Skocz do zawartości

Polecane posty

piootr    3

W czerwonej cały czas jest powietrze u mnie jest ona prosto ze zbiornika zasilana

A w żółtej pojawia się ciśnienie w trakcie hamowania czyli podłączenie sterowania pod wyjście od 1 obwodowego nic nie da

Z 2 obwodowego na 1 nie ma problemu odwrotnie lipa przerobić chyba że przyczepa ma fabrycznie zawór 2 obwodowy a podłączony 1 przewód tak jak w mojej nowej Pronarce

Apista    6

beztytuuhm2.th.png

powiedz mi jeszcze który z tych wężów jest tam podłączony, bo nie mam przyczepy z 2 obwodowymi hamulcami a czasem się zdarzy że taką pociągnę znajomego

zorzyk2    50

Stare autosanki np:D83, P4 bez względu na ilość obwodów miały ta same zawory i przerabiać można w obie strony. Przy przeróbce na jednoobwodowy przewód podłączamy do króćca w górze zaworu, wolny króciec pozostawiamy otwarty do atmosfery(opis dotyczy zaworu polskiego z Praszki)

Wiadomość z agroFakt.pl

sebe1033    62

Apista a co będziesz sąsiadowi grzebał w pneumatyce ?? Lepiej dorobic w ciągniku 2-obwodówkę

Z tego co zrozumiałem to jeden przewód ma być cały czas pod ciśnieniem ,czyli nie problem zrobić

Drugi "pusty" ,a przy hamowaniu pod ciśnieniem czyli trzeba dołożyć zawór

A przy jednoobwodowym to jest cały czas przewód pod ciśnieniem, a przy hamowaniu odcina się je (brak ciśnienia w przewodzie) Czyli tutaj jest zabezpieczenie w przypadku rozłączenia zestawu ,urwania przewodu przyczepa hamuje , a w dwuobwodowych nie ma czegoś takiego ?

Apista    6
Apista a co będziesz sąsiadowi grzebał w pneumatyce ?? Lepiej dorobic w ciągniku 2-obwodówkę

Z tego co zrozumiałem to jeden przewód ma być cały czas pod ciśnieniem ,czyli nie problem zrobić

Drugi "pusty" ,a przy hamowaniu pod ciśnieniem czyli trzeba dołożyć zawór

A przy jednoobwodowym to jest cały czas przewód pod ciśnieniem, a przy hamowaniu odcina się je (brak ciśnienia w przewodzie) Czyli tutaj jest zabezpieczenie w przypadku rozłączenia zestawu ,urwania przewodu przyczepa hamuje , a w dwuobwodowych nie ma czegoś takiego ?

no wiesz, ja jestem bardzo uczulony na błędy które ojciec popełniał tak też z tąd się wzieło mije zainteresowanie i dociekliwość bo chcę abym wiedział jak wszystko działa i chcę aby wszystko było sprawne, a sąsiadowi grzebać nie będe, tylko na przyszłość jak kupię sobie przyczepe z 2 obwodowymi hamulcami to będe wiedział co z nimi zrobić

dzięki za porady i wyjaśnienia :)

ozon87    29

Panowie mam problem bo moja hl 6011 nierówno podnosi, co może być tego przyczyną?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez elektrotech
      czy ktos podjął się budowy czegos takiego?? gdzie zakupić tłok teleskopowy

ps
      mam zamiar zrobić cos takiego ale z dołożeniem 2 osi -blizniak koła 16 z Żuka... u mnie tłoków w domu duzo ale jak sie okazuje koniecznie jest obnizenie na max wysokości oraz zastosowanie tz kipra na tył ale tu problem skąd wziąc teleskopa-tłok..i ile taki ma max wysięgnik??
    • Przez zetor7745
      Co sadzicie o przyczepach Pronar. Interesuje mnie kupno 2 sztuk 10t i wybor padl na pronar dobra cena co wy na to?
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
    • Przez Famer21
      Szukam przyczepy 8-10ton na co patrzeć jaką najlepsza bedzie?
      Gdzie mogę znaleźć przyczepe jakąś w necie poza allegro, bo nic nie widać same takie "zrób to sam".