roobercik

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

Polecane posty

katator    473

Producenci przyczep podaką pojemności na dwa sposoby. I tak 40m3 przy średnim sprasowaniu materiału będzie małą przyczepą do ciągnika 150km ale już 40m3 pojemności faktycznej będzie bardzo dużą przyczepą jak na ciągnik 150 km.

Jeśli masz zamiar przewozić qq to fajnym wyjściem była by przyczepa otwarta od góry czyli do tej mocy Krone z serii mx lub pottinger w wersji combiline. Ciekawie się zapowiada ta nowość pottingera Europrofi Combiline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzynia662    3

Witam jestem zainteresowany kupnem przyczepy samozbierającej, i interesują mnie przyczepy do 15 tyś, tak około 10t, i żeby miała dużą przepustowość, aby można było szybko zbierać zielonkę. Bedzie ona pracowała z ciągnikiem Fendt 311 lsa. Chciałbym aby każdy podał model przyczepy, która by nadawała się w tej cenie , a najlepiej link z allegro, tablica itp. Dzięki bardzo za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

co bardziej poleciacie, kiszonka czy sianokiszonka? jak się udaje bardziej podszuszona trawa w pryzmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106
nightmare    81

szukaj na tablica pl, tam jest najwięcej przyczep, jest duzy wybor i co najważniejsze możesz znalesc w swojej okolicy, na allegro sa porozrzucane po całym kraju do tego slaby wybor. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Witam !

Rozglądam się za przyczepą samozbierającą, która miałaby służyć tylko i wyłącznie do zbioru świeżo skoszonej trawy dla stada liczącego 25 sztuk bydła. Czytałem wypowiedzi o przyczepach które nie nadają się do zbioru trawy, tylko siana. Przy kupnie chciałbym uniknąć tego błędu. Czy moglibyście mi zaproponować jakieś używane przyczepy w niskiej cenie, które sprostają moim wymaganiom, potrzebuję także porady, na jakie elementy zwracać uwagę przy zakupie. Przyczepa miałaby pracować z Ursusem 330 lub 360. Z góry wielkie dzięki za podpowiedź :)

Pozdrawiam :)


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Panowie, która z tych przyczep byscie wybrali? http://tablica.pl/oferta/pottinger-zamiana-czesci-mengele-ID3HxeW.html czy http://tablica.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-krone-hds5003-ID47QBj.html trzecia opcja http://tablica.pl/oferta/sprzedam-przyczepe-mengele-pilne-ID4taAn.html 3 sztuki w podobnej cenie, która z nich ma najmiejsze zapotrzebowanie na moc i jak jest z rozdrabnianiem sianokiszonki, proszę o rady doświadczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

nightmare zależy ile masz kasy menagelka i pottinger maja dość male zapotrzebowanie na moci maja podajniki na rolkach sam mam pottingera ale mniejsza 4 tonowa to c 330 smga z nia lekko na rowym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

ja mam laki porozrzucane troszkę, od 1 km od 3 km, jeden kawalek 4 km od domu i wolalbym wieksza przyczepe i obowiązkowo na tandem bo na lakach roznie jest. co do kasy to chciałbym przeznaczyć na nia max do 15 tys zl, te 3 co podalem sa tansze, planuje tez dokupić ciągnik ursus 912 , ewentualnie 385 914 lub zetor tej mocy, ta potingier wygląda na nie zniszczona 95 r wiec najmlodsza, i najbliżej jest wiec kusi mnie, ale z drugiej strony krone ma pelny rotor a to podobno super sprawa, ciężko zdecydować, pewnie jedna i druga nie sa zle, zbierala by z 6 max 10 ha lak.

 

ogladalem nie dawno pottingera 8 ton tandem, ogolnie ladnie wygladala,opony chyba orginalne nie zniszczone, rana i cala skrzynia zaladunkowa ladny lakier, cena 10 tys, miała sporo minusow , zgnita podloga, brakowało w niej 20 nozy, i zauwazylem ze ma spore luzy na tych rolkach co trzymają te nagarniacze, nie wiem jak fachowo to się nazywa, facet sprowadzil ja z zachodu ale jak zapytałem czy pochodzi od rolnika to cos tam zagadal ze nie wie bo cos tam, miałem przeczucie ze jest z firmy usługowej, wizualnie ladna ale mechanicznie nie zle wydarta, mam na myśli ten układ co nagarnia siano na noze, po za tym zauwazylem naklejke z numerami telefonu i jakies napisy,wygladalo tak jak by dane jakiejś firmy gdzie pracowala.

 

a co do zapotrzebowania na moc to nie wiem jak to jest, jedni pisza ze 80 daje rade spokojnie, inni ze musi być minimum 115 konikow, widziałem jak facet zbieral 100 konnym z krone hsd 5003 to swobodnie mu to szlo i ciągnik prawie nie odczowal, wiec mysle ze jednak 80 tez by szla, najwyżej troszkę wolniej lub cieńsze walki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

panowie która przyczepa lepsza? http://tablica.pl/of...le-ID4heZX.html druga to http://tablica.pl/of...na-ID2NJq7.html trzecia http://tablica.pl/of...le-ID3HxeW.html doradzcie która wybrać, miałaby zbierac sianokiszonke z maxymalnie 10 ha lak.

 

Jak bym miał wybierać tylko z tych trzech to chyba wybrał bym Pottingera,chociaż osobiście skłaniam się ku Mengele [posiadam taką jak zdjęciu http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/436619-mengele-law-350/ ] .Najbardziej nie podoba mi się w Mengele i Krone brak rotora,niby ten system na łańcuchach nie jest zły,ale wymaga dużo więcej czasu i podczas obsługi{głównie podczas smarowania] i może być bardziej awaryjny,chociaż u mnie się nie psuje ,ale w rotorze siłą rzeczy po prostu nie ma się bardzo co psuć .Poza tym części do takich systemów mogą być droższe np.noże do mojej mengelki były 2x droższe niż do rotora i ciężej je było dostać .Za Pottingerem przemawia też łamany dyszel.

Co do mocy to wszystko zależy od warunków i konia :D Ja swoja przyczepę 7211 zbierałem i spokojnie dawał rade po suchym ale co z tego jak na pryzmie się kopie;) Obecnie przyczepę ciąga Belarus 952 i wcale jej nie czuje na pryzmy nie ma problemu wjechać ,ale jak mokro było wiosną mokro to i on miał ciężko po łące ciągnąć .Tak więc ciężko doradzać :P




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

piszesz ze ta krone nie ma rotora, z czym się nie zgodze bo jako jedyna z tych trzech przyczep ma rotor. mengele i pottungier nie maja rotora., jeśli chodzi o lamany dysze to wszystkie 3 szt podane go posiadaja, myse o krone na wzgląd ze posiada rotor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Użytkuję taką Krone od kilku lat tylko HSL (prawie to samo) szczerze mogę powiedzieć że to kawał dobrej szwabskiej roboty. Maszyna masywnie zbudowana, ma też wady moim zdaniem podbieracz ciągnięty nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem ponieważ mocno ogranicza widoczność, podbieracz pchany lepiej i łatwiej obserwować. Druga wada to brak zabezpieczeń inwidualnych noży. Teoretycznie ma się odchylić cała belka z nożami w praktyce to się nie sprawdza o ile na łąkach nie ma to znaczenia to na polach np. przy zbiorze poplonów ma, kamień albo uszkodzi nóż, albo zablokuje sprzęgło. Niemniej jednak ocena całej maszyny to + Na dzień dzisiejszy wybrałbym Pottingera przede wszystkim za zabezpieczenie noży, minus za brak rotora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

czemu minus za brak rotora? podobno lzej na ciągnik i kiszonka tez nie zle pocieta, masz w niej pelen rotor? nie zapycha Ci się sianem? jaki ciągnik pracuje z ta przyczepa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

mam claasa 330 sprin8t,5lat bez awari,teraz kupiłem większy bede potrzebował 10t.myśle że claas jest ok,taśma na trzy łańcuch,wały,noże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

nie wiem czemu ale classa nie biore pod uwagr, raczej pottinger albo krone, i może mengele

 

widze w tym rejonie tylko 3 classy za 11200 za 1000 i za 5800, te dwie droższe nie zle wygladaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rojkow    0

Witam. Koledzy planuję zakup przyczepy samozbierającej która by pracowała z MTZ82 i tak nie wiem jaką mam wybrać. Cena w jakiej szukam to 10-12tyś zł. Poradźcie mi bo jestem w tych sprawach zielony na co ma zwracać uwagę podczas oglądania oraz jakie marki oraz typ preferujecie?? Nie chciał bym się wpakować w jakieś badziewie. Wiem że poszukuję czegoś z wałkami z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzynia662    3

Witam poszukuje przyczepy samozbierającej tak do 20-25 tys.Ma posiadać pełny rotor, wałki rozrzucające, hydrauliczny zaczep no i ładowność 10 t. Będzie pracowała z ciągnikiem 100km Fendt 311lsa. Bardzo bym prosił o porady jaką przyczepę i dlaczego ;) wielkie dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      Sprzedam rozsiewacz Lely Centerliner SL
      2200l dwu talerzowy
      wysiew do 36m.
      hydrauliczne zastawianie i regulacja poziomu
      rok produkcji 2001
      nie wypracowany w dobrym stanie
      nie malowany
      nie używany w polsce
      cena 6300zł do niewielkiej negocjacji
       
       
       

       
    • Przez Baumax
      Witam mam zetora 8045 i chce do niego podpiąć sieć karmie pottinger mex 2s. Zmieniłem obroty wałka z 540 na 1000 i kosi elegancko tylko jest takie ostrzeżenie i do końca nie rozumiem (w załączniku) 
      Na razie jeżdżę na 1 polowej i obrotach 1500 bo kuku duża ale nie wiem czy dobrze robię bo nie rozumiem tego ostrzeżenia


    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Rolnik551
      Witam da radę kosić kosiarką lely splendimo 280 na obrotach 1000 na min? Mam pronara a w tym często taśmy od womu się ślizgają i kosiarka staje przy 540 
    • Przez Zuzanna1235
      Co sądzicie o pługu pöttinger servo 25 4 obrotowym, polecacie? Proszę o opinię  😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj