roobercik

Jaką przyczepę samozbierającą wybrać?

Polecane posty

kokoman0    305

Jeśli chodzi o rozłożenie mas to nie ma różnicy czy koło idzie obok czy z przodu, nacisk jest taki sam. Ale oczywiste jest, że na bliźniakach będzie zapadać się mniej niż na tandemie, a to dlatego między innymi, że koło idzie za kołem.

Tandem- lepszy na twarde łąki

Bliźniaki- na mokrzejsze, torfowe łąki

Tandem+bliźniaki- na mokre

Podsumowując tandem jest lepszy do transportu po drogach, po prostu lżej idzie, a bliźniaki na mokre.

 

Całkowicie się z tobą nie zgadzam. Otóż mam porównanie. Ja swoją przyczepę deutz fahr E327 na bliźniakach (przyczepa ma 1 oś) podpiętą do kuboty m105s (w tym roku wyjątkowo) a wujek fendtem 310 lsa i pottinger europrofi 2 na tandemie. W efekcie ja robiłem tylko szersze i głębsze ślady (przy mniejszej ładowności ok. 4,6t) niż wójek swoją przyczepą (8t). A co do transportu to od kiedy 4 koła stawiają mniejszy opór niż 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Nie łapie o co ci chodzi z tą przyczepą, że za wielka jak na jedna oś? Czy co? bo nie łapie.

PS. ta druga oś to tylko pic na wodę fotomontaż taką już kupiłem i do niczego to rozwiązanie się nie nadaje :huh: Jakiś gość sobie takie coś dospawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Im szersze koło tym mniej "wżynają" się w ziemię, zwłaszcza na podmokłych łąkach. @limusine ma rację, dodanie kół bliźniaczych, obniża ryzyko "zapadania" czy tam "wżynania" się kół. Na torfowych łąkach najwięcej bałaganu robią ciasne zakręty z tandemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie łapie o co ci chodzi z tą przyczepą, że za wielka jak na jedna oś? Czy co? bo nie łapie.

PS. ta druga oś to tylko pic na wodę fotomontaż taką już kupiłem i do niczego to rozwiązanie się nie nadaje B) Jakiś gość sobie takie coś dospawał

 

Jak ci druga os nie potrzebna to ja chętnie ją założę do swojej przyczepki. Albo chociaż szersze koła. Piastę mam taką jak w przyczepach na 6 śrub.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Tam siedzą opony 15.0/55 r17 to czy ja wiem czy są aż takie wąskie (jak na przyczepe o ładowności 4,5t)? a jeśli założę bliźniacze koła jeszcze? to wcale nie jest tak mało a jednak tandem lepiej się spisuje. Problemem są tylko nawroty ale wystarczy szersze łuki robić i można co drugi wałek brać przecież i będzie też ok albo szukać od razu z osią skrętna i będzie po problemie. Poza tym do tandemu można jeszcze dodatkowo bliźniaki założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ten Liner odkłada pokos do środka czy na zewnątrz? Z jakością pasz masz rację, im lepsze objętościowe to mniej treściwych. 4-5 pokosów to sporo. Kiedy zaczynacie zbiory i jakie robicie odstępy czasowe między pokosami? Mówiłeś, że silos ma 46m, a jaka jest jego szerokość i ile ich jest? Bardzo mi się podoba jak kisisz trawy! B) Pozdrawiam

 

Właśnie odkłada go do środka przy 1 i 2 pokosi jest spoko, ale przy reszcie można by jeszcze trochę do grabić

komór w silosie mam 4 i wykorzystuje jeszcze 2 drogi po bokach tylko jedną ścianę muszę czesać

szerokość jest różna 2 komory po 10 m i 2 po 8 drogi skrajne mają po 6

 

W 10 składamy pierwszy pokos i kukurydzę

do 8 robimy 2 pokos i ewentualnie dokładamy 3

4 pokos robimy na drodze dojazdowej, również na drugiej drodze robimy kukurydze na przejściówkę lub lato

wysokość silosów to 2 m jedna ściana miedzy 10 ma wysokość 2,5 ściany są złożone z elementów w kształcie litery t posadzka

 

 

Co do odstępów miedzy pokosami ciężko jest mi je określić kosimy przy początku zawiązywaniu pąków i przed wypuszczenie właściwego źdźbła trawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Nie łapie o co ci chodzi z tą przyczepą, że za wielka jak na jedna oś? Czy co? bo nie łapie.

PS. ta druga oś to tylko pic na wodę fotomontaż taką już kupiłem i do niczego to rozwiązanie się nie nadaje B) Jakiś gość sobie takie coś dospawał

Po prostu ta przyczepa nie jest na bliźniakach.

Uwierz mi, jak masz cztery kółka które idą każde swoim śladem to mniej się topią od tandemu i to sporo mniej. Mówimy o 4 kołach o takim samym rozmiarze.

Taki przykład, pojechłem na łakę torfową po bale z przyczepą na bliźniakach, która waży 4 tony i drugi zestaw był dwie przyczepy na pojedyńczych kołach o wadze 2 t x2. Możesz wierzyć lub nie, ale na tą na bliźniakach weszło 11 bali 150-tek, a na małe 10 i bardziej żły się te małe. Rozmiar i liczba kół ta sama.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Nie jest na bliźniakach bo bliźniaki wykręciłem jak nie były mi potrzebne ale kiedy są to je przykręcam. Mam jeszcze prasę i te bliźniaki wędrują sobie w razie potrzeby z prasy na przyczepę i na odwrót. Wójko przyczepą (8t) jak jeździł obok to było po prostu niego a ziemia przyczepa po prostu wierzchem sunęła a deutzh szedł podobnie na bliźniakach no ale ładowność prawie 2x mniejsza. Według mnie to rozłożenie mas na 2 osie jest lepszym rozwiązaniem no i zawsze można nie 2 bliźniaki tylko od razu 4 przykręcić a wtedy to już przyczepa prawie pływać może B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Bliźniak to ratunek w przyczepach jednoosiowych w mokre lata. tylko, że tragicznie się tym jeździ po polnych drogach i tragicznie może się to skończyć dla osi w przyczepie.

Tandem nawet najbardziej prosty ( jakiś tam wahacz) daje o wiele lepszy komfort jazdy po polnych i nierównych drogach, a jeżeli koło jest odpowiednio szerokie i wysokie ( samo szerokie nie wystarczy B) ) to na mokrych łąkach da radę, a jeśli nie daje to znaczy, że masa przyczepy jest za duża.

 

@rolstudent można prosić fotki silosów i sprzętu??? ;)

 

 

@szatek jaki model Europrofii masz, jak sobie w niej NH daję radę???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Dokładnie wiem coś o efekcie ciągłego korzystania z bliźniaków w prasie mam na okrągło założone i tak mniej więcej co 2 lata któreś koło lubi sobie odpaść (łożyska nie wytrzymują tak dużych naprężeń jakie pozataja przy jeździe po nierównych drogach na bliźniakach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Co sądzicie o przyczepie Lely Tigo 8R. Nie wiecie ile kosztuje ze skrzynią 45 m3? Jakie ma wady i zalety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

@pioter mam Europrofi 4500 i ciąga ją NH T6050 126 KM. Powiem, że ogólnie daje radę, ale więcej koni na pewno by nie zaszkodziło. Jeśli wałki trawy nie są zbyt wielkie to NH daje radę i płynnie idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GASxD    3

Ja też mam pytanie.

W tym roku składam na dotacje i zastanawiam się którą przyczepę wybrać Pottinger Farro 4000D czy Strautman Super-Vitase 2701 D0??

 

Jaką radzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Mam dwie przyczepy Pottingera i jesteśmy z nich zadowoleni. A więc polecam Pottingera, nie powinieneś być rozczarowany! A jaka jest różnica cenowa? I jakim ciągnik do tego? Dużo łąk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GASxD    3

Różnica cenowa to prawie 80 tys. zł a miałby pracować z zetorem forterra 125 (też zakupionym) na areale 15 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Uważam, że różnica cenowa nie wzięła się z kosmosu. Pottinger jest porządnie wykonany, ale to jednak 80 tysięcy! Za tę cenę możesz wziąć kilka innych maszyn. Ale jednak Pottinger to klasa sama w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

To ile kosztuje vitase i Faro i w jakim wyposażeniu???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GASxD    3

Przedstawie wam obie oferty.

 

Oferta Handlowa dla Pottinger Farro 4000D

Wyposażenie:

- oś tandem

- walce rozrzucające

- dyszel łamany hydraulicznie

- rotor załadowczy

- mechanizm tnący 27 noży

- hydrauliczny napęd przez łańcuchy

- elektroniczna obsługa przez Direct Control

- dwuobwodowe hamulce pneumatyczne

- pojemność 40m3

 

Cena Netto: 160.000zł

 

 

Oferta Handlowa dla Strautmann Super-Vitesse 2701 DO

Wyposażenie:

- przyczepa samozbierająca Super-Vitesse 2701 DO

- przenośnik podłogowy napędzany hydraulicznie

- oś tandem

- dwuobwodowe hamulce pneumatyczne

- hydraulicznie regulowany dyszel górny

- 4 x koła kpl. ze śrubami

- silnik hydrauliczny do napędu przenośnika podłogowego

- posiada układ 37 noży

- elektrohydrauliczna obsługa

- nadbudowa rozkładana

- dwa walce dozujące

- hydraulika kpl.

- wielkość węży hydraulicznych 3-standard

- WOM ze sprzęgłem 2x Ww - Walterscheid

- automatyczne smarowanie łańcuchów napędowych

- TUV

 

Cena Netto: 218.000zł

 

 

I co wy na to?

Ja co raz bardziej myślę jednak nad Pottingera. Ale posłucham jeszcze waszych propozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Z wcześniejszych postów wynikało, że to pottinger jest droższy ;)

 

 

Maszyny w wersji standard, a cena katalogowa??? Ja bym wybrał markę bardziej popularną, na 15 ha i tak takiej przyczepy niezajeździsz.

 

 

jak powiesz że Pottinger za 160 netto to cenę Strautmanna pewnie wyrównają... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GASxD    3

Nie byłbym tego pewien czy z tej ceny tak zjadą. Po negocjacjach jakie trwały z firmą strrautmana na razie nic nie wynikło.

Edytowano przez GASxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

A ja myślałem, że Pottinger ma być droższy! W takiej sytuacji uważam, że nie masz się nad czym zastanawiać. Jestem na prawdę zadowolony ze swoich dwóch przyczep, a więc szczerze polecam. Poza tym Faro ma 10 noży mniej, a więc szybciej będzie szedł. A długość cięcia i tak będzie wystarczająca. A za tą różnicę możesz jeszcze dołożyć sobie jakiś porządny sprzęt z logo koniczynki :) Polecam kosiarki dyskowe tak przy okazji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GASxD    3

Przepraszam za pomyłkę :P i wielkie dzięki za odpowiedzi. :rolleyes:

A co do kosiarek to już mam kupioną Pottinger NOVADISC 265 i bardzo polecam. :D

I wracając jeszcze to chyba Zetor Forterra 125 pociągnie ten sprzęt znaczy przyczepę zbierającą Pottingera Farro 4000D??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

musi ;) ja miałem na próbę takie faro i 100KM MF jakoś to ciągnął ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      Sprzedam rozsiewacz Lely Centerliner SL
      2200l dwu talerzowy
      wysiew do 36m.
      hydrauliczne zastawianie i regulacja poziomu
      rok produkcji 2001
      nie wypracowany w dobrym stanie
      nie malowany
      nie używany w polsce
      cena 6300zł do niewielkiej negocjacji
       
       
       

       
    • Przez Baumax
      Witam mam zetora 8045 i chce do niego podpiąć sieć karmie pottinger mex 2s. Zmieniłem obroty wałka z 540 na 1000 i kosi elegancko tylko jest takie ostrzeżenie i do końca nie rozumiem (w załączniku) 
      Na razie jeżdżę na 1 polowej i obrotach 1500 bo kuku duża ale nie wiem czy dobrze robię bo nie rozumiem tego ostrzeżenia


    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Rolnik551
      Witam da radę kosić kosiarką lely splendimo 280 na obrotach 1000 na min? Mam pronara a w tym często taśmy od womu się ślizgają i kosiarka staje przy 540 
    • Przez Zuzanna1235
      Co sądzicie o pługu pöttinger servo 25 4 obrotowym, polecacie? Proszę o opinię  😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj