szczupak

pługi wahadłowe

Polecane posty

szczupak    1

jakie są wasze opinie na temat takiego rodzaju pługów? czy opłaca się je kupić?


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

sluszalem ze wahadlowy jest tanszy od obrotowki

ale ma wieksze zapotrzebowanie mocy i trzeba nim szybciej jezdzic niz normalnym

w przeciwnym razie nie bedzie dobrze kryl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1

Według mnie to najgorszy z pługów i drogi w eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kiedyś w Bednarach rozmawiałem z jednym facetem którego sąsiad kupił taki pług i po zaorani paru hektarów postawił go w pokrzywy. Chciał go sprzedać ale nie było chętnych. Możliwe że nadal tam stoji.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

różnie słyszałem w sąsiedniej gminie gość taki cztero skibowy ciągnie 120konnym ciągnikiem i niby sobie chwali a jeszcze inny taki pług ciąghął 1614 ale widziałem jak orał wiekie kukurydzysko dosłownie bajka IBIS tego nie potrafi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

o ile to prawda aby wahadlowy dobrze orał musi byc predkosc

powyzej 10km/h do 13km/h

 

raz na pokazach widzielm jak MTZ82 z famarolem 3 zasuwal

ladnie mu to szlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Witam. Ciekawe są wasze wypowiedzi, ale jeszcze ciekawsze by były gdyby były poparte praktyką a nie domysłami i zasłyszanymi plotkami i to dotyczy niestety wszystkich tematów, szkoda...

Otóż posiadam pług wahadłowy z tym że nie jest to Polski produkt tylko Howard 5*45 cm. hydrauliczne zabezpieczenia na kamienie, plastikowe odkładnie i poziomowanie siłownikiem. Również byłem sceptycznie nastawiony do tego rodzaju pługów a nabyłem taki przypadakowo w trakcie poszukiwania obrotowego. Jestem z niego bardzo zadowolony i już nie szukam obrotówki za którą musiałbym dac ze trzy razy tyle co za tego co kupiłem. Kryje ładnie już od 5 km/h z tego co zauważyłem pole jest najrówniejsze przy prędkościach między 6 a 7 km/h a więc można to uznać za wadę gdyż jest to raczej wolno, nie nadaje sie również moim zdaniem na gliny gdyż pozostawia takie zwały, trudność w montażu packomatu. Poza tym same zalety: solidny i masywny nic sie nie rozerwie i nie pognie ( orząc po pewnym siedlisku wyrwałem fundamenty ), łagodnie traktuje elemnety ciągnika przy obrocie, kryje metrową gorczycę, tani podczas zakupu. Jestem bardzo z niego zadowolony, jeśli ktoś ma jeszcze jakies pytania to odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Czy jakiś użytkownik tego pługa mógłby zarzucić filmikiem z jego udziałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ale co z zapotrzebowaniem mocy takiego pługa, przecież zwykłe pługi malą specjalnie wyprofilowaną odkładnice, lemiesz itd. A w wahadłowym to jakby ta powierzchnia była jednolita, tzn ta sama dla orania w lewo i w prawo. :lol:

 

Według mnie musi się to odbić w spalaniu, może nie drastycznie ale różnica jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

może i stawia większe opory ale ject znacznie lżęjszy od obrotówki a kosztuje tyle co zagonowy więc troche pieniędzy na paliowo zostanie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Czy takiego pługa mozna używac do podorywki? Nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałem... Pewnie można, ciekawe tylko jakie będą tego efekty, nie sądzę aby inżynierowie projektujący ten pług mieli na uwadze możliwość wykorzystania go do podorywki.

A co do tego czy stawia wieksze opory? Zasadniczo zgadzam się z wypowiedzią Lukasa. Obiektywnie się nie wypowiem gdyż nie używałem nigdy obrotówki. Logika nakazuje mysleć że tak jest i pewnie tak jest ale moim zdaniem nie są to jakieś wielkie różnice. Wszystko ma swoje wady i zalety, ja swojego kupiłem moim zdaniem dość okazyjnie z zamiarem oborania jednego sezonu i dalszych poszukiwań obrotówki ale te pługi chyba nie są takie złe bo ja już nie chcę innego pługa... Trzeba też zaznaczyć że inaczej wygląda pole zaorane polską wahadłówką i moją nie wiem tylko czy wynika to z konstrukcji pługa czy z pedkości roboczej gdyż ja zauważyłem że moja najładniej kryje przy prędkości ok 6.5 Km/h wiec jest to raczej wolno i tak też jeżdżę i pole jest naprawdę równe i ładnie zaorane co przyznają nawet sąsiedzi którzy się podśmiewali ze mnie jak kupiłem ten pług...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

marcim mam pytanie jakim ciągnikim ciągniesz ten pług? bo z tą szybkością i szerokością to hektar w godzinę powinien polecieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

@Marcin - ja widziałem filmik, na którym ten pług wykonuje podorywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

będzie do obejrzenia jak mod zatwierdzi


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tak


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Do Lukas. Ciągam go ursusem 1614 i trzeba zaznaczyć iż przy tej prędkości ten ciągnik ma w nim raczej lekko, lekko rusza z zagłębionym, pokonuje bez żadnego problemu miejscami gliny i góry ( w zasadzie tylko jedną ale holmer tam ciężko podchodzi). Jeśli chodzi o wydajność to rzeczywiście wychodzi ok. 1hektara/godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

@marcin ile taki pług może kosztować i jaką ma szerokość orki bo ja chce przekonać ojca na taki pług bo kasy nie ma na 4 obrot i jak myślisz starczy 110km ziemie mam raczej średnie a glin nie ma

jak będziesz miał chwilę wolnego to odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Mój wyszedł mnie razem z transportem niecałe 10 tyś. Ale na rynku wtórnym nie widziałem drugiego takiego. Ostatnio na allegro był taki model jak mój ale bez hydraulicznych zabezpieczeń na kamienie i bez plastikowych nakładek na odkładnie a te dwie rzeczy naprawdę warto mieć, za 7500 PLN tylko że wyglądał jakby ze zlomu wyciągniety. Co do mocy to 110 KM powinno dać radę czwórce. Jeśli chodzi o szerokość roboczą to już pisałem że wynosi ona 45 cm/skibe. Zaznaczam również że moje wypowiedzi należy odnośić przede wszystkim do konkretnego modelu pługa, który posiadam, nie wiem jak się zachowują inne konstrukcje tego rodzaju pługów. Podkreślam również że ja nikogo nie chcę namawiać na zakup takiego pługa, to że ja ze swojego jestem bardzo zadowolony nie znaczy że ktoś inny tez musi być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki plug konstrukcji famarolu. kiedys ciagalismy 5 skim kirowcem t150 k i na glinie bylo ciezko i zdjelismy ostatnia skibe. w tym roku oralem z 5 korpusami zts 16245 na wiosne pod ziemniaki i szlo jak marzenie. zobaczymy jak bedzie na jesien.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ciekawe czy bym źle zrobił gdybym kupił taki wachadlowy z famarolu zamiest tego pi...Ibisa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@lukas120 wytłumacz mi jak to jest.... jedni użytkownicy nie widza lepszych pługów od ibisów, a inni maja własnie taka postawe jak Ty...firma robiła lepsze i gorsze pługi???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ja tego niewiem ale powiem tak orze ładnie ale stawia duże opory chyba temu że strasznie się okładnie oklejają wieku rolników w okolicy w tych pługach już wymienili obrotniki a mój działa OK ale to może kwestia czym i jak się smaruje takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Pług wahadłowy ma duże opory i zużycie paliwa nawet 30% większe niż w tradycyjnym pługu-odkładnie cylindryczne są ustawione pod większym kątem.

Sprawdza się na lekkich ziemiach, nawet lepiej kruszy glebę. Ale ja bym preferował jakiś obrotowy, nawet najprostszy czy używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj