lulak

Kiedy siać nawóz?

Polecane posty

Roki212    1818

U siebie dziś gdzie da się wjechać posiałem saletrę pod żyto, resztę gdzie mokro planuję w sobotę z rana ma niby być -5 więc może się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

można już sypać mocznik na pszenżyto,czy jeszcze za wcześnie-2 dni temu posiałem saletrę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

No i polecieli dzisiaj u nas z nawozami. Nie powiem kto bo znowu mandat dostanie. Ja jeszcze nie kupilem. Rawicz - Pd Wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

k**wa siac nawozy w srodku zimy to trzeba miec na**ane w glowie....

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

nie ma śniegu. rzepaki wyglądają masakrycznie. jęczmienie białe. wszystko skute lodem. no ale ten chłop w nocy nie śpi tylko czeka żeby się zima skończyła i w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

jaki mandat? o czym ty pleciesz?

Pewnie kolejny który słyszał ze w kościele dzwonią ale nie wie w którym.

 

Nawozy mineralne generalnie można siać zawsze!

Nawozów naturalnych nie można siac, rozrzucac, lać (cokolwiek innego) od pierwszego grudnia do ostatniego lutego.

Nawozy mineralne w specjalnych strefach jak np OSN czy Natura 2000 nie można siać do końca lutego.

 

Zakładając ze nie jesteś strefie specjalnej to z azotem na legalu możesz jechać już dziś - inna sprawa czy to jest rolniczo / ekonomicznie uzasadnione.

Druga para kaloszy to kwestia co sieją. Wielu się wydaje ze leci azot a rolnicy często lecą teraz z potasem, magnezem siarką czy jeszcze innymi nawozami ale nie azotem :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Jasne, bo wtedy niejako wpadasz w te obszary specjalne, ale jak ktoś uprawia "normalnie" na zwykłych terenach to może siać nawóz i jest to zgodne z prawem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

@yacenty no widzisz nie wiesz a pleciesz. U nas wszystko wkoło jest na OSN-nach. Wiózł dwie przyczepy saletry (ale pewnie sieje siarke). W ubiegłym roku ktoś zgłosił na niego i z Agencji miał punkty odjęte. Żałuję zresztą że napisałem wyżej o tym. Nie ma co się odzywać bo inni wiedzą lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

Co lepiej będzie sypnac przedsiewnie pod jarkę saletrzak czy mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

wrzuciłem informacje jak dziala prawo w Polsce, a że ktoś działa na programach albo na terenach specjalnych to już jest inna bajka - mój poprzedni wpis zawiera wszystkie takie przypadki i jest w 100% zgodny z prawdą a nie półprawdą jak piszesz najpierw ze ktoś zle robi ze sieje nawóz, po czym dopiero później dodajesz ze gospodarujecie na terenach specalnych.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

ustawa o nawozach nic nie mowi o stosowaniu nawozow mineralnych (chyba ze sa to tereny OSN lub NATURA2000) w miesiacach zimowych oprocz tego ze zakaz jest stosowania na snieg i zamarznieta glebe do 30cm....
tylko jaki jest sens rozsiewac nawoz przy temp sredniej dobowej ok -6/7°C.... no chyba zaden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

bardzo duży :) pod warunkiem ze prognoza jest sprzyjająca.

Od kilku lat siejemy na ostatnim większym mrozie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

u mnie póki co na polu ok 15 cm zmrożonego na kamień śniegu. ma padać deszcz w przyszłym tygodniu to może to roztopi. azot na pszenicę p[lanuję za ok miesąc rozlać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

u mnie tez obszarniki sieją, ale nie wiem co


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

@Yaceny nie ma co się produkować. Ja już milion razy pisałem o tym, kiedy i jakie nawozy można stosować. Ale i tak zawsze ktoś się znajdzie i napisze, że przed pierwszym marca to grzech. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Co lepiej będzie sypnac przedsiewnie pod jarkę saletrzak czy mocznik

Mocznik bo działa po około 3 tyg od wysiamia a roslna i tak z niego skorzysta dopiero właśnie w 3 -4 tygodniu od zasiewu więc nie będzie strat a no i to najtańsza wersja azotu

A jak chcesz koniecznie saletre na jare to nie przedsiewnie a w 2-4 tygodniu od zasiewu poglownie posiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

I już się zaczęło sianie nawozów , dzisiaj widziałem jak na rzepaki siali ,saletrosan .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

już ? ja jeszcze kizerytu nie rozsiałem bo 20-25 cm śniegu a gdzie tu do N...

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj