radek151

New Holland T7 175 Jaką skrzynię wybrać?

Polecane posty

welwos29    14
Napisano (edytowany)

A brałeś podlokietnik ten lepszy czy classic ??

Edytowano przez welwos29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Ale np. u dilera w Łowiczu krzyknęli mi 300 netto i bardzo się zdziwili, że tutaj chcą za 290 puścić w takim wyposażeniu. A jednak można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

Mam ciagnik ze skrzynią PC i miałem na testach dwa modele z AC jeden taki jak w temacie drugi 7.315. Dla mnie Autocommand to nieporozumienie przy ciezkiej pracy w polu. Po pierwsze spalanie 3 litry wiecej na hektar, po drugie ta skrzynia to ogromny zjadacz mocy, ciagnik 300 koni ledwo dawał rade z pługiem 5 skib, ten drugi NH co był u mnie na testach u innego gospodarza podobno diler hamownie sciagnał bo sobie nie radził, okazalo sie ze konie na silniku są tylko na kołach ich nie ma. Obsługa tej skrzyni to tez wcale nie bajka, moze pod wzgledem prostoty jazdy tak ale jak przyjdzie praca w polu brakuje ustawień. Na równych polach moze by to jeździło ale na górkach miesza obrotami i nie nadąża regulowac skrzynią. Pc akurat dla mnie jest wygodniejsza skrzynia, mniejsze straty mocy no i mniejsze spalanie, jedyny minus to nawracanie- na równych polach nie ma wiekszej róznicy ale na górach AC płynnie nawróci a PC juz czasem szukam sprzegła. Na koniec bedac całkiem szczerym PC po 800 mth rozleciało sie ale serwis złozył to jakos do kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

No to ladnie nas strzygą w Małopolsce

 

Zadzwoń do Motoagromax z kielc. Mają oddział w powiecie Miechowskim i mają dobre ceny na duże modele. Rozmawiałem z  Mariuszem - dzwoń 535 935 687 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welwos29    14

Kolego tak sie sklada ze teraz wlasnie pracuje w Miedzianej Górze i mam do nich ze 2 kilometry. Miejscowi rolnicy narzekaja na serwis u nich ze kiepski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaIspina    24

jeżeli skrzynia z NH to tylko PC lub EC :) EC trochę wyje ale to jest do przeżycia i można się przyzwyczaić ;) Ciągniki na tych skrzyniach są elastyczne pod względem mocy i żwawe :) Kiedy nie ma potrzeby np. w orce na równym to sobie pykasz te 1600-1700obr ale kiedy orzesz na górach (małopolska) depniesz mu te 2000 i wiesz ze on idzie utraty prędkości są minimalne ;) Mam znajomego który ma t7.200 na AC i mówi że najchętniej to by go sprzedał i kupił dokładnie takiego samego z tym że na PC :) Co do wygody to myślę że to nie problem pod czas jazdy obsługiwać dwa guziki + i - :P A to co wszyscy zwolennicy AC uważaja za plus to niby asysta ruszania pod górę ale myślę że jeżeli ktoś umie jeździć to mu to nie potrzebne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Dokładnie tak jak piszesz .  Serwisanci  mówią  że  najwięcej godzin  wytrzymują  skrzynie  EC. Najmniej z nimi  problemów . Mamy jeden ciągnik z  EC i  dwa z  RC  i nie ma  z nimi  żadnych problemów. Jedynie okresowa  kalibracja  sprzęgieł . Testowaliśmy  T7.220 na  AC i   John Deera   R155 też na bezstopniówce.  Jeden i  drugi  zostawał w  tyle  za  140 konnym  T7.185 no i spaliły ponad więcej  paliwa.


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaIspina    24

Miałem okazję prze testować t8.300 AC brak komentarza ... wytraca prędkość pod każdą najmniejszą górkę na polu ;) po równym co z tego że szedł 11-12 ja pod górki schodził nawet do 3-4 km/h !!! Jak dla mnie porażka... :wacko: :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursusss
      Holland t7.210 190km 2013r czy pociągnie bezorkowca 3m na trochę górek,gliny piachu?
    • Przez Jakubhhhh
      Witam co może oznaczać błąd 12801 New holland t7 165s 2020r.?
    • Przez iwarucia
      Co oznaczają te błędy , i czy może ktoś ma jakiś schemat ?



    • Przez karol6530
      czy ktos z was usuwał dpf i 
      adblu czy jest różnica w mocy czy jest roznica w mocy czy nic sie nie dzieje z elektronika nie wyskakuja jakies błedy
    • Przez ZetorPower
      Witam mam pytanie do uzytkowników skrzyni power command. Mam ciagnik nowy 25godzin dopiero opisze wczorajszy przypadek, podczas transportu dojeżdzałem do skrzyżowania powoli zmniejszajac biegi az do 12, zeby sie zatrzymac wcisnąłem sprzęgło rewersu nie brałem na luz, odpuszczajac sprzęgło ruszyłem chciałem zmienic bieg na 13  to nie wszedł klikałem dalej tylko ten kwadracik na wyświetlaczu przeskakiwał aż do 16 a biegu nie przełaczał i wyswietlał 12, wruciłem jeszcze raz do12 kwadracikiem i jeszcze raz do góry i już biegi wchodziły normalnie. Ktoś wie o co może chodzić ? Potem juz bylo normalnie nie wiem czy dzwonic po serwis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj