roobercik

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

Polecane posty

kokoman0    305

co do łamanego dyszla to widziałem podst w którymś temacie na AF gzdzie ktoś pisał że ma taką przyczepe jak ja albo podobną (niepamiętam) z dyszlem łamanym ale na śruby żymskie zamiast siłowników i to było fabryczne rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To może służyć tylko do ustawienia zaczepu względem wysokości zaczepu w ciągniku. Ja przy siłownikach mam gwint na których mam trochę regulacji.

 

No ale tego się nie reguluje przed wjazdem na pryzmę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No właśnie. To nie jest żaden łamany zaczep tylko sztywny.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

Przyczepa zbierająca o ile jest z nożami to po prostu cudo techniki jestem zachwyconą swoją (claas sprint 330s) mimo ze jest to ulepszony stary model to nie zamienię pracy z nia na żadną inna zarówno do transportu kukurydzy czy sporządzania sianokiszonki, dzisiaj walczyłem z balotem po zmiennokomorowej prasie bardzo długo trawa byłą i żebra mi się w supełki powiązały zanim rozniosłem na koryta(niestety taka obora że murze przenosić z korytarza na żłoby) po przyczepie przywiozę sobie wycinakiem załaduj na taczkę wyrzucę , czyli lekko łatwo i przyjemnie, robiłem baloty wiele lat mam cały sprzęt do tego swój, ale kupiłem zbierającą i nie wrócę już w dużej ilości do balotów może trochę żeby kolejnej pryzmy nie robić. Nie pisze tego dlatego żeby się chwalić co to ja nie mam , bo mam małe gospodarstwo( w zasadzie to tata ma, nie jest na mnie, może kiedyś), ale skoro jest taki temat to pisze to dla kolegów rolników, aby nie tracili zdrowia, i oszczędzali pieniądze cięzko zarobione, jeśli macie możliwość kupcie przyczepę, jeśli nie to próbując korzystać z usług znajomych, tylko nie baloty, jeśli możecie to uciekajcie z tego bo to zabici człowieka jest zarówno czasowo jak i zdrowotnie. Pozdrawiam arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Popieram cię kolego ja również wole prace z pryczepą ponieważ jest szybciej, taniej i jak już napisałeś lepiej jest obdawać krówkom :lol: . W tym roku kupuję drugą przyczepę samozbierającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baxiu290    0

ja też muszę się pochwalić :lol:

ja mam claas sprit 335s i jest to świetna maszyna i robi się o wiele lepiej niż z prasa ;)

ale jest z pół rotorem i dlatego chcę sobie kupić class sprint 4000s z pełnym ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

praca z płnym rotorem to bajka tylko szumek słychać a i prędkość pracy z przyczepą na pełnym rotorze może być też wyższa a przedewszystkim materiał jestcały czas równomiernie podawany nie ma żadnego szarpania przy dobijaniu do pełnej przyczepy poprostu super sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

A może ktoś powiedzieć ile kosztują tkie przyczepy, najlepiej nowe i mała tak dla kilkunastu krów.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jeśli nie ma znaczenia czy tandem czy bliźniaki to po co robią pojazdy z tzw. "psim chodem"

 

Ale przecież psi chód jest po to aby nie maszyna nie ubijała w jednym miejscu ziemi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Dokładnie żeby nie ubijała w jednym miejscu ziemi czyli żeby masa pojazdu (przyczepy) była rozłożona na jak największej powierzchni a więc żeby zmniejszyć nacisk na podłoże. O to właśnie chodzi przy zawieszeniu typu tandem aby zmniejszyć nacisk osi na podłoże poprzez rozłożenie go na większej powierzchni i w efekcie koła mniej się zapadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

A może ktoś powiedzieć ile kosztują tkie przyczepy, najlepiej nowe i mała tak dla kilkunastu krów.

 

 

Kolego nie wiem czy jest sens kupować mowa bo są to kwoty grubo powyżej 100 tys, a do 20 tyś można mieć naprawdę piękna maszynę która, jak kolega mówi na kilkanaście sztuk spokojnie wystarczy i nie będzie generować kosztów tylko oszczędności a o to Nam przecież chodzi, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Ja mam krone hs 24 (bardzo rzadka ) i c360 po górkach i pagórkach 25 kubików ładowność 3,5 t ale upycham tak że jest pewni z 4,5t przy wywalaniu jest tak zbite jak kostka po prasie claas ale ogólnie dobra i nie narzekam bo mi się tylko linka przetarła i urwała i klin wypadł od wału do przesuwania podłogi ale ogólnie dobra ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Mam Pottinger Siloprofi z 1989 roku i Pottinger Europrofi z 2010. Obie przyczepy bardzo fajne. Za Siloprofi jakieś 5 lat temu daliśmy ok 20 tysięcy zł, a za Europrofi ok 40 tyś euro, ale to jest nówka. Na prawdę super sprzęt. Obie chodziły przy kukurydzy, robota szła pięknie. Walce super dywanik robią :rolleyes: Zielonkę robiliśmy tylko nową, zastąpiła starą. Na razie nie robimy na dwie przyczepy. Po prostu silos by się przydał, a jak się robi w pryzmę, to byłby problem z ugniataniem. Jak są jakieś pytania to chętnie odpowiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ja pracuje claas quantum 5500 przyczepa jako tako fajna szybko się nią pracuje i jest dobrze wyważona

niestety ma sporo niedociągnięć technicznych np zbyt miękkie palce podbieracza które się wyginają czy smarowanie centralne

wiec jako nowy produkt nie polecam sam z chęcią przesiadł bym się ta potingera Jambo ulb Lely

dodam ze zbieram na jeden pokos od 30 do 60 ha 1-2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

ja pracuje claas quantum 5500 przyczepa jako tako fajna szybko się nią pracuje i jest dobrze wyważona

niestety ma sporo niedociągnięć technicznych np zbyt miękkie palce podbieracza które się wyginają czy smarowanie centralne

wiec jako nowy produkt nie polecam sam z chęcią przesiadł bym się ta potingera Jambo ulb Lely

dodam ze zbieram na jeden pokos od 30 do 60 ha 1-2 dni

Możesz mi powiedzieć jak wykonujecie kiszonki z traw? Po jakim czasie od ścięcia jest trawa zbierana? Ile przyczep przy tym pracuje? Silosy czy pryzma? Jak daleko masz łąki? W jakich kawałkach? W ogóle wszystko :rolleyes: U mnie jedną przyczepą żeby zebrać 20ha przez 3 dni to trzeba się nieźle sprężać. A wszystkiego jest 40ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Koszenie fendt 716 + przód alpha potinger tył claas cisco razem 6 merów roboczej jakieś 7 ha / godzinę

odrazy po skoszeniu przetrząsanie choć nie wszystko

Zwykle po około 12-24 godzin trawa podsycha po czym zazwyczaj w nocy zaczynamy grabić (dużo lucerny i kończyny)

Zbiór zaczynamy rano około 8, no jeden cykl pracy przyczepy wypada od 15 d0 40 mint

Kosimy trawy dość wcześnie wiec zeszliśmy z polonu w masie za to jakość znacznie się podniosła więc na 1 przyczepę wchodzi około 1 ha 0,7 - 1.1

Kiszonkę robimy w silosie przejazdowym 46m długości wyładunek na 1 raz

Rozłożenie masy rozdzielacz silosowy + stu dwudziestu konna ranata ona też to ugniata

 

Zwykle 1 pokos robimy w 2 dni ale czasem zdarza się ze kończymy po 14 15 godzinach

 

Teraz mamy 30 ha łąk i z tego wyżywiamy około 120 DJP oczywiście + kukurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

U mnie też jest 6m przy koszeniu (alpha motion 3m i z tyłu novacat 3m, oba pottinger) z NH T6050. Widzę, że główna różnica między nami to ilość plonu. U mnie średnio są 2 przyczepy na ha. Ale tak jak mówisz, mniejszy plon, ale za to lepsza jakość. A daleko masz łąki? U mnie są oddalone o 1,5-2 km, ale na szczęście dojazd dobry. Średnio jeden kurs co 45 minut. Jaka zgrabiarka? Życzę dalszych sukcesów :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Nam kiedyś też wychodziło 2 przyczepy z ha ale krowy nie bardzo chcą to jeść teraz kosimy 4-5 razy trawę w sumie plon jest podobny za to jakość jest znakomita ni człowiek oszczędza na koncentratach makucha i soi a wiadomo trawa to białko (średnia wydajność od krowy 9 tyś )

A łąki to masz bardzo blisko ja mam od 2 do 4 km tylko ze dobrymi drogami

załadunek trwa 4-5 minut rozładunek 3 i reszta to transport

a grabie claasem Linerem 670 ta zgrabiarka to trochę zły wybór do 4-5 pokosu przydała by się jednostronna

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Dokładnie żeby nie ubijała w jednym miejscu ziemi czyli żeby masa pojazdu (przyczepy) była rozłożona na jak największej powierzchni a więc żeby zmniejszyć nacisk na podłoże. O to właśnie chodzi przy zawieszeniu typu tandem aby zmniejszyć nacisk osi na podłoże poprzez rozłożenie go na większej powierzchni i w efekcie koła mniej się zapadają.

Jeśli chodzi o rozłożenie mas to nie ma różnicy czy koło idzie obok czy z przodu, nacisk jest taki sam. Ale oczywiste jest, że na bliźniakach będzie zapadać się mniej niż na tandemie, a to dlatego między innymi, że koło idzie za kołem.

Tandem- lepszy na twarde łąki

Bliźniaki- na mokrzejsze, torfowe łąki

Tandem+bliźniaki- na mokre

Podsumowując tandem jest lepszy do transportu po drogach, po prostu lżej idzie, a bliźniaki na mokre.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Nam kiedyś też wychodziło 2 przyczepy z ha ale krowy nie bardzo chcą to jeść teraz kosimy 4-5 razy trawę w sumie plon jest podobny za to jakość jest znakomita ni człowiek oszczędza na koncentratach makucha i soi a wiadomo trawa to białko (średnia wydajność od krowy 9 tyś )

A łąki to masz bardzo blisko ja mam od 2 do 4 km tylko ze dobrymi drogami

załadunek trwa 4-5 minut rozładunek 3 i reszta to transport

a grabie claasem Linerem 670 ta zgrabiarka to trochę zły wybór do 4-5 pokosu przydała by się jednostronna

 

Ten Liner odkłada pokos do środka czy na zewnątrz? Z jakością pasz masz rację, im lepsze objętościowe to mniej treściwych. 4-5 pokosów to sporo. Kiedy zaczynacie zbiory i jakie robicie odstępy czasowe między pokosami? Mówiłeś, że silos ma 46m, a jaka jest jego szerokość i ile ich jest? Bardzo mi się podoba jak kisisz trawy! :huh: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      Sprzedam rozsiewacz Lely Centerliner SL
      2200l dwu talerzowy
      wysiew do 36m.
      hydrauliczne zastawianie i regulacja poziomu
      rok produkcji 2001
      nie wypracowany w dobrym stanie
      nie malowany
      nie używany w polsce
      cena 6300zł do niewielkiej negocjacji
       
       
       

       
    • Przez Baumax
      Witam mam zetora 8045 i chce do niego podpiąć sieć karmie pottinger mex 2s. Zmieniłem obroty wałka z 540 na 1000 i kosi elegancko tylko jest takie ostrzeżenie i do końca nie rozumiem (w załączniku) 
      Na razie jeżdżę na 1 polowej i obrotach 1500 bo kuku duża ale nie wiem czy dobrze robię bo nie rozumiem tego ostrzeżenia


    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Rolnik551
      Witam da radę kosić kosiarką lely splendimo 280 na obrotach 1000 na min? Mam pronara a w tym często taśmy od womu się ślizgają i kosiarka staje przy 540 
    • Przez Zuzanna1235
      Co sądzicie o pługu pöttinger servo 25 4 obrotowym, polecacie? Proszę o opinię  😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj