roobercik

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

Polecane posty

ysy    32

no to mam kilka pytań ciągnik ile ma kuca 6 czy 4 jak daleko wozisz ile cha no i jak ma być pocięte i wałki czy bez, ewentualnie jaka kasa do wydania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

125 KM w 4 cylindrach. Transport z maksymalnie ok 5-6 km. Dobrze by były wałki. Co do kwoty do wydania to jak na razie budżet nie jest określony chce się zorientować trochę w cenach i możliwościach jakie dają poszczególne firmy i co byłoby najlepiej wybrać.

Dobrze by było gdyby przyczepę dało się przystosować do przewozu kiszonki z kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

jak zwykle najważniejsza będzie cena za 6 letnią taką w miarę dobrą musisz szykować jakie 100/150tysięcy a na nową taką z średniej pułki jakie 50 tysięcy neto ale EUR co do ciągnika jakie 30 din da radę tylko jak najszersze opony to lekko chodzi czym węższe tym ciężej szczególnie przy wierzdzaniu na pryzmę i na podmokłym terenie a kukurydze możesz każdą wozić bez problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

A jaką markę byście polecili Claas Lely Pottinger ? Jakie są różnice miedzy nimi oczywiście poza ceną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rurek86    0

w lely tigo to jak stara przyczepa mengele, zmienione troche ułożyskowienie przy rotorze i przekładnie w kapieli olejowej zastosowano, i wzmocniono rame przyczepy wszystko na plus, to jest udoskonalona mengelka, i z tych nowosci to nawet siedzi podbieracz bezkrzywkowy. Przymierzalem sie do kupna, jednak wybrałem prasę lely welger, teraz troszke zaluje, prasa za***ista klasa sama w sobie ale przeliczajac koszty zrobienia paszy , po tym sezonie przekonalem sie ze przyczepa i pryzma to duzo pieniazka zostało by w kieszeni a tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

miałem ten dylemat rok temu i padło na krone mx i po sezonie warta polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcio1995    3

Mamy już prasoowijarkę Krone i teraz chcemy coś z innej firmy :D Prasoowijarka chodzi jak na razie bez zarzutu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

zwróć uwagę na zapotrzebowanie mocy bo wszystkie firmy odpadły praktycznie z tego powodu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

najlepiej brać maszyny z tej samej firmy to można wynegocjować większe upust jeśli zawsze się kupuje w tym samym miejscu, każda przyczepa ma swoje wady i zalety więc bierz która bardziej ci odpowiada, ja kupiłem używaną MENGELE i jestem z niej zadowolony


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1996    0

Żeby to akurat dla mnie był potrzebny taki sprzęt to bez zastanowienia Pottinger, bo wg. mnie jest lepiej wykonany i w ogóle firma Pottinger ma lepszy sprzęt do przetwarzania i zbierania zielonek. Przynajmniej ja tak uważam, nie każdy musi się z tym zgadzać.

A czemu sie przesiadacie z belek ? Za dużo wydatków i zabawy ? Swoją drogą przejeżdżając koło waszego podwórka troche tego stoi to więc nie ma co się dziwic. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcio1995    3

Tak ze względu na dużą ilość belek, duży wydatek i dużą zabawę. A tak w pryzmę się zrobi i spokojna głowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1996    0

Przyczepa samozbierająca to dobre rozwiazanie, bo nie trzeba sie tak długo bawic no i przede wszystkim oszczedniej. Wiem bo sami mieliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

przyczepą idzie dużo szybciej i taniej a poza tym wszystko jest zmieszane i się nie trafia że raz jest lepsza trawa a drugi raz gorsza a krowy dostają cały czas tak samo wartościową paszę

  • Like 1

Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcio1995    3

Tak to tez na pewno że pasza jest lepsza niż z bel. Ale u nas jest też jeden minus daleko są łąki. Tak załaduję 56 bel i jadę a tak przyczepą na pewno dłużej będzie schodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

to zależy ile masz tych łąk daleko bo jak nie dużo to można to co bliżej zrobić przyczepą a co jest daleko to można zbelować ja też część beluje w tym roku może zrobiłem ok. 200-250 bel


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcio1995    3

Prawie wszystkie łąki które były by przeznaczone w pryzmę czyli 60h są oddalone o jakieś 10-15km. Bo te co są koło domu to kosimy krowom na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

10-15 km to już jest kawałek więc długo by schodziło zwożenie bo żeby to było w takiej odległości ok 10h to dużą przyczepą (torro lub jumbo) by szybko pozwoził


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcio1995    3

No i w tym jest problem. Żeby były jeszcze dobre drogi wtedy można kupić JCB Fastraca na szybkiej skrzyni i robota też by szła o wiele szybciej. A tak zaraz po tych dziurach będzie coś urwane lub coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A teraz się nie trzęsiesz ciągnikiem jadąc z belami? Fastrac ma niezależne zawieszenie każdej osi, Przyczepy też mają amortyzowane osie. Tylko tym zestawem non stop jeździsz. A tak bele zwiń, owiń, załaduj, rozładuj Przy okazji uważając na folie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcio1995    3

Wiem że mam. Ale jeżdżę wszystkimi traktorami dla twojej wiadomości, nie tylko jak Ty twierdzisz że Valtrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      Sprzedam rozsiewacz Lely Centerliner SL
      2200l dwu talerzowy
      wysiew do 36m.
      hydrauliczne zastawianie i regulacja poziomu
      rok produkcji 2001
      nie wypracowany w dobrym stanie
      nie malowany
      nie używany w polsce
      cena 6300zł do niewielkiej negocjacji
       
       
       

       
    • Przez Baumax
      Witam mam zetora 8045 i chce do niego podpiąć sieć karmie pottinger mex 2s. Zmieniłem obroty wałka z 540 na 1000 i kosi elegancko tylko jest takie ostrzeżenie i do końca nie rozumiem (w załączniku) 
      Na razie jeżdżę na 1 polowej i obrotach 1500 bo kuku duża ale nie wiem czy dobrze robię bo nie rozumiem tego ostrzeżenia


    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Rolnik551
      Witam da radę kosić kosiarką lely splendimo 280 na obrotach 1000 na min? Mam pronara a w tym często taśmy od womu się ślizgają i kosiarka staje przy 540 
    • Przez Zuzanna1235
      Co sądzicie o pługu pöttinger servo 25 4 obrotowym, polecacie? Proszę o opinię  😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj