lulak

Kiedy siać nawóz?

Polecane posty

farmermf    80

nie no węże są specjalne zakładane w miejsce końcówek do pryskania odługości około 80cm poto by stosować rsm w fazie od kłoszenia zboża czyli do stosowania azotu na kłos a dokładniej poniżej kłosa.Rsmem można zastąpić granulaty w 100% ja na 100h ani kg innego azotu niedaje.A na sciernisko to najlepiej dać rsm i to przez zwykłe końcówki do oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

A RSM to kupujesz w jakiej formie ? W granulkach czy w płynie i jakie są mniej więcej dawki na zboża? PS. sorry że się tak dopytuje , ale zaciekawił mnie ten RSM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

rsm w płynie cysterną przyjeżdza a dawki są takie jak saletry.!00kg rsm to 32kgN a 100kg saletry to 34kgN czyli prawie tosamo.Ztym że aby zastosować te 100kg rsm to trzeba wylać około 72 litry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Co wy ztym rozcieńczaniem sie uczepili?Jak ci przywiozą w marcu to lejesz w opryskiwacz i pajechał.Jak kupisz w np wrześniu lub ci zostanie dużo na zime wtedy trzeba wymieszać z wodą wcelu zmniejszenia stężenia azotu z 32%do 28%.CZyli trzeba dodać wody na przechowanie bo 28%krystalizuje sie dopiero przy -16 stopni a 32% przy -1.Adokładnie jak chcesz wiedzieć ile wody na zime sie dolewa to jest gdzieś w temacie rsm bo mi sie niechce w pamięci liczyć.Czyli jak zużywasz ok 26ton rocznie saletry to niebędzie problemu z przechowaniem ,poprostu zużywasz wszystko do zimy ispokój

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

Dzieki farmermf za wyczerpujące odpowiedzi i za cierpliwość :) widze że na prawdę się na tym znasz i udzielasz sensownych odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja pod korzeń sypie mocznik po siewie przed bronowaniem a na żyta saletrzak jak najwcześniej moge wjechać i jak widzę że sie zboże troche ruszyło a potem bronkami lekko drapie bo deszczyku nie było i wad i nadal nie ma :D więc dobrze jest powlic ponieważ nawóz nie wietrzeje


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek    0

Mam pytanie czy można tak porządnie na jesień trzepnać czy się zborze nie bujnie za bardzo?


....................Jo Władzia miołym mom i mieć bydę.................
.........I jeszcze coś t25a to moc i siła której 30-stka się nie ima............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Sypiecie Jakiś nawóz pod korzeń na pszenice ozima?jak tak to jaki i w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja daje 100kg fosforanu +50 kg soli pod korzeń

[/qmam

Mam pytanie koledzy nie miałem pieniędzy na zakup nawozów po korzeń po pszenice czy moge jeszcze teraz rozsiać go jesienią jakoś najlepiej przed deszczem??? jeszcze nigdy nie rozsiewałem tak nawozu doradźcie czy lepiej rozsiać go wiosna. Dodam że chciałem zastosować polimag 405. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Mam pytanko... zakupiłem w tym roku saletrzak i saletre na zboża ozime i chce dac najpierw saletrzak jak najwczesniej a pozniej saletre.. dobrze bedzie tak? czy moze inaczej zrobic?? i jeszcze jedno jak dam teraz jak tlyko mi sie uda wejsc w pole saletrzak to saletre kiedy rozsiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... zakupiłem w tym roku saletrzak i saletre na zboża ozime i chce dac najpierw saletrzak jak najwczesniej a pozniej saletre.. dobrze bedzie tak? czy moze inaczej zrobic?? i jeszcze jedno jak dam teraz jak tlyko mi sie uda wejsc w pole saletrzak to saletre kiedy rozsiac?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

czy opłaca się sypać nawóz na zmarzniętą ziemię, przy temperaturach oscylujących w granicach 0 stopni?? nawoź efektywnie się rozłoży?? czy też może popłynąć??


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja jeszcze się wstrzymuję z jakimkolwiek nawożeniem. Przedstawiciel ds. środków ochrony roślin od Osadkowski- Cebulski powiedział mi, że nie ma z tym co się spieszyć i siać na śnieg, albo tak wcześnie gdyż ponad połowa nawozu idzie w "chmurkę". Takie rzeczy można było robić (kiedyś też tak robiłem) gdy był tani nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci powiedział, nie ma się co śpieszyć, nawozy jeszcze mogą podrożeć... hehe


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Hehe, nawóz już dawno kupiony i czeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o tym mowie, sprzedawca kupil nawoz i czeka kiedy sie zacznie ruch to bedzie mozna podnisc cene skoro ludziska zaczynaja sypac :)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

a jeśli będzie taka sytuacja że zasieje nawóz i spadnie na to 5cm śniegu i później stopnieje to nawóz ulotni się i nie zadziała efektywnie w 100% ???


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a ja kupilem w sierpniu i saletra wyszla mnie 730zl netto

a w maju bede kupywal polifoski na jesien pod korzen

i nie ma co sie spieszyc w tamtym roku nawozy sialem w polowie kwietnia i bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Dzis sypnełem siarczan amonu na rzepak dałel też troche soli potasowje na rzepak i pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj