Skocz do zawartości
lulak

Kiedy siać nawóz?

Polecane posty

Roki212    88

U siebie dziś gdzie da się wjechać posiałem saletrę pod żyto, resztę gdzie mokro planuję w sobotę z rana ma niby być -5 więc może się uda

benio1967    37

można już sypać mocznik na pszenżyto,czy jeszcze za wcześnie-2 dni temu posiałem saletrę,

Wiadomość z agroFakt.pl

dabaz    54

No i polecieli dzisiaj u nas z nawozami. Nie powiem kto bo znowu mandat dostanie. Ja jeszcze nie kupilem. Rawicz - Pd Wlkp.

kuba24051    103

k**wa siac nawozy w srodku zimy to trzeba miec na**ane w glowie....

Edytowano przez Matey

dabaz    54

nie ma śniegu. rzepaki wyglądają masakrycznie. jęczmienie białe. wszystko skute lodem. no ale ten chłop w nocy nie śpi tylko czeka żeby się zima skończyła i w pole.

yacenty    594

jaki mandat? o czym ty pleciesz?

Pewnie kolejny który słyszał ze w kościele dzwonią ale nie wie w którym.

Nawozy mineralne generalnie można siać zawsze!

Nawozów naturalnych nie można siac, rozrzucac, lać (cokolwiek innego) od pierwszego grudnia do ostatniego lutego.

Nawozy mineralne w specjalnych strefach jak np OSN czy Natura 2000 nie można siać do końca lutego.

Zakładając ze nie jesteś strefie specjalnej to z azotem na legalu możesz jechać już dziś - inna sprawa czy to jest rolniczo / ekonomicznie uzasadnione.

Druga para kaloszy to kwestia co sieją. Wielu się wydaje ze leci azot a rolnicy często lecą teraz z potasem, magnezem siarką czy jeszcze innymi nawozami ale nie azotem :)

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

yacenty    594

Jasne, bo wtedy niejako wpadasz w te obszary specjalne, ale jak ktoś uprawia "normalnie" na zwykłych terenach to może siać nawóz i jest to zgodne z prawem

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

My agri pictrues

dabaz    54

@yacenty no widzisz nie wiesz a pleciesz. U nas wszystko wkoło jest na OSN-nach. Wiózł dwie przyczepy saletry (ale pewnie sieje siarke). W ubiegłym roku ktoś zgłosił na niego i z Agencji miał punkty odjęte. Żałuję zresztą że napisałem wyżej o tym. Nie ma co się odzywać bo inni wiedzą lepiej.

mj23    3

Co lepiej będzie sypnac przedsiewnie pod jarkę saletrzak czy mocznik

yacenty    594

wrzuciłem informacje jak dziala prawo w Polsce, a że ktoś działa na programach albo na terenach specjalnych to już jest inna bajka - mój poprzedni wpis zawiera wszystkie takie przypadki i jest w 100% zgodny z prawdą a nie półprawdą jak piszesz najpierw ze ktoś zle robi ze sieje nawóz, po czym dopiero później dodajesz ze gospodarujecie na terenach specalnych.

Pozdrawiam YacentY

My agri pictrues

kuba24051    103

ustawa o nawozach nic nie mowi o stosowaniu nawozow mineralnych (chyba ze sa to tereny OSN lub NATURA2000) w miesiacach zimowych oprocz tego ze zakaz jest stosowania na snieg i zamarznieta glebe do 30cm....
tylko jaki jest sens rozsiewac nawoz przy temp sredniej dobowej ok -6/7°C.... no chyba zaden.

yacenty    594

bardzo duży :) pod warunkiem ze prognoza jest sprzyjająca.

Od kilku lat siejemy na ostatnim większym mrozie

Pozdrawiam YacentY

My agri pictrues

Taurus83    89

u mnie póki co na polu ok 15 cm zmrożonego na kamień śniegu. ma padać deszcz w przyszłym tygodniu to może to roztopi. azot na pszenicę p[lanuję za ok miesąc rozlać.

Matey    450

u mnie tez obszarniki sieją, ale nie wiem co

KS Falubaz

Cihu    124

@Yaceny nie ma co się produkować. Ja już milion razy pisałem o tym, kiedy i jakie nawozy można stosować. Ale i tak zawsze ktoś się znajdzie i napisze, że przed pierwszym marca to grzech. :)

damianos95    54

Co lepiej będzie sypnac przedsiewnie pod jarkę saletrzak czy mocznik

Mocznik bo działa po około 3 tyg od wysiamia a roslna i tak z niego skorzysta dopiero właśnie w 3 -4 tygodniu od zasiewu więc nie będzie strat a no i to najtańsza wersja azotu

A jak chcesz koniecznie saletre na jare to nie przedsiewnie a w 2-4 tygodniu od zasiewu poglownie posiac

S-Piotr    49

I już się zaczęło sianie nawozów , dzisiaj widziałem jak na rzepaki siali ,saletrosan .

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

XTRO    169

już ? ja jeszcze kizerytu nie rozsiałem bo 20-25 cm śniegu a gdzie tu do N...

Edytowano przez XTRO

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez djpala
      Mam takie pytanie, czy ktoś rozlewał gnojówkę na zboża po siewie??
      Czy ktoś to praktykował ??
    • Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...
    • Przez Sean
      Głupota ludzka zaczyna sięgać zenitu.
      https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/zakaz-wywozu-obornika-w-weekendy-i-swieta/?utm_source=newsletter
      Wg top agrar:

• Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez Mariusz15
      co doradzicie mi pod pszenice i pszężyto ozime żeby móc je zasilić wczesną wiosną zawsze stosowałem saletre amonową z Puław tylko tej jesieni było badrzo mokro jak siałem i za wiele nawozu nie sypałem bo stwiedziłem że przy tak wielkiej wilgotności za wiele by to nie dało uprawy mam na glebie klasy 3 i 4 zboże nawet ładnie po wschodziło i się ukorzeniło przed zimą więc szkoda by było to zmarnować to co mi poradzicie?