roobercik

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

Polecane posty

dawidg2    31

Kolego a czy ja napisałem tam że akurat w Valtrze się trzęsiesz? chyba nie. Pisałem ogólnie czy się w ciągniku nie trzęsiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcio1995    3

Sory moja wina źle Cię zrozumiałem. Ale moim zdaniem lepiej jest jeździć nowy JCB niż np zetorem 7211 lub ursusem 1634.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wiadomo komfort inny. Zetor 7211 nie jest zły moim zdaniem. ALe to nie o tym temat. Bele można z dalszej odległości transportować, ale przyczepą to też tylko trzeba mieć odpowiednią dużą, ale wtedy i traktor większy potrzebny.

 

Tak nawiasem to ja poluje na 3230 ale tak kilku letniego ale narazie muszę poczekać. Nowy za drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

wpływa na to wiele czynników i dlatego każdy decyduje co mu lepiej pasuje


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robin    0

 

Witam.

 

 

 

Zastanawiam się nad zakupem używanej przyczepy samozbierającej.

 

 

 

I tutaj jest moje pytanie. Jaką przyczepę wybrać?? Zastanawiałem sie nad pottingerem.

 

 

 

Co polecacie rotor czy nagarniacze?? Musia ona posiadac walce dozujące. Przyczepa bedzie pracowac z ciągnikiem 112km na 4 cylindrach. Posiadam około 15ha łąk. Moze wiecie gdzie są jakies przyczepy samozbierające. Allegro sledzę codziennie

:)

 

 

 

 

Połączony

 

 

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

No oczywiście że rotor lepszy a tu masz ogłoszenia Agriaffaires

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Witam

Jaką przyczepe samozbierającą polecacie do ciągnika 95km 4x4?

Musi mieć rotor i kosztować maksymalnie około 20tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Do 8 ton a w tej kasie ciężko będziesz miał znaleźć z rotorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

A za 25 tyś?

I trochę pomyliłem się z tą mocą,to jest 90km ale 5km chyba nie robi różnicy.

Zastanawiam się trochę nad zmianą belarki na przyczepe,dla zmniejszenia kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Czy Case CS Pro 95 poradziły sobie z Pottinger Faro 4000D ? Wszyscy prawie spinają 115 km

U nas taką Pottingerkę ciąga Zetorem Forterrą 9641

 

Rolnik1111 Tą mengelenge wybrał bym z tych dwóch ładniej wyglada i taka masywna nie to co ta pierwsza chodź mogę sie mylić i napewno cena części nie jest wysoka bo taką mengelenge ciągają u nas pronarem 82sa

Edytowano przez Fartrac675dt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Jeśli nie będziesz nią kukurydzy woził to ja z tych dwóch poleciłbym ci Mengela z tego względu, że łatwiej znaleźć do niego noże, jest na resorze i jest lekka bo burty wykonane są z aluminium i ma posuw hydrauliczny (patrząc na zdjęcie). Zespół podający obie maja podobny. Oglądając Mengela sprawdź ramę czy nie popękana bo mógł ktoś nią kukurydzę wozić (mają słabe ramy), sprawdź czy resory nie popękane i czy ślizgi mocno nie zużyte no i najważniejsze dokładnie sprawdź zespół podający a zwłaszcza podajnik grzebieniowy (bo taki w nich z tego co pamiętam siedzi a nie tak jak gość napisał, że rotor) bo to najważniejsza i najdroższa rzecz w całej przyczepie. A inne pierdoły typu czy deski nie zgnite czy burty mocno nie rozdane itp.

A ciągnik powinien dać z nimi radę. Ja mam Mengela law360 tylko, że starszego z podajnikiem łańcuchowym oraz deutz-fahra E327 i 105 konnym ciągnikiem na obrotach 540 eco zbieram.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

A ten podajnik grzebieniowy jest gorszy czy lepszy od rotora?

Edytowano przez Rolnik1111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Zdecydowania gorszy. Ale żeby kupić przyczepę z rotorem to min. 30tys. trzeba szykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

to powiedz co to jest rotor bo jestem ciekaw co jest rotorem wedle twojej wiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      Sprzedam rozsiewacz Lely Centerliner SL
      2200l dwu talerzowy
      wysiew do 36m.
      hydrauliczne zastawianie i regulacja poziomu
      rok produkcji 2001
      nie wypracowany w dobrym stanie
      nie malowany
      nie używany w polsce
      cena 6300zł do niewielkiej negocjacji
       
       
       

       
    • Przez Baumax
      Witam mam zetora 8045 i chce do niego podpiąć sieć karmie pottinger mex 2s. Zmieniłem obroty wałka z 540 na 1000 i kosi elegancko tylko jest takie ostrzeżenie i do końca nie rozumiem (w załączniku) 
      Na razie jeżdżę na 1 polowej i obrotach 1500 bo kuku duża ale nie wiem czy dobrze robię bo nie rozumiem tego ostrzeżenia


    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Rolnik551
      Witam da radę kosić kosiarką lely splendimo 280 na obrotach 1000 na min? Mam pronara a w tym często taśmy od womu się ślizgają i kosiarka staje przy 540 
    • Przez Zuzanna1235
      Co sądzicie o pługu pöttinger servo 25 4 obrotowym, polecacie? Proszę o opinię  😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj