ronnie1018

Jakim biegiem jeżdzić?

Polecane posty

ronnie1018    0

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy MTZ o mocy 80 km (dotyczy także pronarów) jakim biegiem jeżdzicie z pługiem 4 x 35. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

ja moim kvernelandem zabezpieczenie na resorach orze przeważnie 4 albo 5 zalerzy jaka ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja Pronarem przy pługu 5x35 (zabiera 2m) na głęboką orkę oram 5 a na podorywkę 6


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

no oczywiscie ze na zolwiu. Przeciez na zajacu to nierealne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no tak ale ty szpeniek26 masz skrzynie 14/4 a to nieporównywalna prędkość (2) do skrzyni 18/4 gdzie 2 to jak byś żółwia prowadził

Ja to jeżdże (18/4 na zającu ,żółwia prawie nie używam) 4 lub 5 ale to tylko na równym,a w podorywce to 6 lub nawet czasem 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Ja Pronarem przy pługu 5x35 (zabiera 2m) na głęboką orkę oram 5 a na podorywkę 6

Nie wiem jak pług 5x35 moze zabierac 2m ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Ja swoim z pługiem UNIA GRUDZIĄDZ TUR 3+1 4*34 jeżdze 2 polową na zającu albo 3 polową na zółwiu w głebokiej orce (szkrzynia18/4 )


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

Kolego pronar ja nie wiem co miałeś z matmy ale 5x35=1,75 a nie 2m ale jakie masz gleby czy co u ciebie znaczy głegoka orka bo u mnie normalnie jak jeszcze 3 lata temu orałem mtz to 5x30 to była trójka max czwórka a zdarzało sie że musiałem jedną odrzucać. No super ten twój pronar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

5x35 to jest 1.75 ale trochę przesunąłem go i 1 skiba bierze więcej, pełnych 2m nie bierze ale ponad 180 cm zabiera. Ziemia to czarnoziem 1 klasa, orka na głębokość 30 cm, poniżej 5 sie nie schodzi.

Tu jest zdjęcie i filmik jak sobie Pronar radzi z tym pługiem http://www.agrofoto.pl/forum/Pronar-82A-i-...al=23&st=20


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

To właśnie tak pisałem że około 180-200 cm a tu niektórzy nie wieża...


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja tak jak pisałem oram na głębokość 30cm.

A twój pług to jest 3x35 i zabiera on jakies 120 cm


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

Ja próbowałem orać w czoraj 7 ;) I se radził super gorzej tylko ruszać bylo musiałem szypko z 6 na 7 wskoczyć. Ale zmiana wtrysków robi swoje ;) Przed tem to na 6 ledwo ciągał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Ja tak jak pisałem oram na głębokość 30cm.

A twój pług to jest 3x35 i zabiera on jakies 120 cm

Widzę kolego że jednak na matematykę to ty nie chodzisz bez urazy oczywiscie ale 3x35=105cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Z matmą nie jest źle u mnie bo wiem że 3x35 to 105 cm, ale dodajmy do tego że lemiesz 1 i 3 zabierają więcej, u mnie w pługu 5X35 jest lemiesz około 45cm i ja napisałem że pług kolegi to 3x35 ale lemiesze są szersze i on zabiera trochę więcej niż te 105cm ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5
Ja tak jak pisałem oram na głębokość 30cm.

A twój pług to jest 3x35 i zabiera on jakies 120 cm

oj za mało mi dałes na muj pług 3x55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj