Polecane posty

wojt    74

dokładnie to nie wiem czym się różni,ale to bedzie się tak samo różnić jak 3512 z mf255 czyli prawie niczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Gdzie 2812 z pługiem 3 skibowym.Na podorywke to tak ale na głęboko-nigdy w życiu!!A agregat 2,5 m to sobie może ciągac ale 3512 i to nie za szybko.U nas 2812 z kultywatorem 1,5 m to ma co robic1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIC3090    0

Moj wujek ma takiego i jest bardzo zadowolony wujek używa go do wszystkiego prócz orki i siewu bo ma do tego fenda . Bardzo dobry ciągnik godny polecenia zastąpił c330 ale niema porównania. 2812 ma wygodniejsza kabinkę dużo mocniejszy podnośnik i na trasie jest szybszy a jak ze spalaniem to tak gdzieś w granicach c 330 bedzie sie mieścił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
u mnie sasiad podpina zwykly 3 plug

agregat 2.5m

rozrzotnik 3,5t

kombajm ankie

czasamui jeszcze widze jak smiga z prasa simpa rolka i kostka

i jeszcze z dwiema przyczepami 3.5t

tyle ze on nie ma ciezkich gleb

bo ma jeszcze zetora 3320 i w podobnym sprzecie chodzi

Znajomy wujka ma 2812 jest u nich 4klasa ziemi a nawet piąta to nigdy nie ciągnął U2812 pługu trzy skibowego

Do prasy rolującej 2812 przecież te bele nie będą wcale dobite u nas jeden prasuje U3512 i nie są role idealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Znajomi robili sianokiszonke 2812, bo c360 z turem śmiga, nawaet foremnte te belki były, moim zdaniem zależy od prasy bo starsze sipmy dużo lżej chodziły od tych nowych, co do pługa wszytsko zależy od ustawienia, sąsiad kupił 2812 przesiadł się z c360 i nażeka że nie da się orać na 3x30 to samo inny znajomy z 3512, ale jak im ustwiłem pługi wytłumaczyłem co to jest wogóle regulacja siłowa tak śmigają w 3x30 i nie narzekają ze za słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

Sąsiad u mojej babci obrabia takim ciągnikiem hmm z 30ha.Ciagnik dostaje ostro po d*pie ale nadal chodzi.Uniego jest to ciągnik do wszystkiego ale na taki areał to on jest troche zamały.Chodzi z pługiem 2skibowym 2x30 kultywatorem 1.8m bronami 5 siewnikiem jakims zachodnim 3m kosiarką rotacyjną.Ale on wyglada gorzej od jakiegos 30 letniego ciapka:)


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Mój wujek kiedyś obrabiał Ursusem 2812 35ha + 5ha łąk i wyrabiał sie tera dokupił fotona i więcej naprawiają niz robią


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas310    1

Ursus 2812 jest super ciagnik do lekkich prac typu oprysk, rozsiewanie nawozu. Jest szybki i zwinny. Do cieżkich prac to nie bardzo poniewaz jest lekki i lubi sie kopać. U nas chodzi w maszynach takich jak:

- Opryskiwacz 450l

- rozsiewacz nawozu Rauch 1000 l

- kopaczka lewatorowa

- brony 5

- beczka asenizacyjna 2000 l

- i innych lekkich prac

U nas najbardziej jest wykorzystywany w transporcie poniewaz wozi tuczniki do rzeźni i co tydzień po serwatke. Według mnie ciagnik do tych prac jest najlepszy i przedewszystkim jest ekonomiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lechu0042    0

racja to jest ciagnik do lekkich prac jak sie chce w pług go zakaładac to trzeba 3512 bo jest silniejszy ma inna pompe no i troche jest dłuszy a poza tym ma inna pompe paliwowa no i hamulce ma inne i zdecydowanie lepsze całe zwotnice sie róznia sa o wiele wieksze bo 3512 ma chamulce na powietrze a tak swoja dorga to ja osobiscie w prasie go nigdy nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro500    0

też posiadam 2812 i powiem szczerze że jestem z niego zadowolony... obrabia 10ha sadu i ma do pomocy c-330. ma 15 lat i jeszcze nie miał poważnych awari... Sprzęty podczepiam do niego wszystkie zaczynajac od ślęzy a koncząc na bronach... ciągnik fajny ale przydało by mu sie jeszcze z 10km ;) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Ogólnie jest to sprzęt jak najbardziej godny polecenia.

Co do marek lepszych od ursusa to jest ich conajmniej 10, ale nie chodzi mi nawet o to.

LEPRZEJ??????????? JAK MOżNA TAK NAPISAć??? Zmień to na prawidłowo LEPSZEJ bo tak to razi w oczy, że spadłbym z krzesła jak to ujrzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
racja to jest ciagnik do lekkich prac jak sie chce w pług go zakaładac to trzeba 3512 bo jest silniejszy ma inna pompe no i troche jest dłuszy a poza tym ma inna pompe paliwowa no i hamulce ma inne i zdecydowanie lepsze całe zwotnice sie róznia sa o wiele wieksze bo 3512 ma chamulce na powietrze a tak swoja dorga to ja osobiscie w prasie go nigdy nie widziałem

Ale jakiej kostkującej czy rolującej??? bo u nie są dwa zestawy jeden to 3512+Sipma Farma to radzi sobie dobrze bele są nawet bobrze dobite ale 47km to mi sie wydaje te trochę za mało do prasy rolującej

Ja mam też u2812. Pracuje z takimi maszynami:

-Pług 3

-kombajn ANNA

-agregat 1,8m

-kosiarka 1,75

-kultywator 16

-rozrzutnik 3,5t

-brony 5

Do Anny to trochę za mało ale pług trzy skibowy to już lekka przesada na ten ciągnik i kultywator 16łap ja takie maszyny ciągam Ursusem 3512 i czasami ma problemy. Jakie masz ziemie bo jeśli będzie chodził z takimi maszynami to on długo nie pożyje bez remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Ja powiem tak, Ursus 2812 nadaje sie idealnie do lżejszych prac jako ciągnik pomocniczy np. opryskiwacz, rozsiewacz nawozów, brony, przegrabić siano itp. bo pali mniej lub tyle samo co C-330 a jest mocniejszy, zwiniejszy i ogólnie fajny ciągniczek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruc    0

u mnie ursus 2812 jest glownym ciagnikiem w gospodarstwie

nie brakuje mu mocy tyko uciagu

mam go 13 lat i nie bylo z nim prawie zadnych problemow

tylko raz urwala sie sroba od podnosnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

Mój sąsiad ma 2812 i pracuje u niego jako główny ciągnik w gospodarstwie, ale jego gospodarstwo do największych zaliczyć nie można ale rade sobie dawał. ale wg mnie to on bardziej własinie nadaje sie do prac typy rozsiewacz do nawozów, opryskiwacz itp.

 

Raz go trzydziechą z pola ciągnąłem bo mu się zapowietrzył


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Jestem szczęśliwym posiadaczem 2812 :) i jak narazie jest wszystko ok, do niedawna pracował u mnie jako traktor główny na 20-30 H ciągał 3 pługi.

 

zalety:mało pali, zwrotny, ładnie odpala w zimie, prostota wykonania, dostepnosc czesci dosc dobra,tanie czesci

wady: na drodze asfaltowej bardzo trzesie, żle zaprojektowany wachacz przedni a w szczególności tuleja, która bedzie teraz wymieniana 3 raz :)


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil360    0

mój wujek ma taki ciągnik jako główny na 12h gospodarstwie chodzi z

 

pługiem 2x35

agregatem 1.5

ze starszą wersją poznaniaka z 1988r

opryskiwaczem 400l

2 przyczepami 3,5 t

kultywatorem 1,5

prasą kostkującą SIMPA Z224/2

 

 

 

 

PS. ursus jest z 2002r i tam gdzie przcuje przeważają ziemie klasy 2,3,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek232    0

Ogólnie spoko ciągniczek, tylko do tura to ma trochę za szybki wsteczny. Szczególnie jest to odczuwalne przy załadunku obornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

2812 jest lepszy!!!!!!!!!!!!!!!!


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie wiecie może czy 2812 poradzi sobie z prasa sipma classic 120x120?

jasne że sobie poradzi, u znajomej kilka lat robił taki z sipmą sianokiszonkę ;)w końcu silnik taki sam jak w 3512 a to że na papierze jest kilka km mniej to nie wszystko, bo jest jak na taką moc 3 gary i nie mała pojemność, oczywiście w rozumieniu że w ogóle balota będzie kręcił a nie zaraz ktoś się czepi że ten ciągnik jest wystarczający, bo jest za słaby, ale na własne potrzeby robota będzie szła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Ja mam 2812 z 1993r całkiem dobry ciągnik po prac pomocniczych.U mnie chodzi głównie z siewnikiem kosiarką przewracarką i z turem teraz zakładam 3 sekcje do chwytaka zobaczymy co pokaże


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrzej2110
      Witam
       
      Mam problem z 3512. Gdy chce go odpalić z komina leci czarny dym a silnik nie chce załapać. na hol zapala. Co zrobić żeby palił z rozrusznika?? Dodam ze wtryski ma wymienione i zawory były regulowane.
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze
       
      Ortografia. @quercus
    • Przez 18mateo18
      witam
      Mam problem ponieważ mój ferguson nie puszcza powietrza z pneumatyki tylko nabije na maxa i ślizga się pasek od sprężarki co jest popsute ????
    • Przez Andi2812
      Ostatnio zauważyłem że, pod spodem wisi jakiś kabelek. Prośba o pomoc gdzie go podłączyć oraz do czego służy.
      Z objawów to co zauważyłem, że nie działają światła awaryjne i reflektor roboczy.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj