Skocz do zawartości
roobercik

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daremw    128

tylko że przyczepa do sianokiszonki do mniejszego ciągnika będzie miała raczej małą pojemność i tylko jeżdżenia dużo przy sianie

RolnikAdi    22

Witam poszukuję przyczepy samozbierającej z nożami i wałkami z tyłu do ciągnika 85KM. Znawcą w tej dziedzinie nie jestem i chciałbym wiedzieć jaką markę wybrać o jakiej pojemności i jak jest z awariami u nich. Poszukuję czegoś do 15tys. :)

Wiadomość z agroFakt.pl

akernolat    17

Witam. Szukam przyczepy do sianokiszonki oraz wożenia kukurydzy. Ostatnio natrafiłem na to ogłoszenie - przyczepa samozbierająca pol-mot opaleniaca, znalazłem jeszcze 2 takie same przyczepy w podobnych pieniądzach. Czy wiecie jak się sprawują? Czy ktoś taką posiada?

http://olx.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-cena-brutto-CID757-IDe1d9P.html#d07cc4abae

Simental_pl    1

Witam,

serdecznie polecam przyczepę Class Quantum 5500P. Mają sprowadziłem używaną z niemieckiej Bawarii. Mimo to spisuje się bez zarzutu już drugi sezon.

Na poniższym filmie widać jak się spisuje:

Pozdrawiam!

Edytowano przez Simental_pl

cheecko    5

Czy ktos z was uzytkowal przyczepe samozbierajaca metaltech roto 6 lub roto 10 i moglby sie podzielic wrazeniami ?

groszek8    1

Witam
Potrzebuje pomycy chialbym zakupic przyczepe samozbierajaca strautmann super vitesse II DO z 1997 roku co mozecie o niej powiedziec gedna polecenia ? Z gory dziekuje.

Witam. Czy przyczepy pottinger europrofii 2 z 1999 roku były z rotrorem w wersjji na 540 i 1000 obr/ wom czy tylko na 1000 obr? bo mam taka na oku i jest na pewłnym rotorze i na 540 obr i ma oryginalne naklejki na 540. I którą lepiej wybrac pottinger czy strautmanna vitese 2?

Zenus    0

Witam planuje zakup przyczepy samozbierajacej Strautmann giga Vitesse moje pytanie brzmi czy to dobry wybór i czy claas 150 km da z nią radę ?

rolstudent    96

Do gigy trzeba 200 koni żeby dobrze chodziła. Ale przy 150 będziesz juz zbierał. Ja mam teraz tere i 200 koni z nią śmiga. Szału nie ma ale fendt daje rade.

Zenus    0

sorki ze dopiero odpisuje Ale roboty dużo w polu była. co byście ewentualnie powiedzieli o przyczepie Schuitemaker rapide 580 s bo taka też biorę pod uwagę jej wady i zalety ?

rolstudent    96

To też fajna przyczepa
Bardzo masywna. Jako jedyna mam podłogę łamaną.
I największe zapotrzebowanie na moc. Za to i wchodzi na nią materialu

panol    1

Bardziej generalne pytanie do wszystkich posiadaczy przyczep samozbierających. Czy przyczepy te różnią się dokładnością zbierania? Na co trzeba zwrócić uwagę? My chcemy taką przyczepę zastosować do koszenia 2.5 tony skrzypu-zioła na dzień.  Ważne jednak, żeby proces byl możliwie dokładny. Stąd pytanie co do mechanizmu podbierającego czy jest on dokładniejszy w  jakichs przyczepach....No i jeżeli ktoś posiada kosząco zbierającą to też, czy te cuda są dokładniejsze czy tylko oszczędzamy czas na tym, że nie trzeba dwa razy jeździć....

dcnt    9

Witam

Planuje zakupić ścinacz zielonek do codziennego zwożenia zielonki dla krów.

Z tego co widze po ogłoszeniach, za używana w średnim stanie trzeba dać  ok 15-25 tys, w związku z czym zastanawiam się czy nie kupić nowy sprzęt - http://www.zamet.org.pl/portfolio-items/scinacz-zielonek-t635/

Czy ktoś posiada w/w ścinacz i mógłby coś więcej na jego temat napisać, jak z awaryjnością, obsługą, dokładnością koszenia, cena za jaką można kupić obecnie itp.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Witus
      Witam kolegów(i koleżanki oczywiście też)
      szukałem tematu na temat kosiarek dyskowych ale dokładnie tego co szukam nie znalazłem więc nowy temat :rolleyes:
      Szukam kosiarki (NOWEJ) w szerokości od od 3m (traktor planowany Same dorado 67 km) narazie będzie chodził DF K610 i jeśli tak będzie lepiej to tak zostanie ;P
      szukam kosiarki w tej szerokości ale każdy dealer mówi że jego jest najlepsza dlatego proszę Was o opinie

Łąk może nie mam dużo(18ha) ale chodzi mi o szybkie ich skoszenie ponieważ robię to sam więc jest to dla mnie ważne (zdarzało się że zanim skosiłem ostatnią to pierwsza nadawała się na siano haha)

Proszę o opinie i jeśli to możliwe w miarę aktualne ceny

pozdrawiam witek.
    • Przez Lee001
      Witam. Od dwóch lat jestem posiadaczem kosiarki rotacyjnej bębnowej Pottinger Cat 185. Na samym początku spisywała się doskonale hydraulicznie rozkładana daje to dużą wygodę i komfort pracy. Dodam jeszcze że współpracuje z ciągnikiem MTZ 80. Od niedawna pojawił się problem, mianowicie gdy włączam napęd kosiarka podczas rozpędzania się wydaje przeraźliwe dźwięki. Dodam jeszcze że całkiem niedawno zahaczyłem o nierówność i zerwałem śrubę bezpieczeństwa...no ale chyba po to ona jest żeby zabezpieczyć sprzęt przed poważniejszym uszkodzeniem. Myślicie że mogłem uszkodzić coś więcej? Mam jeszcze jedną prośbę...zna może ktoś dobry sklep z częściami do tych właśnie maszyn?
    • Przez kamcio15
      Tak jak w temacie jaki siewnik byście polecili do c-360 ? Tak do 7k rok nie starszy niż '95 3m w zamian za konny liczę na wasze wypowiedzi być może niedługo coś zawita :rolleyes:
    • Przez Adrian7
      Z racji tego , że mam dosyć tzwn. " wicherka " chciałbym zakupić zgrabiarkę karuzelową. Powierzchnia to około 30 hektarów do zgrabiania. Zgrabiarka musi współpracować z C330. Niedługo nowy Prow więc chciałbym kupić nową. Myślę nad Pottinger Eurotrop 461 A albo N. W czym to jest różnica ? myslicie ze C330 da rade z nią ? lepiej kupić podnoszoną na pompie czy na siłownikach i prowadzoną ? Czy kupić innej marki ? Pozdrawiam i dziekuje za pomoc w zakupie I jesli ktoś wie ile trzeba dać za taką zgrabiarke ? ponad 20 tyś ?
    • Przez lukasik312
      Witam wszystkich. Przeglądałem forum i jakoś nie udało mi się znaleść odpowiedzi. Zamierzam kupić nową przyczepę samozbierająca do ciągnika John Deere 6125R (cztero cylindrowy, moc podniesiona na 150km). Interesują mnie przyczepy dosyć duże i takie, którymi można wozić i trawe i kukurydze. Przeglądałem modele Krone  MX 320 GD/ Lely Tiogo R Combi 60RD/ Pottinger EUROPROFI COMBILINE 5510D. Może macie jakiś inny pomysł bo tak naprawde nie wiem czy JD da im rade . Najbardziej widzi mi się krone, ale naprawde nie wiem czy da rade , a nie chcę później żałować. Prosze o pomoc oraz co sądzicie o tych Przyczepach. Dodam, że łąki są płaskie i nie ma żadny wzniesień po drodze do gospodarstwa. Jedyna góra to pryzma