radek151

New Holland T7 175 Jaką skrzynię wybrać?

Polecane posty

radek151    1

Witam wszystkich. Jako, że dostałem dofinansowanie na nowy ciągnik, mój wybór padł na New Hollanda T7.175, chciałbym żebyście mi poradzili która skrzynia będzie lepszym wyborem bezstopniowa czy power shift? Ciągnik będzie służył głównie do wykonywania najcięższych prac w gospodarstwie ale również do transportu. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Przeglądając forum natknąłem się na temat związany właśnie ze skrzynią AC i dużo osób narzekało, że skrzynia ta ma problem z doborem przełożenia podczas ciężkiej pracy co skutkuje niedoborem mocy, prędkości oraz zwiększonym zużyciem paliwa czy to prawda? Chętnie przeczytałbym opinię kogoś, kto pracuje takim ciągnikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie mam ciągnika na AC ani na PC ale miałem okazję pracować na tych skrzyniach. I jeżeli chcesz mieć najwyższy komfort to nie baw się w Power Commandy i bierz Auto Comman :P Obie skrzynie według mnie wygodne ale AC bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467

jesli ciagnik ma duzo pracowac w transporcie to bierz AC wygoda uzytkowania to bajka przy tej skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Tak jak powiedziałem, najwięcej będzie pracował w ciężkiej pracy typu orka, siewy itd. transport jako dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467

w takim razie zastanowilbym sie nad wyborem AC skrzynia PC rowniez jest bardzo wygodna w uzytkowaniu a roznica cenowa miedzy przekladniami zostaje w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście jestem posiadaczem t7.175 Full PC i lepszej skrzyni do tego ciągnika nie widzę też w nim jest opcja automatu i trochę czuć zmianę zakresów bo przełożeń to już nie ale również miałem na testach t7 200 AC i w orce wypadł gorzej od PC jak w paliwie i w mocy dlatego postawiłem na PC i jestem bardzo zadowolony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

robiłem na AC i w transporcie bajka, ucina z maszynami w polu też ma niesamowity, jedynie utrzymanie prędkości to problem. Pytanie też ile AC czy PC wytrzyma bo PC na pewno dużo tańsza w naprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

@przemek1025a A jak Ci się ogólnie spisuje ten traktor? Zadowolony jesteś? Ile czasu go masz? Jakieś awarie drobne lub poważniejsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdziarz    12

Ac w 175 i 270 jest takie samo a 100 km róznicy wiec skrzyna nie przeciążona.
W tych nowych jest inny soft i skrzyna pracuje jak vario w fendt podobno spalanie spadło ( jak dla mnie rożnica ok 1 l w stosunku do pc to nic w porownaniu do komfortu. Pc czesciej widać na serwisach bo tam jest więcej do zepsucia fakt koszty napraw niższe
7030 w ac u kolegi 10 tyś bez grubszej awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

10 tys godzin? to ładnie, ogólnie rzecz biorąc podobno skrzynie bezstopniowe charakteryzują się dłuższą żywotnością. Jestem ciekaw jak ta skrzynia sprawuje się w tych nowych modelach, może udałoby się takiego wiosną na testy złapać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

No warto wytestować.
Nie słyszałem żeby ktoś narzekał na ac, ale wiadomo, wszystkim nie dogodzisz.
W nowych modelach skrzynia jest ta sama, ulepszone jest delikatnie, oprogramowanie. Myśle że jak pojezdzisz ac to nie bedziesz chcial innej przekładni. Dilerzy czesto lubia naciągać bo na to co akurat mają. Znajomemu wcisneli Pc bez amortyzacji ośki... teraz pluje sobie w brodę bo zrobił na 50km/h.
Jeszcze co do AC to już są fachowcyc ktorzy mają softa na 50+km/h ;-) wiec już nie tylko Pc mozna zrobić na 50. Koszty ekploatacji w ac są troszkę wyższe.
Moim zdaniem przekłada sie to na żywotność i komfort AC nie szarpniesz i nie zerwiesz wszystko ładnie płynnie.
Awaria była podobno u nas w okolicy jedna dość kosztowna, ale niestety człowiek przesiadł się z zetora i podobno sam coś tam nawywijał ciągnik miał 150 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

10tyś mth T7030, hmm... Od kiedy te cięgniki z tą skrzynią były w ofercie?

Ile godzin wytrzymują skrzynie vario w Fendtach i AutoPower w JD? Przypadkiem nie ok. 8 tys. godzin +/-1tys?

Do ciężkiej pracy, gdzie dodatkowo występuje zmienność glebowa polecam skrzynię typu power shift. Celowo nie pisze powercommand, bo takiej skrzyni nie polecam. Mam w T7050 i kultura jej pracy jest żenująca. Czasami przejście między zakresami powoduje niemalże zdławienie ciągnika. Zmiana biegów w zakresie też pozostawia wiele do życzenia. Zmiana kierunku jazdy do tyłu też czasami powoduje bardzo mocne szarpnięcie. Nie wiem, może NH nauczył się robić skrzynie... Z moim przypadkiem dealer sobie nie poradził, producent mnie osiusiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim mam dopiero 205 godz.od pażdziernika i złego słowa o nim nie mogę powiedzieć i oczywiście bez awarii, owszem pod obciążeniem jest szarpnięcie między zakresami ale ac czasami to bardzo przymuł, i więcej o nim nic nie powiem bo pracowałem nim tylko 8 godz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

@jarecki21 smerf z 2009r obrabia sam ok 170ha.
Haha 8 tyś to vario raczej jak nowe ale to może znawcy niech sie wypowiedzą.
z electroshift w t7 nigdy nie miałem przyjemnosci;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

@michalsoft Oferty jeszcze nie mam, nie dawno dowiedziałem się, że Agencja pozytywnie rozpatrzyła mój wniosek i po nowym roku mam podpisać umowę :)

Zobaczymy jakie pieniążki będą wołać za AC, jeśli będzie duża różnica to może faktycznie lepiej zostać przy power shift. A orientujecie się może czy jest możliwość doposażenia takiego ciągnika bez AC w podłokietnik Sidewinder II ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Jeżeli tylko finanse Ci pozwolą to bierz AC. Ja akurat mam porównanie Skrzyni AC (tyle że akurat z modelu TVT) i EC w T6000. O ile z wykonania serii T6000 jestem zadowolony, to skrzynia jest dla mnie zupełnym nieporozumieniem (przynajmniej porównując ją do AC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Jakieś jeszcze  dodatki ??? Mocniejsze  siłowniki  wytargowałeś ?


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Jak najbardziej, silowniki wzmacniane, pompa 113, 12 lamp led, miękką os, osie przednia i tylna regulowane, skrzynia eco 19x6, automaty przy cięgłach, 3 pary hydrauliki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

No to  wg mnie   fajny wypas  za  dobrą kasę.   Fajnie że moje  sugestie wziąłeś  pod  uwagę.


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welwos29    14

Powiesz od jakiego przedstawiciela taka oferta. Mi za ten sam ciągnik tylko bez regulowanych osi i z podlokietnikiem classic powiedzieli 294 tys netto Małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Kolego ja w Rolserwisie z Płocka dostałem taką ofertę. Wstępnie chcieli 293 tyś bez opcji eco w skrzyni ale jak zadeklarowałem, że jestem gotowy od nich kupić to dołożyli 19 bieg i jeszcze opuścili na 290 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursusss
      Holland t7.210 190km 2013r czy pociągnie bezorkowca 3m na trochę górek,gliny piachu?
    • Przez Jakubhhhh
      Witam co może oznaczać błąd 12801 New holland t7 165s 2020r.?
    • Przez iwarucia
      Co oznaczają te błędy , i czy może ktoś ma jakiś schemat ?



    • Przez karol6530
      czy ktos z was usuwał dpf i 
      adblu czy jest różnica w mocy czy jest roznica w mocy czy nic sie nie dzieje z elektronika nie wyskakuja jakies błedy
    • Przez ZetorPower
      Witam mam pytanie do uzytkowników skrzyni power command. Mam ciagnik nowy 25godzin dopiero opisze wczorajszy przypadek, podczas transportu dojeżdzałem do skrzyżowania powoli zmniejszajac biegi az do 12, zeby sie zatrzymac wcisnąłem sprzęgło rewersu nie brałem na luz, odpuszczajac sprzęgło ruszyłem chciałem zmienic bieg na 13  to nie wszedł klikałem dalej tylko ten kwadracik na wyświetlaczu przeskakiwał aż do 16 a biegu nie przełaczał i wyswietlał 12, wruciłem jeszcze raz do12 kwadracikiem i jeszcze raz do góry i już biegi wchodziły normalnie. Ktoś wie o co może chodzić ? Potem juz bylo normalnie nie wiem czy dzwonic po serwis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj