roobercik

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

Polecane posty

AntekC330    0

Witam.

Chciałbym zakupić jakąś używaną przyczepę samozbierającą. Pierwszym i najważniejszym warunkiem jest to, by była niewielkich gabarytów (szer. max. 2,20m), a wszystko to dlatego, że mieszkam na dosyć ciężkich terenach (dużo pagórków, pola wąskie, i przede wszystkim dużo wąwozów, przez które nie ma mowy, by przejechać szerszym sprzętem). Przyczepa (przynajmniej początkowo) byłaby do wożenia siana, ale fajnie by było, gdyby też posiadała noże, to by i kiedyś nią sianokiszonkę zrobił. Najlepiej, by dał jej radę Zetor 5211 (moc ok. 45 kucyków), ew. do dyspozycji mógłbym mieć Farmera 7258 TE (76 KM). Cena max. 10 000 PLN. Marki konkretnej nie mam upatrzonej. Może być cokolwiek, byle nie była za szeroka. Znajdzie się w ogóle coś takiego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Rotor niepełny - podsuszona zielonka podawana jest za pomocą podajnika grzebieniowego na noże które są zamocowane na stale, tzn nie obracają się. Coś w tym stylu :P Pod spodem jest link do przyczepy z rotorem niepełnym.

http://otomoto.pl/przyczepa-samozbierajaca-pottinger-mercator-sieczkarnia-A113521.html

A odnośnie pełnego rotora to nie będę ci tłumaczył bo nie miałem takiej maszyny. Ale zasada działania jest chyba podobna.

http://moto.allegro.pl/przyczepa-samozbierajaca-strautmann-super-vitese-i2005479896.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AntekC330    0

Wydaje mi się, że ta Twoja przyczepa jest zdecydowanie za szeroka. Fajna, ale co mi z niej, jak nią nigdzie nie dojadę :(

Edytowano przez AntekC330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Witam,

w związku z ostatnimi inwestycjami, zwiększeniem areału itd. postanowiliśmy zakupić przyczepę samozbierającą żeby ograniczyć koszty folii. Ma ona pracować z ciągnikiem 160-170 KM i zbierać z około 100 ha zdradliwych łąk. Jaką przyczepę polecacie, jakiej pojemności, marki?

Narazie mam ofertę na Lely Tigo 70 R Profi ze skrętnymi kołami, wałkami dozującymi, szerokim ogumienie za 280 tyś złotych, ale ona mi się wydaje za duża na moje potrzeby i do mojego. Dlatego mam też ofertę ma Lely Tigo 60 R Profi w tym samym wypasie za 225 tyś złotych. Lely jest podobno na jakiś przekładniach, nie jak inne na łańcuchach. Dobrze to tak, bo ja kompletnie się na tym nie znam :D

Z góry dzięki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grgrzes80    0

ile mozna dac za faro4000D nowkę?????ile udało sie wam stargowac przy kupnie?? myslę ze w podstawie za 150 tys netto max mozna dac???jak sądzicie????

Akurat jestem w trakcie poszukiwań przyczepy o takiej pojemności .Za POTTINGER Faro 4000 D chcą w tej chwili 41,5 tyś Euro X 4,4zł daje 182600 zł trochę drogo . A może ktoś ma jakieś informacje o VICON FEEDEX 422 ? ona ma zamiast rotora taki nagarniacz ,lepsze to czy gorsze ? A za 150000 netto to chyba bym się zaraz na tą FARO zdecydował .Minusem tej przyczepy jest to że ma rotor napędzany pojedynczym łańcuchem 1 1/2 cala .

Edytowano przez grgrzes80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Witam,

w związku z ostatnimi inwestycjami, zwiększeniem areału itd. postanowiliśmy zakupić przyczepę samozbierającą żeby ograniczyć koszty folii. Ma ona pracować z ciągnikiem 160-170 KM i zbierać z około 100 ha zdradliwych łąk. Jaką przyczepę polecacie, jakiej pojemności, marki?

Narazie mam ofertę na Lely Tigo 70 R Profi ze skrętnymi kołami, wałkami dozującymi, szerokim ogumienie za 280 tyś złotych, ale ona mi się wydaje za duża na moje potrzeby i do mojego. Dlatego mam też ofertę ma Lely Tigo 60 R Profi w tym samym wypasie za 225 tyś złotych. Lely jest podobno na jakiś przekładniach, nie jak inne na łańcuchach. Dobrze to tak, bo ja kompletnie się na tym nie znam :D

Z góry dzięki :P

 

kolego Jasiupila czym większa tym lepsza przekładnia zębata lepsza praktycznie bez obsługowa czym więcej noży tym lepiej oś skrętną i jak najszersze opony to podstawa co do łańcuchów i przekładni to wszystkie firmy majom takie i takie zależy od modelu ja miesiąc temu dokonałem wyboru i wziąłem krone mx a jest w czym wybierać i naprawdę trudno się zdecydować co do której pozdrawiam

 

a jak byś chciał jeszcze jakieś szczegóły to pisz

Edytowano przez ysy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Ja chyba na te Tigo się jednak zdecyduje. Tylko że na 60 RD, z wałkami, skrętną osią, opony 620 za 220 tysięcy. Biorę bez Profi bo to daje dwa rzędy zębów na podbieraczu i 9 noży więcej tzn. zwykłe Tigo ma 5 rzędów i 31 noży a różnica w cenie to około 50 tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

zobacz krone ax i porównaj co do wałków to bym się zastanowił czy potrzebne bo to się pół tony wozi a jak ma się tura to idzie rozwalanie sprawnie a w silosie wałki zbędne co do ceny to cz postraszyć ino firmom że dają lepszą ofertę to z cenom zjerzdzaią a jak niema z tej marki na okolicy i chcą na ten teren sprzedać to idzie dobrze utargować

Edytowano przez ysy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja za Faro 4000D w zeszłym roku dałem 39,5tyś E netto, euro było po 3,90. w wyposażeniu ma mocniejszą oś, najszersze koła, amortyzacja dyszla, drugi komplet noży, belka wysuwana na bok, automatyka załadunku,

 

krone kosztowało w tedy tyle samo, tylko było gorzej wyposażone, Lely z tym wyposażeniem kosztowało 36 tys E netto, ceny zbite max, gdybym zamówił Faro w październiku było by taniej o 4%.

 

 

@grgrzes80 w jakim wyposażeniu było to Faro???

jeżeli chcesz kupić przyczepę za te pieniądze, to tylko z rotorem, nie zawracaj sobie głowy podajnikiem grzebieniowym. łańcuch napędzający za słaby??? gdyby był potrzebny mocniejszy, to byłby mocniejszy, ważne też, alby przyczepa miała 4 łańcuchy na przenośniku podłogowym, bo na dwóch mozna pogiąć listwy przy wożeniu QQ.

 

dobrze jak cena jest w złotówkach bo z kursem euro jest teraz różnie i można nie źle umoczyć...

 

@ysy AX będzie mniejszy od Tigo 60R

 

@Jasiupila jaki dokładny rozmiar ogumienia ma mieć to Tigo???

 

 

co do targowania, jak pisał ysy, postraszyć konkurencją, obdzwonić wszystkich, zaprosić na rozmowę, targować ile się da :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Jasiupila a może Torro z ostrzeniem noży? smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

jeśli nie bierzesz na wniosek unijny i nie goni cię termin zakupu to nie spiesz się tylko bierz na próbę przetestujesz możesz zrobić że pierwszy pokos z jednej firmy a na drugi ina i tak dalej u nas co niektórzy tak przez dwa lata sprzątali

 

a na te zdradliwe łąki to minimum opony 710/45-22,5 no i na ten areał zapomni o faro za mało noży minimum 35 DIN to jeszcze zależy jak daleko masz wozić jeśli nie daleko to takom 35 DIN 30 / 40 ha na dzień pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grgrzes80    0

Ta przyczepa Faro 4000D była w standardowym wyposarzeniu , opony 500/50-17 ,łańcuchy przenośnika 4 . Zaniepokoił mnie ten napęd rotora pojedyńczym łańcuchem 1 1/2 ponieważ inne przyczepy potrafią mieć mocniejsze rozwiązania . STRAUTMANN 2701 DO ma obustronny napęd rotora łańcuchem duplex (cena ok 180000 zł) LELY Tigo 40RD ma napęd rotora przez przekładnie (cena ok 184000zł). Sam jestem zwolennikiem rotora ale przedstawiciel od przyczepy VICON Feedex 422 przekonywał mnie ze ich rozwiązanie ma mniejsze zapotrzebowanie na moc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Ta przyczepa Faro 4000D była w standardowym wyposarzeniu , opony 500/50-17 ,łańcuchy przenośnika 4 . Zaniepokoił mnie ten napęd rotora pojedyńczym łańcuchem 1 1/2 ponieważ inne przyczepy potrafią mieć mocniejsze rozwiązania . STRAUTMANN 2701 DO ma obustronny napęd rotora łańcuchem duplex (cena ok 180000 zł) LELY Tigo 40RD ma napęd rotora przez przekładnie (cena ok 184000zł). Sam jestem zwolennikiem rotora ale przedstawiciel od przyczepy VICON Feedex 422 przekonywał mnie ze ich rozwiązanie ma mniejsze zapotrzebowanie na moc .

 

 

 

to ile masz koni pod maskom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

zobacz ile masz części ruchomych w podajniku grzebieniowym, a ile przy rotorze...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grgrzes80    0

Mam 122 KM to wystarczy spokojnie do tej wielkości przyczepy . Ta przyczepa bez rotora ma troszke niższą cene .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grgrzes80    0

Przedstawie wam obie oferty.

 

Oferta Handlowa dla Pottinger Farro 4000D

Wyposażenie:

- oś tandem

- walce rozrzucające

- dyszel łamany hydraulicznie

- rotor załadowczy

- mechanizm tnący 27 noży

- hydrauliczny napęd przez łańcuchy

- elektroniczna obsługa przez Direct Control

- dwuobwodowe hamulce pneumatyczne

- pojemność 40m3

 

Cena Netto: 160.000zł

 

 

Oferta Handlowa dla Strautmann Super-Vitesse 2701 DO

Wyposażenie:

- przyczepa samozbierająca Super-Vitesse 2701 DO

- przenośnik podłogowy napędzany hydraulicznie

- oś tandem

- dwuobwodowe hamulce pneumatyczne

- hydraulicznie regulowany dyszel górny

- 4 x koła kpl. ze śrubami

- silnik hydrauliczny do napędu przenośnika podłogowego

- posiada układ 37 noży

- elektrohydrauliczna obsługa

- nadbudowa rozkładana

- dwa walce dozujące

- hydraulika kpl.

- wielkość węży hydraulicznych 3-standard

- WOM ze sprzęgłem 2x Ww - Walterscheid

- automatyczne smarowanie łańcuchów napędowych

- TUV

 

Cena Netto: 218.000zł

 

 

I co wy na to?

Ja co raz bardziej myślę jednak nad Pottingera. Ale posłucham jeszcze waszych propozycji.

Kto ci dał tak niską cene na Pottingera ? ja dostałem dużo wyższą oferte . Za to na STRAUTMANA 2701DO mam oferte na 180000 zł netto

Edytowano przez grgrzes80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kolego porównani to do strauttmanna musisz przyłożyć ełroprofi i zaś ceny porównaj zobacz jeszcze jakom masz masę całkowitą minus masa maszyny wychodzi ładowności a to jest ważne zadzwoń jeszcze do krone i zobacz co tam ci powiedzą Agromix Rajęczyn w necie znajdziesz namiary a co do ceny to ja miałem brać superwites CFS i cena 52ty.euro neto to wedle tego masz drogo co do strautmana miałem takom na testach tom 28din i nie mam nic do zarzucenia a co do tej grzebieniowej zapomni to lepiej wziąść jakąś używaną z młodym rocznikiem albo po testach w rajęczynie majom krone MX310GL dobrze wyposażona za 45 lub 47 t.euro neto tylko nie wiem czy jeszcze jest pozdrawiam

 

a na nową krone cena wyjściowa około 80 t . euro neto minus upust jakie 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Poett jest wspólny cennik, a potem są upusty regionalne, dla Polski jest to 30%, czyli w zasadzie od tego się powinno dopiero targować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grgrzes80    0

Strautmann 2701DO ładowność wychodzi 6650 kg a faro 4000 D nie znalazłem w katalogu takiej informacji . Za KroneAX 250GD chcą 42500 euro to daje jakieś 187 tyś , to drogo a cena w euro to ryzyko że jeszcze podejdzie .Strautmann 2701DO ma tyko 2 łańcuchy przenośnika ,a ktoś mi tu radził że 4 epiej i z tym się zgodze(4 są chyba w opcji ) . A może ktoś cos wie o przyczepie DEUTZ FAHR Feed Master 4200 ?

Edytowano przez grgrzes80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kolego wszyscy liczą w euro a te ceny to już masz ostateczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grgrzes80    0

Lely określa cenę w zł do 30 czerwca ma się nie zmienić . Strautmann ma ustalony przelicznik 4.20 zł za euro do odwołania to jak podpisze umowę to już nie ma obaw że wzrośnie cena . Vicon podaje cenę też w zł .Można chyba powiedzieć że tak prawie ostateczne , mówią że ostateczne ale ja coś jeszcze utarguje ;)

Edytowano przez grgrzes80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

w krone jak się postawisz warunek to też ci mogą zatrzymać euro żeby nie szło do góry a co do strautmana to takom cenę ugniotłem na CFS to ty masz drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      Sprzedam rozsiewacz Lely Centerliner SL
      2200l dwu talerzowy
      wysiew do 36m.
      hydrauliczne zastawianie i regulacja poziomu
      rok produkcji 2001
      nie wypracowany w dobrym stanie
      nie malowany
      nie używany w polsce
      cena 6300zł do niewielkiej negocjacji
       
       
       

       
    • Przez Baumax
      Witam mam zetora 8045 i chce do niego podpiąć sieć karmie pottinger mex 2s. Zmieniłem obroty wałka z 540 na 1000 i kosi elegancko tylko jest takie ostrzeżenie i do końca nie rozumiem (w załączniku) 
      Na razie jeżdżę na 1 polowej i obrotach 1500 bo kuku duża ale nie wiem czy dobrze robię bo nie rozumiem tego ostrzeżenia


    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Rolnik551
      Witam da radę kosić kosiarką lely splendimo 280 na obrotach 1000 na min? Mam pronara a w tym często taśmy od womu się ślizgają i kosiarka staje przy 540 
    • Przez Zuzanna1235
      Co sądzicie o pługu pöttinger servo 25 4 obrotowym, polecacie? Proszę o opinię  😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj