Polecane posty

Gość   
Gość

witam, mam okazję pracować tym ciągnikiem. Ma sporo zalet które już wymieniono, ale ma też sporo wad.... Największe to to że jest strasznie lekki, bez obciążenia przedniego nie ma co startować z tależówką czy rotacyjną. Poza tym mała ilość biegów i okropne hamulce szczękowe (brak zwolnic) które po pracy w kurzu nie działają....

 

ogólnie nie jest awaryjny, ale jeśli trzeba się dostać np. do silnika trzeba go sporo rozbierać i ten wspaniały bak na tych wspaniałych śrubach. :( no i zapowietrzanie się-to ten ciągnik lubi. A odpowietrzyć go nie tak łatwo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam U-2812 z 94r i pracuje u mnie na ok.25 ha. Najczęściej zakładam do niego:

kosiarkę famarol 1,85m

talerzówkę Akpil 16

pługi 2x35 do orki i 3x35 do podorywki

kultywator 2,2m grudziądzki(chyba 16 lub 18 łap na gumowych kółkach)

rozrzutnik 3,5t do obornika

przyczepę 6t lub 2 po 3t

brony ciężkie 3 lub lekkie 5

przyczepę samozbierającą jugosłowiańską

prasą kostkującą sipma z224

siewnik nawozowy

beczkę 2500l

ciągnik jeszcze nigdy mnie nie zawiódł chociaż przez pewien czas miałem problemy z zapowietrzaniem się ale i na to znalazłem sposób wymieniłem metalowe wężyki na zbrojone gumowe a w baku założyłem stożkowe sitko nad kranikiem i problem z głowy hamulce fakt gdy się za kurzą przestają hamować ale wystarczy przemyć wodą i znowu brzytwa ciągniczek jest naprawdę bardzo zmyślny i zwinny ale troszkę za lekki więc przydają się obciążniki na tylną oś jak i na przednią co do spalania to mogę porównać z c-360 i t25a to na tle tych ciągników to spalanie jest bardzo dobre spali może jakieś 3-4 litry więcej jak t25a ale wykona większą pracę i szybciej a co do c-360 to nie ma co porównywać pali połowę tego jak nie mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

za 20 tysi to raczej w dobrym stanie nie kupisz,za rok92-93 trzeba dac od 25tysi i nie latwo w tych pieniadzach zeby nie byl do remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety kolego tak chodzą ja ostatnio chcę sprzedać c-360 i jak przyjechał kupiec obejrzeć moją 60 to nie powiem był chętny ale jak w tym momencie ojciec zajechał właśnie 2812 to z podwórka nie mogłem się faceta pozbyć 32 tyś. mi dawał za mojego 2812 z 94r. gdzie na liczniku stoi jakieś 2500 mth nie wiem dokładnie bo wymieniałem licznik w ubiegłym roku na wiosnę i teraz po roku ma 160 mth a powodem było urwanie się wskazówki co w kosiarce jest potrzebne jak to mówią mała rzecz a cieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja mam 255 z 1985 roku to handlarz daje mi 21 tyś że bym tylko chciał go sprzedać.A ma 14 tyś mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No niestety małe ciągniki są piekielnie drogie, głupi farmtrac 30km prawie 70 tyś, a 2812 to jeszcze więcej więc nic dziwnego że za używane cenią się wysoko, w końcu kiedyś taki ciągniczek to był zwykły prosty traktorek nawet bez wspomagania kierownicy w wersji mostowej z bylejaką kabinką a teraz są lepiej wyposarzone to i ceny są inne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

ja wiem ale nie chce 255 bo są już one starsze roczniki ja chce 2812 a teraz nic nie mogę znaleźć więc kupie chyba pług do swojego i grubera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Ja bym na twoim miejscu kupił 3512, cena podobna i te same roczniki. A ma jednak troszkę wiecej koników i mocniejszy tylny most. Ale to jest tylko moja luźna propozycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

a kto ma inne propozycje co do maszyn do 2812????

 

Ja do 2812 mam agregat 2.10 z wałkiem przednim siewnik poznaniak 2,5 metra rozrzutnik 3.5 tony pług 2 bo 3 to trzeba wolniej jeździć i na to samo spalanie wychodź ale czasami dostanie z przyczepami aytosanu 2x4 albo 4.5 nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Ten ursus naprawdę jakiś dziwny normalna wersja ma 38KM a tu 72 :blink: Nie kupił bym tego wynalazku,pewnie wyprodukowano tego pare sztuk..i jeszcze ta kabina,a tak naprawde jej brak ^^ Za te pieniądze to już jakis inny ,,normalniejszy'' ciagnik można sobie wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam mf 235 z 81 roku,silnik składany z angielskich części w roku 80-ustalone po oznakowaniu sinika na kadłubie,ciągnik od nowości ma zrobione nie całe 3400mtg,zmieniona pompa wtryskowa oraz wtryski od mf 255,jako,że występowały problemy z trakcją zostały zalane tylne koła wodą ale pomysł nie sprawdził się zbytnio,bo po spuszczeniu zamarzła jej resztka na dnie dętki co skutkowało wymianą dętki,zostały założone obciążniki na felgi od ursusa c 328,mocowane na 3 śruby fi16,moc jak i trakcja wzrosła znacznie,dodam,że do prac w polu opuszczam ciśnienie nie raz do nawet 0,8 bara(opony diagonalne),obecnie współpracuje z kosiarką rotacyjną,pługiem 2 skibowym,pługiem podorywkowym,agregatami 1,9m samoróbka oraz 2,70m na podwójnych wałkach,swego czasu ciągał rozrzutnik 2 osiowy 4 tonowy a za czasów odstawy buraków do roku 86 roku ciągał zestaw ok 13-14 tonowy z burakami złożony z 2 przyczep,po założeniu dodatkowego obciążenia tylnej osi znacznie wzrósł mu uciąg,w ostanie żniwa sam wyszarpał 8,5 tonową przyczepę z pola,w poprzednim roku pomagała mu c 360 bo stał i mielił kołami,od tego roku będzie testowany w sieczkarni jedno rzędowej i prasie Welger Ap-12,ciągnik ma swoje zalety,przede wszystkim to oszczędność oraz zwinność oraz i minusy typu mała waga,trochę słabe hamulce ale wszystko zależy od regulacji i umiejętności prowadzenia,co do odpowietrzania to najprostszym sposobem jest poluzowanie kapturka od rurki odprowadzającej nadmiar ropy z wtryskiwaczy(u mnie klucz 11) danie ręcznego gazu na maxa i kręcenie rozrusznikiem-u mnie się zawsze sprawdza,co do awarii to najpoważniejszą do tej pory była wymiana pokrywy rozrządu,bo wykręciła się śruba od pompy wtryskowej i wpadając między tryby uszkodziła obudowę,po wymianie obudowy występuje teraz ciągły problem z uszczelniaczem wału,bo ciągle przecieka(oryginalny był 18 lat i nie ciekł),co do uciągu to do tej pory ciągał jakieś 8,5 do 8,7 tony łącznie z przyczepą ale bez obciążników i dawał radę,chociaż pod górkę miał ciężko ale obywało się bez redukcji,w tym roku wypróbuję jak się będzie sprawdzał z obciążnikami tylnej osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

witam, mam problem ze swoim 2812, ciągle mi sie zapowietrza, co można zrobić żeby tego uniknąć, czy może macie jakieś swoje metody, czy wam też tak sie zdarzało, oprócz tego to traktor jest bardzo dobry i sie świetnie sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Wymieniać często filtr paliwa, czyścić odstojnik, wyczyścić bak, lać czyste paliwo, ewentualnie wszystkie przewody przedmuchać sprężarką i założyć nowe uszczelki gumowe na przewody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

No i ja mam taki traktorek. I też mi się pewnego czasu zapowietrzał. Przyczeną było jakiś paparoch w baku. Te ciągniki mają kranik paliwa wkręcony w bak. I to w tym kraniku jest bardzo mały otwór w którym znalazł się jakiś paparoch. Tak więc na moje oko to powinieneś wykręcić kranik i go wyczyścić. Ponadto podokręcaj wszystkie połączenia w układie paliwowym, wyczyść odstojnik i zmień filtr paliwa włącznie z uszczelkami. A jak ma trochę przepracowane to lepiej wyciągnij bak i go poprostu wypłucz.

A ciągniczek jak to ciągniczek. Mały lekki zwrotny z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

wymieniłem filtr paliwa, przedmuchałem przewody wyczyściłem odstojnik wody, przedmuchałem kranik i założyłem na niego taki filtr siatkowy od góry w baku, ale zostało mi jeszcze odpowietrzenie całego układu paliwowego. wystarczy gdy odpowietrze go tylko tymi śrubkami na pompie wtryskowej, czy trzeba jeszcze przy wtryskiwaczach odkręcać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Pewnie juz go odpowietrzyłeś przez ten czas, ale jeszcze raz napiszę, ja odpowietrzam tak: filtr paliwa, dolna śrubka w pompie wtryskowej, górna, śrubka w pompie wtryskowej i przelew nad obojętnie którym wtryskiem. Po odpowietrzeniu przy odpalaniu gaz reczny na opór i chwila pracy na wysokich obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinOrly    0

posiadam U-2812 z 94r i pracuje u mnie na ok.25 ha. Najczęściej zakładam do niego:

kosiarkę famarol 1,85m

talerzówkę Akpil 16

pługi 2x35 do orki i 3x35 do podorywki

kultywator 2,2m grudziądzki(chyba 16 lub 18 łap na gumowych kółkach)

rozrzutnik 3,5t do obornika

przyczepę 6t lub 2 po 3t

brony ciężkie 3 lub lekkie 5

przyczepę samozbierającą jugosłowiańską

prasą kostkującą sipma z224

siewnik nawozowy

beczkę 2500l

ciągnik jeszcze nigdy mnie nie zawiódł chociaż przez pewien czas miałem problemy z zapowietrzaniem się ale i na to znalazłem sposób wymieniłem metalowe wężyki na zbrojone gumowe a w baku założyłem stożkowe sitko nad kranikiem i problem z głowy hamulce fakt gdy się za kurzą przestają hamować ale wystarczy przemyć wodą i znowu brzytwa ciągniczek jest naprawdę bardzo zmyślny i zwinny ale troszkę za lekki więc przydają się obciążniki na tylną oś jak i na przednią co do spalania to mogę porównać z c-360 i t25a to na tle tych ciągników to spalanie jest bardzo dobre spali może jakieś 3-4 litry więcej jak t25a ale wykona większą pracę i szybciej a co do c-360 to nie ma co porównywać pali połowę tego jak nie mniej

 

kolego - jak przemyć wodą te hamulce w 2812? czy trzeba coś rozbierac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrzej2110
      Witam
       
      Mam problem z 3512. Gdy chce go odpalić z komina leci czarny dym a silnik nie chce załapać. na hol zapala. Co zrobić żeby palił z rozrusznika?? Dodam ze wtryski ma wymienione i zawory były regulowane.
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze
       
      Ortografia. @quercus
    • Przez 18mateo18
      witam
      Mam problem ponieważ mój ferguson nie puszcza powietrza z pneumatyki tylko nabije na maxa i ślizga się pasek od sprężarki co jest popsute ????
    • Przez Andi2812
      Ostatnio zauważyłem że, pod spodem wisi jakiś kabelek. Prośba o pomoc gdzie go podłączyć oraz do czego służy.
      Z objawów to co zauważyłem, że nie działają światła awaryjne i reflektor roboczy.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj