Polecane posty

oki39    2

Jak sa waszym zdaniem dobre agregaty? Potrzebuje zwlaszcza agregatu ktory pojdzie w kombinacji z siewnikiem, a ze na tych agregatach sie nieznam i niemialem stycznosci wiedz niewiem zaduzo o nich a co za tym idzie nie wiem jakie sa dobre. Slyszlaem o rabewerkach i takich tam dalej ale nie wiem o co chodzi. Prosze o opinie agregatow i opisanie odrazu ich bo watpie zebym wiedzial o co chodzi. I moze lepszy bylby agregat odrazu z siewnikiem a nie taki co podnosi siewnik?

Aha i nie wiem jak na nie mowic bo roznie mowia brona wirnikowa agregat/brona aktywna. Wiedz czekam na jakas fachowa nauke;) i Odpowiedz. Z gory dziekuje;)


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nazywaj je jak chcesz i tak wszyscy wiedza o co chodzi, ale jesli powiesz rototiler albo cyklotiler no to sprecyzujesz okreslenie. Byl u nas kiedys rototiler beckera z siewnikiem hassia 3m, poki chodzil z ursusem 1614 (jakies 3 lata) bylo ok, ale pozniej zaczepilismy go do fergusona 8240 no i fakt ze kruszyl bryly dobrze, ale niestety rozpadl sie po miesiacu, poprostu caly wal spadl na ziemie:D, jakos go ktos poskladal i trafil do zyda. Uprawiamy teraz konwencjonalna metoda bo sa za ciezkie ziemie i tak trzebabylo bronowac i to 2 razy przed siewem. Wielu sasiadow zrezygnowalo z tej metody i dalej uzywa ciezkich bron i agregatow pasywnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

No a co to rototiler i cyklotiler podaj roznice.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Aha dzikei. A jaki bys polecal Cyklo czy roto? i jaka bys polecal firme? i ciagle mowie o kombinacji z siewnikiem. A jak jest z siewnikami ktore sa tak jakby wbydowane w agregat? Da sie je zdiac zeby mozna bylo samym agregatem robic? Albo samym siewnikime?


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matwoj    5

ja osobiście polecam cyklo sam takiego mam robią lepiej od roto. siewnik nabudowany można łatwo i szybko zdjąć z agregatu ale nie możesz używac samego siewnika co moim zdaniem jest minusem bo może się zdażyć sytuacja że bedzie potrzebny sam siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tez wolalbym cyklo, wybieraj wsrod producentow z zachodu, co do marki to nic ci nie polece bo sa na wyrownanym poziomie, szale pewnie przewazy model i wersja wyposazenia, jedynie co moge zalecic aby nie kupowac uzywanych maszyn tego rodzaju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

aha a nie dalo by rady dorobic takiej konstrukcji zeby mozna bylo sam siewnik brac. Bo rozumiecie jezeli bedzie trzeba podnosic siewnik to dluzej zejdzie a tak to podnosze wszystko na raz. Jakiej marki masz ten agregat? i jakie polecasz? a z zachodu czyli jakie firym? W sumie to wydaje mi sie ze nie ruznia sie firmy od siebie kiedys bylo porownanie kilku agregatow to bylo tylko troche roznic.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jasne że można. Troche metalu,2 koła, szlifierka, spawarka i troche wolnego czasu i można wszystko zrobić.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

aha a czemu kola? czyli lepiej jest kupic z nabudowanym siewnikiem tak?


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wuco    0

oki39, nierozumię o co Ci chodzi, bo najpierw pytyasz się jak przerobić siewnik nabudowany na agregacie by mógł sam siewnik chodzić a teraz dziwisz się do czego potrzebne dorabianie kół :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

no. wydaje mi sie ze kola maja byc niby z boku tak? a te siewniki nie sa na walek? to po co kola? zreszta nie wiem. Ale chodzi mi o agregaty. Macie jekies propozycje agregatu aktywnego z siewnikiem nabudowanym? Mile widziane linki.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wuco    0

Z agregatów z nabudowanym siewnikiem to ja bym brał polski ROLMASZ Kutno. W zestawie jest brona wirnikowa U771/W i nabudowany siewnik mechaniczno-pneumatyczny "Mazowsze" S103/0. Jeśli chodzi o minusy zestawow z nabudowanym siewnikiem to poza tym, że nie można samym siewnikiem pracować, jeszcze należy zwrocić uwagę że skrzynia nasienna jest raczej wyżej umieszczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wuco    0

hhmm mam test tego agregatu opublikowany w "katalogu testów top agrar" bodajże w 1998r. Wspomniany przezemnie agregat z siewnikiem "Mazowsze" z Rolmaszu Kutno (siewnik mechaniczno-pneumatyczny nabudowany na bronie) porównany był z agregatem z Famarolu Słupsk (brona wirnikowa połączona sprzęgiem z siewnikiem mechanicznym). Teraz jest troche inna sytuacja bo jak wiadomo obie firmy weszły w skład grupy UNIA tak więc jest trochę inny asortyment agregatów uprawowo-siewnych. Sam niemoge znaleźć w internecie tego agregatu z nabudowanym siewnikiem "Mazowsze" z Rolmaszu choć do niedawna musiał być w ofercie bo jeszcze całkiem niedawno w gazetach rolniczych w reklamach był pokazany obok innych wyrobów. Wtedy w 1988r gdy był przeprowadzany test tych agregatów, nowy agregat z Rolmaszu(ten z nabudowanym) kosztował 46tys.750zł a z Famarolu(ze sprzęgiem) 46tys.600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

aha no wiem ze nie ma bo tez szukalem a slyszeliscie o gaspardo? moze ktos podac linka? bo tez nie moge znalesc;)


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Odświeżam :) Panowie są jacyś polscy producenci agregatów uprawowo siewnych aktywnych typu rototiler??? I jeszcze jedno

ukazujący prace takiego agregatu na użytku zielonym , czyli takim sprzęcikiem bez przeszkód można by zrobić podorywke a nawet za jednym zamachem podorywke i siew??? Skoro tak to śmiem twierdzić że jednak brony typu cyklotiller nie są jednoznacznie leprze od rototillerów , no chyba że macie jakieś ciekawe filmy noto chętnie nie tylko ja obejże ale podejżewam że również inni agrofotoforumowicze :)

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolega rototillerem mówił, że próbował siać w ściernisko i dobrze szło. Widziałem na YT zestawy rototiller z pogłębiaczem i siewnikiem wykorzystywane do siewu rzepaku. Wjeżdżał w ściernisko i za jednym zamachem robił kilka upraw. Roto się chyba bardziej kamieni boi i bardziej ingeruje w strukturę gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Mógłbyś wyjaśnić o co Ci chodzi z tą ingerencją w strukture gleby , bo jeśli chodzi o intensywność pracy/kruszenia to chyba więkrzego problemu by nie było zwiekrzyć prędkość i już . No chyba że sie myle to mnie wyprowadź z błędu :lol: Pozdrawiam


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tego co czytałem i słyszałem, to rototiller przemieszcza ziemie, dokładniej mówiąc to ją podrywa i bardzo intensywnie miesza. Także moim zdaniem rototiller to maszyna na bardzo ciężkie zlewne ziemie. Cyklotiller nie podrywa tak ziemi zwłaszcza, gdy ma zęby ustawione w pozycji wleczonej. Obecnie wielu producentów przechodzi na ten system, bo pozwala uzykać lepsze wymieszanie gleby w przypadku siewu po orce, bo wierzch jest drobny, a wilgotny spód nie zostanie wyciągnięty. Do siewu w mulcz lepiej nadają się zęby ustawione w pozycji ciągnionej, bo lepiej mieszają resztki pożniwne, co ma znaczenie przy siewie w mulcz. Co ważne w pozycji ciągnionej podrywanie ziemi jest wyraźnie mniejsze niż przy rototillerze. Rototiller jest dobry do uprawy pod ziemniaki, bo mamy luźną pulchną glebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tylko uprawa wszelkich warzyw przewaznie wiaze sie z tworzeniem redlin, do ktorych sa stosowane i tak osobne agregaty aktywne.

tak jak @bobek mowi cyklotiler moze miec 2 nastawy kata natarcia (tak sobie nazwalem, nie wiem czy fachowo akurat ten kat odpowiada ustawieniu elementow roboczych). roto moim zdaniem potrzebuje wiecej mocy, chyba nie byl tez rozwojowym rozwiazaniem skoro wiekszosc producentow zaprzestalo jego produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Brzozak do brony można redliniarke zaczepić i jest git także to rototilera też da radę my przy glebogryzarce Kvera mamy Weremczuka zamontowanego.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Czy więcej mocy potrzebuje?? Raczej w to wątpie ponieważ brone cyklo. ciągnik musi ciągnąć ze względu na charakter pracy tej brony a cyklo niby też musi ale jego elementy robocze odpychają się tak jakby ułatwiając ciągnikowi prace , czy same elementy robocze nie stawiają większych oporów >> nie wiem ale raczej na pewno ciągnik z roto mniej mocy zużywa na ciągnięcie owego ustrojstwa :lol: Tak mi sie wydaje :lol:


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Jakiej firmy polecacie brony wirnikowe? Jaki model? Ktorych unikać? Chodzi o maszyny używane. Prosze o rady. Jeśli macie jakies doswiatczenia z takimi maszynami chetnie posłucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj