Zaloguj się, aby obserwować  
pancarol

Używana ładowarka teleskopowa

Polecane posty

pancarol    0

Intesywnie poszukuję ładowarki teleskopowej. W grę wchodzą dwie firmy JCB i Manitou. Wędrując od handlarza do handlarza nasuchalem się różnych opini, zależy co akurat chcieli mi sprzedać ;) Chciałbym poznać opinie agrofotoużytkowników tych maszyn. Na co patrzeć przy zakupie, jak najlepiej sprawdzić stan maszyny i jej sprawność? Jak wasze modele się zachowują?

 

Maszyny jakie szukam to : rocznik 1996-2002, wysokość do 7m, udzwig 3 tony, uprawa roślinna i zwierzęca

PS: znajomy znajomego nic nie wie


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ja aktualnie pracuje na ładowarce teleskopowej class ranger 947. Ładnie się nia pracuje, awari narazie brak(poza pękniętym wężykiem od blokady łyżki\chwytaka). Polecam ją. Nadaje się do wielu prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A ja polecam JCB, chyba najbardziej wytrzymala maszyna w tej klasie na rynku, nie bez powodu znajmy je sprowadza, może byłeś już u gościa, nazywa się gałkowski w rakoniewicach stoją jego ładowarki przy głównej, jak u nie go już byłeś, to maszyny ma w bardzo dobrym stanie, ale ceny to ma troche wyższe. Ma aukcje na allegro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Intesywnie poszukuję ładowarki teleskopowej. W grę wchodzą dwie firmy JCB i Manitou. Wędrując od handlarza do handlarza nasuchalem się różnych opini, zależy co akurat chcieli mi sprzedać ;) Chciałbym poznać opinie agrofotoużytkowników tych maszyn. Na co patrzeć przy zakupie, jak najlepiej sprawdzić stan maszyny i jej sprawność? Jak wasze modele się zachowują?

 

Maszyny jakie szukam to : rocznik 1996-2002, wysokość do 7m, udzwig 3 tony, uprawa roślinna i zwierzęca

PS: znajomy znajomego nic nie wie

 

ile kasy chcesz wydać ??? ja chciałby teleskopa tak w granicach 50000 kupić lub łamaną bo nie wiem czy teleskopem od jałówek wybiore 330 z turem jakoś tam biore ale to lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

Cześć piootr. Tak do 60000zł no zależy jeszcze co jak.Jakoś łamana wydaje mi się mniej zwrotna, gabarytowo też są wieksze, no chyba że myślisz o takiej małej, ale wtedy tracisz na udzwigu i wysięgu. Nie porównuj c330 do 100km 4x4 z krokodylem.

 

A ja polecam JCB, chyba najbardziej wytrzymala maszyna w tej klasie na rynku, nie bez powodu znajmy je sprowadza, może byłeś już u gościa, nazywa się gałkowski w rakoniewicach stoją jego ładowarki przy głównej, jak u nie go już byłeś, to maszyny ma w bardzo dobrym stanie, ale ceny to ma troche wyższe. Ma aukcje na allegro ;)

Tak byłem tam w piątek. Na placu miał tylko 3: 525-67 za 39.000zł, 526s farm special za 73.000, i 531-70 za 122.000zł jeszcze interesowałą mnie łyżka-krokodyl za bagatela 8.600 ;):) Niby reszta była na wynajęciu więc zbytnio nie pooglądałem w tej cenie co planuje. W tym tygodniu tata bedzie jezdzil po polsce myśle ze przed św. coś wciągniemy. Ja też jestem za JCB


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

piooter a jak myślisz czy tak ładowarka nie zastąpiła by twojej 330 :

http://www.allegro.pl/item497611729_ladowr...emann_3002.html

cena nawet nie wygórowana ;) znajomy ma nowszą 1370 z tej samej firmy i robi nią dosłownie wszystko wszędzie nią wiedzie jest zwrotna itd. bardzo sobie ją chwali. ale taka to tylko na około podwórza bo gdzieś dalej nią jechać to już nie do tego ona np. zwożenie beli a teleskopowa myślę że w takich sprawach by była bardziej wszechstronna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

W Gutanowie JCB stan w miare troche oponki podjechane miała nie wiem ile cnili za nią ale jak byłem w grudniu to mieli ją i teraz ostatnio jakoś tam byłem jeszcze była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

Arossso, a jakiś kontakt miałbyś do nich, gdzie to wogóle jest??Chociaż wiesz jaki model tej jcb, albo jaki rocznik?? Jakoś nie ejstem przekonany do firmy WEIDEMANN.


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Heh , to powiedz jakim autem tam byłeś i w jakich godzinach , ponieważ byłem tam w szkole , i byłeś od mojego domu jakieś 5 km ;) , i z której strony jechałeś ?? A gadałeś rozumiem z samym szefem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0
http://www.allegro.pl/item499247079_massey...15km_2000r.html w tym ogłoszeniu masz cały kontakt z nimi jest to pod lublinem wiem że niedawno była tam jcb taka coś w podobie jak hospodara. Gdybys był w lubelskim to tutaj jest jakaś ładowareczka jeszcze http://www.allegro.pl/item498462543_ladowa...o_1998_rok.html

tam to nie wiem czy dojade, jak ja z zachodniopomorskiego ;) , allegro codziennie przeglądam..., ale dzięki za info

 

@endrju00711 byłem przed obiadem, od Wolsztyna leciałem, a pózniej przez Grudziąc wracałem. Troche pojezdzilem po wielkopolsce. Szefa nie było, poszalałem po placu tym co mieli, zgłodnialem i pojechalem dalej.


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Cześć piootr. Tak do 60000zł no zależy jeszcze co jak.Jakoś łamana wydaje mi się mniej zwrotna, gabarytowo też są wieksze, no chyba że myślisz o takiej małej, ale wtedy tracisz na udzwigu i wysięgu. Nie porównuj c330 do 100km 4x4 z krokodylem.

 

 

Mnie nie chodzi o porównanie wybiarania ładowarką z 330 +tur tylko o to czy zmieści się żeby wjechać teleskopówką bo ciasno , żeby ktoś miał blisko to bym sobie spróbował czy da rade wybierać piarkiet od jałówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@piootr a jakie masz tam wymiary budynku???nie wiem czy jakimś łamańcem nasypiesz na nowego pronara...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@pioter Szer budynku 8m a wrot w szczytowej ścianie ok 2m może 2,2m na wprost od wrot jest korytarz paszowy tak z 3,5 m od wjazdu i odrazu trzeba skręcać 330 ledwo daje rade z boku wjechać sporo trzeba dziobami odrywać

 

Na pronara to i MFem nie moge bardzo nasypać , teleskopówką mógłbym też pszenice ładować zawsze lepiej jak turem

 

Obornik ładuje na rozrzutnik albo przyczepe D47

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jeżeli ładowarka nie będzie dużo szersza i dłuższa od C330 to na pewno się wyrobisz... ;) a poza tym nowe drzwi wykuć to nie problem ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Nie uśmiecha mi się kuć bo to lane ściany z żużlu

 

Musze zimą troche rozejrzeć się za teleskopem

 

Za łamana przemawia jeszcze jedno mógłbym nią wjechać np z kuku na korytarz tam gdzie stoją krowy , najlepiej to pasiłoby mieć taką i taką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

zawsze może być łamana z teleskopem ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to zdaję się być najbardziej funkcjonalne rozwiązanie, wymiary i widoczność jak w przegubowej, natomiast wysokość podnoszenia jak w teleskopie. Co prawda osiągi nie są tak spektakularne jak w ładowarkach typowo teleskopowych (udźwig jest zazwyczaj mniejszy) ale jak na moje to do gospodarstwa w zupełności wystarczy.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

to ja ostrzegam przed JD pracowałem na 3022 zdaje się, maszyna miała kilka miesięcy i nie było tygodnia aby nie przyjeżdżał serwis do suki aby ją reperować prawie zawsze do silnika ostatecznie wymieniono pompę a i tak to nic to nie dało razu pewnego wypadł z niej (z teleskopu) jakiś sworzeń i ślizgi no i z hydrauliką trochę biednie w pryzmę kiszonki nie chciała się wbić


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj