roobercik

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafa007    5

Witam. Tak Bym się troszkę wcią lekko Kolegom:) fajnie poczytać o takich maszynach które oceniacie:) ale niestety za wysoka pułka;) Chce kupić teraz przyczepe samozbierającą w cenie tak do 30tys (zł oczywiście:) Potrzebował bym podpowiedzi jaki sprzęt wybrać na jakie wyposarzenie warto postawić? na co zwrócić uwage co sprawdzić podczas zakupu takiej używanej maszyny?

Wspułpracować będzie ze 110konnym ciągnikiem na ok 20h łąk i chciał bym ją terz zastosować jako przyczepę przy kiszonce z kukurydzy.

Bede wdzięczny za wszystkie porady jak za ewentualne propozycje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

Myślałem już że ten temat umarł:):) A znasz może jeszcze jakieś przyczepy w podobnej cenie warte uwagi i inwestycji??!! Sam kożystasz może z podobnej maszyny?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

niestety kozystam z przyczepy z mechanizmem grzebieniowym,probowalem remontowac,na czesc poszlo ok 5 tys,a efekt nie byl zadowalajacy.Mysle,ze za przyczepe z pelnym rotorem 30 tys w takim stanie smialo mozna dac.

glowna zaleta to szybszy-duuuzo szybszy zbior i mniej czesci pracujacych-ruchomych=mniejsza awaryjnosc


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

Strasznie mały ten świat:):):) w wiesz może czy nadal w tej miejscowości pracuje??!!

Tak właśnie i ja ns to stawiałem że pełny rotor i adapter muszą być żeby ta maszyna jakoś pracowała no i efekt z jakością jakiś był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Nie wiem o niej za wiele bo jak wcześniej nigdy nie widziałem żeby ktoś z taką latał tam. Jeśli interesuje cię ten konkretny egzemplarz to jak z dziewczyną pojadę do niej na wioskę to mogę wpaść do gościa i ją dla ciebie obejrzeć z deka czy warto nią sobie głowę zawracać. Co do samych przyczep kempera to mówiąc szczerze nigdy nie widziałem żeby były gdzieś na allegro dostępne np. noże gdzie do kiego Krone czy Mengele znaleźć można je dość łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

to w sumie racja nie jest to może nad wyraz popularna firma jak w naszym kraju ale sprzęt robią na prawdę porządny więc może warto będzie w to zainwestować:) Jeśli mógł Byś tam się za tym zakręcić to był bym bardzo wdzięczny ciekawi mnie nawet opinia samego użytkownika jak jemu się tym sprzętem pracowało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edinho    0

Witam, poszukuję przyczepy samozbierającej do 15 tys, może nawet do 20tys, jak by było za co, na tandemie i z nożami. Mieszkam koło Zamościa, i u nie mogę znaleść w okolicy nic takiego, może moglibyście pomóc? trochę nie chce mi się wybierać na podlasie, albo północne mazowsze, gdzie jest tego dużo, ale chyba nie będę miał wyboru. pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

przy używanym sprzęcie za takie pieniążki warto zrobić czasem parę kilometrów:) przywóz w sumie nie był by może taki drogi jeśli jakaś przyczepa warta była by zakupu:) Ja szukam podobnej maszyny cały czas dodaj parę kryteriów (ładowność preferowany rocznik dokładniejsze wyposażenie) jak trafi mi się coś ciekawego to dam Ci znać:) i może wzajemnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edinho    0

Ładowność 6-8t, ciągnik mf2620, rocznik to dzies koło 1990, Dobrze by było jak by miała wałki wyrzucające, bo nie mam ładowacza, chcę kupić przyczepę, bo teraz będzie sama trawa, bez kuku, bo dziki, a belki troche za drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grgrzes80    0

Witam. Mam jeszcze takie pytanie czy warto brać automatykę załadunku do nowej przyczepy ? Trochę to kosztuje a są tacy co twierdzą że ręcznie można więcej załadować . Może ktoś ma większą wiedzę w tym temacie ? Co sądzicie o przyczepach Lely ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jak się automatykę dobrze ustawi, do też można sporo naładować, ja mam łąki dość blisko więc 90% jadę na automatyce, a jak chcę więcej załadować to ręczni i ile ciągnik ukręci ;)

 

ja szukałem przyczepy to Lely Tigo było najtańsze w określonym wyposażeniu.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simental22    0

Witam poszukuję do kupienia przyczepę samozbierającą taką do 3-3,5 tony do wożenia krowom zielonki na wiosnę bez żadnych noży poprostu zwykłą małą przyczepę pod c 360 3p i jestem zainteresowany przyczepą jugosławianka 1 jak ktoś coś ma to proszę o odpowiedź . województwo podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafar85    0

Witam wszystkich Forumowiczów,

Podepnę się pod wątek, gdyż, potrzebuje konkretnej porady, a nawet pomocy w decyzji. Szukam czegoś do zbioru zielonki do bieżącego skarmiania. Mam bardzo niewielką wiedzę na temat przyczep samozbierających, a mam pewne oczekiwania. Otóż, potrzebuję czegoś na jeden, góra dwa sezony, więc szukam używanej, taniej przyczepy. Po drugie (nie wiem czy słusznie) ale jest przeciwnikiem "mieltolenia" i szatkowania zielonki. Po kolejne fajnie jakby była wielofunkcyjna, tzn. i do siana i do zielonki.

Jak już wspomniałem na samozbierających się nie znam. Czytając ogłoszenia spotykam takie określenia jak:"posiada X noży tnących"

lub "wyposażona w rotor". Rozumiem, że noże służą do rozdrabniania przy zbieraniu, zaś rotor do rozdrabnianiu przy wyładunku.

Pytanie: czy zbieraczka do zielonki zawsze musi być w to wyposażona? To znaczy czy musi rozdrabniać paszę?

Kolejne moje pytanie od którego chyba powinienem zacząć to czy istnieje taka uniwersalna maszyna? Czy jeżeli jest coś do jednego to nie nadaje się do drugiego?

http://allegro.pl/przyczepa-samozbierajaca-t-010-1-i2214913124.html

http://allegro.pl/przyczepa-samozbierajaca-zbieracz-pokosow-i2231528915.html

Niby to samo ale z tego co wiem to pierwsza służy do siana a druga "przystosowana jest do zielonki".

Dalej, do kilkunastu krów nie potrzebuje czegoś wielkiego na tandemie tylko małego zwinnego sprzętu. Pytanie nurtujące mężczyzn: czy wielkość ma znaczenie? Czy mniejsze przyczepy są gorzej wyposażone?

http://allegro.pl/przyczepa-samozbierajaca-pottinger-i2234072646.html

Pytam ze względu na tą ofertę, bo tu nawet podłoga jest inna.

No i z Renówką nie będę biegał po jedną przyczepę, więc wolałbym jakby C360 dawała radę a luks by byłby jakby się "dogadywała" z 30-tką.

Teraz już zapomniałem innych pytań,ale jeśli poruszycie ten temat to pewnie jakieś się jeszcze urodzą.

Z góry dzięki za podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

po pierwsze te na linkach są do siana do zielonki nie bardzo

po drugie każda miętoli a jak ma noże to idzie wyłączyć i nie tnie

po trzecie każdą możesz zbierać siano

po czwarte do załadunku służy rotor lup tak zwane grzebieniowe

po piąte z tego typu będziesz zadowolony i spełni twe wymagania http://otomoto.pl/przyczepa-samozbierajaca-mengele-A135110.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafar85    0

po pierwsze te na linkach są do siana do zielonki nie bardzo

po drugie każda miętoli a jak ma noże to idzie wyłączyć i nie tnie

po trzecie każdą możesz zbierać siano

po czwarte do załadunku służy rotor lup tak zwane grzebieniowe

po piąte z tego typu będziesz zadowolony i spełni twe wymagania http://otomoto.pl/pr...le-A135110.html

Dzięki za odpowiedź, ale nasuwa mi się jeszcze kilka pytań:

Ad. 1. Właśnie jak rozpoznać, że nada się do zielonki? Czym się różni? Czy jest inny podbierak czy jakaś inna część się znacznie różni.

Ad. 2. Miętoli jak miętoli, chodzi, o to że pocięta lub zmasakrowana zielonka nie poleży od soboty do poniedziałku, przykładowo. A zielonka sprasowana i przy zbieraniu ręcznym jest, więc to nie ma wielkiego znaczenia. Przykładowo

http://allegro.pl/przyczepa-samozbierajaca-mengele-law-360-walki-i2214672782.html

mocno rozdrobni paszę.

A ta znów

http://otomoto.pl/przyczepa-samozbierajaca-krone-rsl-hydraulika-A157191.html

ma możliwość wyłączenia noży o której pisałeś.

Ad. 3. Czyli "każdy kwadrat jest prostokątem, a nie każdy prostokąt jest kwadratem" tzn. jeśli dobrze rozumiem każda nadająca się do zielonki nada się do siana a nie każda do siana nada się do zielonki, tak?

Czyli wszelkiego rodzaju jugosłowianki czy T010 to tylko do siana a nie koniecznie do zielonki?

Ad. 4. Czyli rotor to jest to co podbiera zielonkę?

Ad. 5. Myślałem o mengelle (chociażby ze względu na ten film

http://www.youtube.com/watch?v=tds3TeTQyBg )lub o kronie tylko czy taka jak ta

http://allegro.pl/przyczepa-samozbierajaca-mengelle-3-5-t-i2246245630.html

jest dużo gorsza od podanej przez Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nie chce mi się szukać z wałków (siana czy zielonki) material ten pobierany jest podbieraczem i odbierany rotorem w nowych dużych maszynach rząd 4 do 6 takich jakby palców (zaspawanych)wrzuca je na pakę po drodze tnąc a w starszych byly grzebienie ruchome na korbowodach bo się chowały a w jeszcze starszych jugosłowianka jest jeden grzebien podzielony na 2 prawy i lewy albo też na łańcuchu te grzebienie są

 

każda nada się do zielonki i do siana kwestia ładowności miałem jugosłowiankę to z 1 metr wchodziło zielonki a dalej sprzęgło charczało chociaż jak miałem wałek bez sprzęgła to do końca burtów metalowych wchodziło ale długo by pewnie nie pochodziła (a ja miałem tylko 1 ha/rok )i z 330

 

noze zawsze możesz wyjąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kolegoKafar85 tak jak pisałem w każdej można wyłączyć noże i nie będzie cięła co do podawania paszy to będzie zbita dużo bardziej niż ręcznie następnie ta co podałeś na końcu nada się do zielonego a czy będzie lepsza czy gorsza to nie wiem bo z takom nie miałem do czynienia ale ta co ci podałem to z niej byś był zadowolony a te wałki z tyłu to nie rotor tylko walce dozujące majom za zadanie rozwalić materiał na pryzmie abyś nie machał tyle widłami pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafar85    0

Dzięki kolego ysy.

Mam już trochę większe pojęcie i obeznanie. Zastanowię się jeszcze nad tym wszystkim, a może uda mi się jakiegoś sprzęta zobaczyć w akcji.

PS Czy Ty jesteś z Poznania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Przenosze do Zielonkowych


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Też zwrócę się o pomoc w pomocy doboru przyczepy. Szukam czegoś co bez problemów wspólpracowałoby z JD 6430. Jakiej objętości i ładowności przyczep szukać? W jakie wyposażenie warto zainwestować oraz jaką markę najlepiej wybrać. Na razie dopiero przymierzam się do zakupu więc nie wiem czy bedzie to nowa przyczepa czy używana (jeżeli już to nie starsza niż 6 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      Sprzedam rozsiewacz Lely Centerliner SL
      2200l dwu talerzowy
      wysiew do 36m.
      hydrauliczne zastawianie i regulacja poziomu
      rok produkcji 2001
      nie wypracowany w dobrym stanie
      nie malowany
      nie używany w polsce
      cena 6300zł do niewielkiej negocjacji
       
       
       

       
    • Przez Baumax
      Witam mam zetora 8045 i chce do niego podpiąć sieć karmie pottinger mex 2s. Zmieniłem obroty wałka z 540 na 1000 i kosi elegancko tylko jest takie ostrzeżenie i do końca nie rozumiem (w załączniku) 
      Na razie jeżdżę na 1 polowej i obrotach 1500 bo kuku duża ale nie wiem czy dobrze robię bo nie rozumiem tego ostrzeżenia


    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Rolnik551
      Witam da radę kosić kosiarką lely splendimo 280 na obrotach 1000 na min? Mam pronara a w tym często taśmy od womu się ślizgają i kosiarka staje przy 540 
    • Przez Zuzanna1235
      Co sądzicie o pługu pöttinger servo 25 4 obrotowym, polecacie? Proszę o opinię  😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj