wałka napędowego (przedniego). Każdy jest przykręcony na 4 śruby. Dostęp do nich będziesz mieć jak wyjmiesz oba sita, co nie jest trudne. Wejdziesz na kosz sitowy i odkręcisz wytrząsacze. Proponuję również odkręcić je od walu tylnego i wyjąć całkiem z kombajnu. Żeby je wyjąć musisz odkręcić blachę tylną. Potem rozkręcasz normalnie obudowy łożysk i blachy do, ktorych były zamocowane wytrząsacze. Tutaj też sa po 4 śruby na każde lożysko. Następnie należy rozkręcić nakrętkę od tuleji siedzacej na wale i na którą wchodzi łożysko. Jak wszystko zluzujesz to odkręć obudowy łożysk na ktorych obraca się wał od ramy kombajnu. Zdejm z jednej strony łożysko z wału (w twoim przypadku najlepiej od zębatki napedzającej) i wyjmuj wał przesuwając wcześniej zluzowane łozyska wytrząsaczy. Zapamietaj kolejność ich montażu i ustawienia łożysk wzgledem siebie. Naspawaj wałek zatoczi i poskładaj. Pamiętaj żeby wymienić wszystkie łożyska na nowe, najlepiej na tylnym wale też. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki kolego za podpowiedz bardzo się przydała ,ten wałek daliśmy radę wyjąć bez wcześniejszego rozkręcania łożysk w całości a klawisze podwiązaliśmy .

Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Mógłby ktoś podać szerokość szczeliny na wlocie i na wylocie przy max podniesionym klepisku. Wydaje mi się że mam za bardzo rozkręcone. Byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

arekpl3,i jak ustawiłeś te klepisko ,bo u mnie w okienku z boku przy skręconym i do oporu i z przesuniętą rączką do ustawiania maksymalnie do tyłu mam ok.10 mm ,myślę że to jest za duża szczelina-pozostaje mi jedynie skrucić ten pręt od regulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rani    0

Witam. mam pytanie w którym miejscu znajduje się wylew płynu chłodniczego ? Czy jest to jakaś śruba czy może wężyk jak w przypadku wylewu oleju ? proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj