szczupak

pługi wahadłowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grid    0

Ja miałam pożyczony taki pług jak do rzepaku orałem to była czwórka to myślałem ze ursus 1634 tłoki wypluje tak ciężko szedł potym polu w dosyć zarombistych górach i w tęgiej glinie te pługi to jest istna porażka nie polecam ci go ale decyzja należy do ciebie

:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekc    65

Widzieliście kiedyś taki pług wahadłowy ? :lol:


Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Taka orka to nazywa się chyba "on-land", a pług może i dobry ale nie na każdą ziemię, bynajmniej u mnie by się nie sprawdził. Poza tym wolę tradycyjną orkę jak się uśnie to ciągnik i tak z bruzdy nie wyskoczy a tutaj trzeba się pilnować :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Mojego wuja sąsiad kupił wahadłowy 5 skibowy do ursusa 1614 i ładnie to on nie przykrywa moim zdaniem one się nie nadają do orki. A co mnie zdziwiło to że jego syn przejął gospodarstwo i sprzedał ursusa i kupił New Hollanda M 100 i M 135. I ten pług chodzi sobie z tym New Hollandem M 135 i nawet dymku nie puści pod górkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Taka orka to nazywa się chyba "on-land", a pług może i dobry ale nie na każdą ziemię, bynajmniej u mnie by się nie sprawdził. Poza tym wolę tradycyjną orkę jak się uśnie to ciągnik i tak z bruzdy nie wyskoczy a tutaj trzeba się pilnować :)

 

nie chyba a napewno :D;) to jest orka "on-land" czyli koła nie idą w bruździe tylko po caliźnie


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki plug i w ciezkiej glinie to faktycznie ciagnik ma co robic. Ale ogolnie rzecz biorac jestem z niego zadowolony.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

On założył album, ale z Tego co widać nie zaznaczył, że ma być publiczny i stąd te problemy...

Sory za OT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Posiadam taki sam pług jak Marcin i powiem ze naprawde ładnie orze ale niema porównania z obrotówka Lemkena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Nie mówię że nie ma leprzych pługów od mojego, tylko że są 4;5 razy droższe od mojego (mowa o u żywanych pługach) i chciałbym zobaczyć takiego lemkena w takiej gorczycy jak na zdjęciach w mojej galerii, do której link podany jest wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiann1987    0
Dnia 2.03.2007 o 19:42, Marcin napisał:

Witam. Ciekawe są wasze wypowiedzi, ale jeszcze ciekawsze by były gdyby były poparte praktyką a nie domysłami i zasłyszanymi plotkami i to dotyczy niestety wszystkich tematów, szkoda...

Otóż posiadam pług wahadłowy z tym że nie jest to Polski produkt tylko Howard 5*45 cm. hydrauliczne zabezpieczenia na kamienie, plastikowe odkładnie i poziomowanie siłownikiem. Również byłem sceptycznie nastawiony do tego rodzaju pługów a nabyłem taki przypadakowo w trakcie poszukiwania obrotowego. Jestem z niego bardzo zadowolony i już nie szukam obrotówki za którą musiałbym dac ze trzy razy tyle co za tego co kupiłem. Kryje ładnie już od 5 km/h z tego co zauważyłem pole jest najrówniejsze przy prędkościach między 6 a 7 km/h a więc można to uznać za wadę gdyż jest to raczej wolno, nie nadaje sie również moim zdaniem na gliny gdyż pozostawia takie zwały, trudność w montażu packomatu. Poza tym same zalety: solidny i masywny nic sie nie rozerwie i nie pognie ( orząc po pewnym siedlisku wyrwałem fundamenty ), łagodnie traktuje elemnety ciągnika przy obrocie, kryje metrową gorczycę, tani podczas zakupu. Jestem bardzo z niego zadowolony, jeśli ktoś ma jeszcze jakies pytania to odpowiem.

Jakie zapotrzebowanie mocy? Bo mysle na 4 wahadlowa do Mtz 82. Klasa ziemie 3-4. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na "YT" MTZ orze 3 trzema skinami wahadłowy mi,czy Zetor 7245 da radę w takich? Teraz robię 4 zagonowymi grudziądz (ziemia 4-5 klasa)

Edytowano przez grzegorzw1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Na temat pługów wahadłowych ze słupskiego Famarolu znalazłem taki fragmen artykułu "Absolutnym hitem są nowe maszyny produkowane zgodnie z licencjami renomowanych firm światowych lub w kooperacji z nimi. Niebawem rozpocznie się sprzedaż pługów wahadłowych produkcji amerykańskiego Longa, odznaczonych złotym medalem Polagry w Poznaniu."

Np. Long 1838A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj