cyborg15

Jakie macie Deutz Fahr

Polecane posty

OKEY    154

No to ja mam prawie zabytek D-5006 :D ale niech sie schowają inne wynalazki :D silniczek 3 cylinderki 45kM pali tyle co nic . Mam go już hohoho albo i dłuzej ale zawsze był jako ciagnik pomocniczy . Z awarii to tylko wymiana pompy hydraulicznej zaraz po zakupie i chodzi kilkanascie lat bez dotykania. Ile by nie stał zawsze zapali i niech mi ktoś powie że silniki chłodzone powietrzem sa złe. Kiedyś to robili ciagniki :rolleyes: . Teraz praktycznie jest mi nie potrzebny ale szkoda go sprzedać za marne grosze.

Dobre ciagniki DF skończyły sie chyba na Agrostar , no moze jeszcze niektóre wersje Agroplusa sa w miare a reszta to plastikowe komputerki :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfxxl    0

DF-duzy farmer proste piekne słowo posiadam 2 DF jednego zakupiłem w 2007r agrofarm 100 coś około 250tyś brutto 6423Mtg +tuz pracował przy kosiarka przód również deutza fahra i jedna boczna vicon 280cm belarka sipma około 3,5tyś rocznie przewracarka poettinger zgrabiarka poettinger agregat uprawowo-siewny pottinger pług 4 AB100 krevland rozrzutnik tytan10 beczka JoSKIN MODULO 2 14000 głębosz agregat uprawowo siewny tależówka teraz juz nie rozsiewacz nawozu amazone 1500kg ciągał przyczepe 24t i 3 4t siewnik kukurydzy meprozet woził kukurydze u siebie i u sąsiada jak naazie chodzi cudownie nie ma zastrzerzen serwisuje sie uszczelka 80zł wiecej nic przyszedł czas gdy brakowało mu kolegi wiec trzeba było kupić wiekszego w 2009 r mtg juz troche jest 4372 na dzien dzisiejszy tur quick q55 AGROTRON K610 +wycinak do kukurydzy quicka zapłaciłem razem z turem i wyciankiem ponad 360tyś wtedy było najdrozzsze euro a musiałem kupic bo na PROW praacuje duzo i doszło troche maszyn dzien w dzien 2 paszowozy ładuje ursus 5314miesza belarka mchale5400c 2012r zwozi bele z małym df doszła owijarka pronara mały owija grubery i tamten co mniejszy ciągał to ben teraz i 4 obracane krevlandy we 2 orzą karczował7h lasu a pozatym to moze wszystkiego nie napisalem ale sprawują mi bardzo swietnie z góry dzięki warto wydac i wygodnie komfortowo współpracowac z 2 deutzami jesli bedzie jakiś program z UNI to bym wzioł takiego mniejszego 75-90km i ładowarke JCB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinf126    0

Mam traktor deutz fahr agroplus 70 strasznie ciężko wcisnąć sprzęgło.Chciałbym też kupić maskę do tego traktora nową lub używaną tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

-DF agrotron 200

2001 rok

70 000 zł

8 500 mth

awaria przewodu elektrycznego od podnoszenia cięgien - wystarczyło polutować

ciągnik główny: 6 skibowa obrotówka, gruber 4m, agregat uprawowo-siewny 3,2m

Pali tyle ile wleje :) dość sporo ale dużo roboty robi i szybko

-DF agrostar 6.61

1993 rok

12 000 mth

9 lat tyrania jako główny na 150 ha i awarie takie jak zerwanie wielowypustu na wałku od cięgiem, pękło coś w rodzaju kosza sprzęgłowego w skrzyni biegów ale pospawałem, sprężarka cisnęła powietrze do silnika więc ją zdemontowałem, pomimo tych awarii uważam że to najlepszy ciągnik zobaczcie jakie są teraz ceny ja go kupiłem 9 lat temu za 55 000zł a teraz kosztują tyle samo. Teraz używam go do opryskiwacza, rozsiewacza nawozu, wapniaka i ciężkich bron.

Mało pali

-DF DX110

1984 rok

12 000 mth wskaźnik był zatrzymany jak go kupiłem więc pewnie miał dużo więcej

uszkodziła się w nim hydraulika cały czas podnosił cięgna a po dłuższej chwili rozsadzało najsłabszy punkt np przewód hydr. albo aluminiową obudowę

pryskanie, nawożenie, bronowanie

Sprzedałem bo nie poradziłem sobie z awarią hydr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek4114    0

Ja mam agrofarm 85 2008 brak awarii, agroplus 315 ecoline 2013 brak awarii oraz agrotron k410 2013 brak awarii ze wszystkich jestem bardzo zadowolony i nie oglądam się na inne marki szczególnie JD DF rządzi i jest najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

witajcie otóż posiadam R3.85 Evo DT od pół roku z przebiegiem 250mtg jak do tej pory wszystko OK tylko jest jedna ale i moje pytanie czy jest normalne ze podczas duzyc mrozów tj -20C po zapaleniu silnika i kilku sekudowej pracy silnika zapala sie kontrolka od ZATKANEGO FILTRA HYDRAULICZNEGO wczoraj tez miałem ten problem ale polałem woda po filtrze i ustąpiło ale dzis powtórzyłem zabieg ale nic z tego czy w filtrze uzbierała sie jakies resztki wody?? ze zamarzło. podnosnik chodzi ok tylko wspomaganie cieżko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek4114    0

Witaj, a masz może ładowacz przy K410, pytam bo też mam K410 i będę chciał montować.

Tak mam zamontowany ładowacz ale jest używany bardzo ale to bardzo rzadko ponieważ mam jeszcze ładowarke jcb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1
Napisano (edytowany)
witajcie otóż posiadam R3.85 Evo DT od pół roku z przebiegiem 250mtg jak do tej pory wszystko OK tylko jest jedna ale i moje pytanie czy jest normalne ze podczas duzyc mrozów tj -20C po zapaleniu silnika i kilku sekudowej pracy silnika zapala sie kontrolka od ZATKANEGO FILTRA HYDRAULICZNEGO wczoraj tez miałem ten problem ale polałem woda po filtrze i ustąpiło ale dzis powtórzyłem zabieg ale nic z tego czy w filtrze uzbierała sie jakies resztki wody?? ze zamarzło. podnosnik chodzi ok tylko wspomaganie cieżko

Tak to jest normalne. Nawet w instrukcji obsługi jest napisane, że przy mrozach kontrolka może dłużej świecić, aż do rozgrzania oleju.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yudin    7

to tylko kwesta nierozgrzanego i zbyt lepkiego (gęstego) oleju

problemem jest gdy kontrolka świeci po około 5-7 min pracy - albo czujnik albo zapchany filtr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam deutza fahra agrofarm 420 super sprzet ,lecz w ostatnim czasie zaczal samoistnie gasnac .Wymienione zostały filtry paliwowe jak również pompka , co nie przynioslo zadnych skutkow . ma ktos pomysl co sie z nim dzieje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lech04tr    1

ja mam agrotrona 6.05s idzie jak burza ma taki zapas mocy pod pedałem że szok i tyle biegów że zawsze można dobrać prędkość pracy do obciążenia więc polecam, psuje się trochę elektronika ale jak do tej pory wszystko naprawione ale co tu się dziwić 17 lat robi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Ja kupiłem jescze jednego Deutza 6.61 i założyłem polskiego tura do niego, uważam że to średnia sprawa. Zaletą jest to że ciągnik na fabryczny dżojstik i nie trzeba ingerować w kabinę i nie potrzeba rozdzielacza. Wadą jest mała widoczność z kabiny o wiele lepiej z turem sprawuje się MTZ mojego kolegi ale Deutz może spokojnie pchać dużą masę ziemi a tamten nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz23    0

Ja jestem użytkownikiem Agrotron K420 wersja B o mocy 112 KM. Cięgnik sprawuje się idealnie, jestem z niego zadowolony. Czy ktoś jest może użytkownikiem DF Agroplusa 410 Ecoline o mocy 85KM - interesuje mnie jak sie ta maszyna sprawuje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam Df k610 od 2012 roku przepracował 600 mtg. awari nie było wcale, jesteśmy bardzo z niego zadowoleni ;) pracuje np. z pługiem Overum 4 skiby prędkość ok 8 km/h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Kupiłem DF dx 3.50 i na razie go przywracam do wizualnej świetności a przy okazji obwąchuję stan techniczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiefal1    1

Witam,jestem posiadaczem agroplusa 100 i mam do was pytanie, co oznacza kod 33 w ehr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Witam, mam taki problem: w moim m600 przy uruchamianiu pojawił się komunikat: silnik, parametry e2p, urządzenie uszkodzone. Co może być przyczyną, jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

witam posiada kto agrostara 6,61? jakie opinie? pytanie glownie do wlascicieli? ma ktos moze od niego intrukcje obslugi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj