Polecane posty

nic nie trzeba rozbierać jak się przyjrzysz to zobaczysz że pomiędzy obudową bębna a dociskiem jest taka szczelina i tam wodę pod ciśnieniem skieruj a zobaczysz jak brud zacznie wypływać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1425    3

mam osobiście ten model i jestem z niego bardzo zadowolony (mój pracuje na 6 ha) pali bardzo mało w orce 5-6/ha na ciężkiej ziemi (pługi 3 unii podorywkowe) niestety troche awaryjny r.1997 opon jeszcze nie wymieniałem pompa hydrauliczna była wymieniana ze złego użytkowania, tłoki, pierścienie, planowana głowica i uszczelki ale po za tym idzie wytrzymać te roczniki co mój nie ma jeszcze podłogi i wyciszonej kabiny więc wygoda nie zachwyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

powiedzcie mi jak uważacie, czy założenie bliźniaków na tył dało by coś lepszego uciągu ewentualne jeszcze dociążenie tych kół np. wodą? wydaje mi sie że do cięższych prac tzn. orka czy kultywator to warto chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
888adam888    0

Hej mam pytanie. mam zestaw 2812 razem z owijarką. jak chce zrzucic bele to musze kilka dzwigni naraz przelaczyc. u was tez tak jest?

Pomocy bo jest to dosyc meczoce i uciazliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

czy 2812 będzie dobrym zastępstwem za c-330m? chodzi o lekkie prace, do ciążkich jest c-360.

i kolejne pytanie, czy na pierwszym biegu polowym będzie dużo szybszy niż c-330m na 1 polowej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

2812 ma 41KM a 330M 30,5KM. Jest szybszy ale czy ma być słabszy? Na pewno jest mocniejszy, może ma mniejszy uciąg na mokrej nawierzchni. Ciapek ma inną charakterystykę silnika ale i tak MF jest mocniejszy. Napewno będzie bardziej dynamiczny, wzrotny i wygodniejszy. Jedynie problem przy zestawie z C360 to wspólne urzytkowanie z maszynami posiadającymi hydraulikę ( MF np. Agrol U a C360 Hipol - nie należy ich mieszać). MF ma mocniejszą hydraulikę ( bardziej wydajna pompa) i mniej spali. Ale ja i tak brałbym MF 255 ewentualnie 3512 ze względu na tylny most.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

po przeczytaniu kliku tematów również powoli zrwacamy się w stronę 255/3512

i w związku z tym pytanie, do jakiego czasu produkowane były 3512 na wąskich kołach, tzn. takich jak w MF255??? szerokie koła będą mi przeszkadzać przy uprawie warzyw

czy rozstaw kół MF255 jest taki sam jak c-330m??? wiem że 3512 na szerokich kołach nie pasował w redliny karofli-trzeba przerabiać felgi, tego wolałbym uniknąć

maszyn zasilanych hydrauliką ciągnika nie posiadam, może w przyszłości będzie przyczepa wywrotka, wtedy trzeba będzie pamiątać o przyczepianiu jej do tylko jednego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Ja mam MF255 na wąskiej gumie bo on służy tylko do lekkich prac. Felgi w MF mają możliwość przestawiania więc raczej rozstaw dopasujesz. Ja bym szukał jednak MF255 a nie Ursusa 3512. A jak chcesz nowy to np. MF 350 lub jakiś używany z MF np. 240. Będzie napewno jakościowo lepszy niż 3512 bo pomimo że robiła ta sama fabryka to do 91r były super a później to jak się trafi. Co do uzywek z zachodu to szukaj silnika i skrzyni takiej jak w 255 ( skrzynia 8+2 bez żadnych rewersów, wzmacniaczy i półbiegów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

chodzi właśnie o info że na 100% da się dopasować rozstaw kół do produkcji warzywnej-w 3512 trzeba było przespawywać uchwyty, inaczej brak możliwości dopasowania

na nowego 350 braknie raczej kasy niestety, a w używce to pewnie będziemy szukać tylko w tym co znane, brat nie ma przekonania do "wynalazków"

wiem że seria 500, czy chociażby 264 czy 240 to praktycznie to samo co 235/255, ale pewnie w związku z faktem że takich na Polskę nie było, odpadną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jak uważacie. Ja wiem tylko tyle że jakość tych wynalazków jest o niebo wyższa niż polskich. Stare ciągniki mf jak seria 100 kręcą grubo ponad 10000 mtg a polskie? Pierwsze MF z Ursusa były lepsze ( opinia wielu użytkowników) ponieważ składane były na importowanych podzespołach. Przekładnia główna - nie słyszałem aby ktoś z MF 255 to naprawiał a w Ursusie 3512 ( dużo nowsze ciągniki ) już kilka przypadków zużycia. Ale to zależy w jakim stanie się trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

Witam wszytkich

jestem na forum nowy i i jestem posiadaczem Ursusa 2812

oczywiście mój ciągniczek nie jest bez wad poza wieloma drobnostkami są też poważniejsze awarie

1hydraulika u mnie w opłakanym stanie

2 ciągle zrywa mi pasek od pompy wody i sprężarki chyba muszę wymienić koła pasowe lub je przetoczyć i dać inny pasek

3 popękały mocowania alternatora (żeby żdjąć nie obyło sie bez spuszczania płynu z chłodnicy)

4pękła belka ośi przedniej i tu moje pytanie do użytkowników jak to ustrojstwo wymienić

 

dodam że moj ciągnik ma około 3500mth

Edytowano przez rafalus8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

belke kolego masz na swozniu takim na zawleczke tak mi się wydaje i podstawiasz coś pod silnik i osia wyjezdzasz do przodu z tym odlewem też mozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

A co tam jest jakaś tueja czy łożyska?

Raczej będę chciał wyjechać z całym przodem bo przy okazji może mi sie uda wymienić koła pasowe bo mi pasek często rwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaluga797    1

Witam ma do zakupienia ursusa 2812. Ciagnika na 4 ha wiec sie nie narobi gdyz mam c 360 ktora sie narazie sypie ale ja zrobie i bedzie git. Mam do zakupienia 2812 za 32 tys zl ( nie wiem czy drogo czy nie) ale za to ma orginalnie przejechane 1200mh i wyglada jak nowy przynajmiej wizualnie do tego jest od chlopa (gosc wydaje sie w porzatku). Ciagnik jest z orginalna kabina ursusa. Ciagnik nie byl rozbierany tak twierdzi wlasciciel oraz jest z 1998 r opony nie pozdzierane i sa orginalne ( przynajmiej roczniki sie zgadzaja) Facet sie nie oglasza nigdzie tylko dowirdzialem sie ze chce sprzedac od znajomego . Moje prosba brzmi jak dobrze sprawdzic stan owego ciagnika ( bede bral mechanika ) ale w koncu co 2 glowy to nie jedna . Jak sprawdzic czy napewno nir byl rozbierany i czy silnik i inne podzespoly nie sa zuzyte i czy sie naciesze w miare bez awaryjna praca przez pare lat gdyz c360 robie tylko 100 mh rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

cześć a czy to ważne że nie był rozbierany spradź podnośnik czy dziła wolne szybkie opadanie biegi czy sie nie blokują 3 bedzie trzeszczeć bo nie jest zsynchronizowana ale to te typy tak mają sprawdź kiper podnosi najlepiej podczepić do czegoś a i po odkreceniu korka od wlewu oleju niema prawa chlapać olejem i ma nie dymić i chamulce czy przyczepy chamuja bo pedał to drogi jest na przyczepy i popatrz na przednią oś czy tuleja nie jest rozbita ta główna co trzyma oś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaluga797    1

Dzieki za informacje. We czwartek jade po niego z mechanikiem ale raczej normalnr ze go wezme bo na prawde jest bardzo ladny z orginalna kabina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaluga797    1

Zdaje relacje z wypadu po ciagnik. Ciagnik bardzo ladnym stannie tak stwierdzil zaprzyjazniony mechanik. Biegi wchodza lekko silnik nie wydaje z siebie nie pokojacych dzwiekow ani niepokojacych dymkow. Ciagnik zostanie zakupiony przezemnie tylko musze poczekac bo wlasciciel musi dokonczyc siano kosy. Facet jest troche narwany bo ani nie chcr gadac ani nawet z cemy zl nie chce sposcic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaitek_91    0

Witam.

W 2003 roku kupiliśmy używany ciągnik URSUS 2812 wyprodukowany w roku 1998 w Warszawie (ul. Traktorzystów). Nie posiada on zaworu rozdzielacza hydrauliki, nie posiada rozdzielacza hydrauliki ani nie posiada gniazd hydrauliki zewnętrznej. Instrukcja użytkownika nic nie mówi o wersji ciągnika bez hydrauliki zewnętrznej. Według instrukcji ZAWSZE były montowane alternatywnie dwa modele rozdzielacza.

1. Zastanawiam się jak to możliwe - czy nasz ciągnik to był jakiś egzemplarz produkowany na zamówienie i na życzenie kupującego nie zamontowano wyprowadzenia hydrauliki zewnętrznej?

2. Czy jest możliwość wyprowadzenia hydrauliki zewnętrznej w tym ciągniku?

Tak to u nas wygląda - zamiast zaworu rozdzielacza zaślepka a zamiast rozdzielacza schowek...

 

IMG_20210619_230802.jpg

Edytowano przez kaitek_91
Zapomniałem wstawić zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaitek_91    0

Tak - okazało się, że to była zaślepka. Teraz zamontowaliśmy w jej miejsce zawór rozdzielczy i z niego przewody do rozdzielacza 3-sekcyjnego. Hydraulika zewnętrzna działa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrzej2110
      Witam
       
      Mam problem z 3512. Gdy chce go odpalić z komina leci czarny dym a silnik nie chce załapać. na hol zapala. Co zrobić żeby palił z rozrusznika?? Dodam ze wtryski ma wymienione i zawory były regulowane.
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze
       
      Ortografia. @quercus
    • Przez 18mateo18
      witam
      Mam problem ponieważ mój ferguson nie puszcza powietrza z pneumatyki tylko nabije na maxa i ślizga się pasek od sprężarki co jest popsute ????
    • Przez Andi2812
      Ostatnio zauważyłem że, pod spodem wisi jakiś kabelek. Prośba o pomoc gdzie go podłączyć oraz do czego służy.
      Z objawów to co zauważyłem, że nie działają światła awaryjne i reflektor roboczy.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj