Skocz do zawartości
roobercik

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

Polecane posty

dawidg2    30

Kolego a czy ja napisałem tam że akurat w Valtrze się trzęsiesz? chyba nie. Pisałem ogólnie czy się w ciągniku nie trzęsiesz.

wojcio1995    3

Sory moja wina źle Cię zrozumiałem. Ale moim zdaniem lepiej jest jeździć nowy JCB niż np zetorem 7211 lub ursusem 1634.

dawidg2    30

Wiadomo komfort inny. Zetor 7211 nie jest zły moim zdaniem. ALe to nie o tym temat. Bele można z dalszej odległości transportować, ale przyczepą to też tylko trzeba mieć odpowiednią dużą, ale wtedy i traktor większy potrzebny.

Tak nawiasem to ja poluje na 3230 ale tak kilku letniego ale narazie muszę poczekać. Nowy za drogi.

Wiadomość z agroFakt.pl

Robin    0

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem używanej przyczepy samozbierającej.

I tutaj jest moje pytanie. Jaką przyczepę wybrać?? Zastanawiałem sie nad pottingerem.

Co polecacie rotor czy nagarniacze?? Musia ona posiadac walce dozujące. Przyczepa bedzie pracowac z ciągnikiem 112km na 4 cylindrach. Posiadam około 15ha łąk. Moze wiecie gdzie są jakies przyczepy samozbierające. Allegro sledzę codziennie

:)

Połączony

Edytowano przez MAT912

ysy    32

No oczywiście że rotor lepszy a tu masz ogłoszenia Agriaffaires

Rolnik1111    24

Witam

Jaką przyczepe samozbierającą polecacie do ciągnika 95km 4x4?

Musi mieć rotor i kosztować maksymalnie około 20tyś.

ysy    32

Do 8 ton a w tej kasie ciężko będziesz miał znaleźć z rotorem

Rolnik1111    24

A za 25 tyś?

I trochę pomyliłem się z tą mocą,to jest 90km ale 5km chyba nie robi różnicy.

Zastanawiam się trochę nad zmianą belarki na przyczepe,dla zmniejszenia kosztów.

Fartrac675dt    89

Czy Case CS Pro 95 poradziły sobie z Pottinger Faro 4000D ? Wszyscy prawie spinają 115 km

U nas taką Pottingerkę ciąga Zetorem Forterrą 9641

Rolnik1111 Tą mengelenge wybrał bym z tych dwóch ładniej wyglada i taka masywna nie to co ta pierwsza chodź mogę sie mylić i napewno cena części nie jest wysoka bo taką mengelenge ciągają u nas pronarem 82sa

Edytowano przez Fartrac675dt

kokoman0    59

Jeśli nie będziesz nią kukurydzy woził to ja z tych dwóch poleciłbym ci Mengela z tego względu, że łatwiej znaleźć do niego noże, jest na resorze i jest lekka bo burty wykonane są z aluminium i ma posuw hydrauliczny (patrząc na zdjęcie). Zespół podający obie maja podobny. Oglądając Mengela sprawdź ramę czy nie popękana bo mógł ktoś nią kukurydzę wozić (mają słabe ramy), sprawdź czy resory nie popękane i czy ślizgi mocno nie zużyte no i najważniejsze dokładnie sprawdź zespół podający a zwłaszcza podajnik grzebieniowy (bo taki w nich z tego co pamiętam siedzi a nie tak jak gość napisał, że rotor) bo to najważniejsza i najdroższa rzecz w całej przyczepie. A inne pierdoły typu czy deski nie zgnite czy burty mocno nie rozdane itp.

A ciągnik powinien dać z nimi radę. Ja mam Mengela law360 tylko, że starszego z podajnikiem łańcuchowym oraz deutz-fahra E327 i 105 konnym ciągnikiem na obrotach 540 eco zbieram.

Edytowano przez kokoman0

Rolnik1111    24

A ten podajnik grzebieniowy jest gorszy czy lepszy od rotora?

Edytowano przez Rolnik1111

ysy    32

to powiedz co to jest rotor bo jestem ciekaw co jest rotorem wedle twojej wiedzy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Witus
      Witam kolegów(i koleżanki oczywiście też)
      szukałem tematu na temat kosiarek dyskowych ale dokładnie tego co szukam nie znalazłem więc nowy temat :rolleyes:
      Szukam kosiarki (NOWEJ) w szerokości od od 3m (traktor planowany Same dorado 67 km) narazie będzie chodził DF K610 i jeśli tak będzie lepiej to tak zostanie ;P
      szukam kosiarki w tej szerokości ale każdy dealer mówi że jego jest najlepsza dlatego proszę Was o opinie

Łąk może nie mam dużo(18ha) ale chodzi mi o szybkie ich skoszenie ponieważ robię to sam więc jest to dla mnie ważne (zdarzało się że zanim skosiłem ostatnią to pierwsza nadawała się na siano haha)

Proszę o opinie i jeśli to możliwe w miarę aktualne ceny

pozdrawiam witek.
    • Przez Lee001
      Witam. Od dwóch lat jestem posiadaczem kosiarki rotacyjnej bębnowej Pottinger Cat 185. Na samym początku spisywała się doskonale hydraulicznie rozkładana daje to dużą wygodę i komfort pracy. Dodam jeszcze że współpracuje z ciągnikiem MTZ 80. Od niedawna pojawił się problem, mianowicie gdy włączam napęd kosiarka podczas rozpędzania się wydaje przeraźliwe dźwięki. Dodam jeszcze że całkiem niedawno zahaczyłem o nierówność i zerwałem śrubę bezpieczeństwa...no ale chyba po to ona jest żeby zabezpieczyć sprzęt przed poważniejszym uszkodzeniem. Myślicie że mogłem uszkodzić coś więcej? Mam jeszcze jedną prośbę...zna może ktoś dobry sklep z częściami do tych właśnie maszyn?
    • Przez kamcio15
      Tak jak w temacie jaki siewnik byście polecili do c-360 ? Tak do 7k rok nie starszy niż '95 3m w zamian za konny liczę na wasze wypowiedzi być może niedługo coś zawita :rolleyes:
    • Przez Adrian7
      Z racji tego , że mam dosyć tzwn. " wicherka " chciałbym zakupić zgrabiarkę karuzelową. Powierzchnia to około 30 hektarów do zgrabiania. Zgrabiarka musi współpracować z C330. Niedługo nowy Prow więc chciałbym kupić nową. Myślę nad Pottinger Eurotrop 461 A albo N. W czym to jest różnica ? myslicie ze C330 da rade z nią ? lepiej kupić podnoszoną na pompie czy na siłownikach i prowadzoną ? Czy kupić innej marki ? Pozdrawiam i dziekuje za pomoc w zakupie I jesli ktoś wie ile trzeba dać za taką zgrabiarke ? ponad 20 tyś ?
    • Przez lukasik312
      Witam wszystkich. Przeglądałem forum i jakoś nie udało mi się znaleść odpowiedzi. Zamierzam kupić nową przyczepę samozbierająca do ciągnika John Deere 6125R (cztero cylindrowy, moc podniesiona na 150km). Interesują mnie przyczepy dosyć duże i takie, którymi można wozić i trawe i kukurydze. Przeglądałem modele Krone  MX 320 GD/ Lely Tiogo R Combi 60RD/ Pottinger EUROPROFI COMBILINE 5510D. Może macie jakiś inny pomysł bo tak naprawde nie wiem czy JD da im rade . Najbardziej widzi mi się krone, ale naprawde nie wiem czy da rade , a nie chcę później żałować. Prosze o pomoc oraz co sądzicie o tych Przyczepach. Dodam, że łąki są płaskie i nie ma żadny wzniesień po drodze do gospodarstwa. Jedyna góra to pryzma