Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Quercus78    5

Panowie mam pytanko odnośnie lamp halogenowych LED, które można zamontować do oświetlenie podwórka. Czy ma ktoś takie i jak się spisują w porównaniu ze zwykłymi halogenami na żarnik? A drugi pytanie czy do zwykłej lampy zamiast żarnika można założyć "żarówkę" z diod LED? Widziałem coś takiego na allegro,ale wydaje misię że ma małą moc.

Sadek    449

Mam naświetlacz led 20W , świeci może jak 100W lub nawet nie, światło jest inne białe. takie moje odczucie.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A drugi pytanie czy do zwykłej lampy zamiast żarnika można założyć "żarówkę" z diod LED? Widziałem coś takiego na allegro,ale wydaje mi się że ma małą moc.

Moc tu nie jest istotna, tylko strumień świetlny.

Quercus78    5

A co to jest ten strumień świetlny?

Sadek, czyli wedlug ciebie to mi tel led podwórka nie oświetli?

Elektrotechnik, a czy są takie wyłączniki zdalnie sterowane żeby zaświecić tą lampę z odległości 30m za pomocą pilota np. z balkonu?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co to jest ten strumień świetlny?

Do szkoły na fizykę się nie chodziło?

Elektrotechnik, a czy są takie wyłączniki zdalnie sterowane żeby zaświecić tą lampę z odległości 30m za pomocą pilota np. z balkonu?

Są. Ceny od 150 zł. Zasięg do 250m.

Sadek    449

Muszę wprowadzić poprawkę do postu #52.

A więc przeprowadziłem testy LED 20 W ( http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=33792919&string=led+30&search_scope=userItems-33792919 tego dostawcy) i oświetliła podwórko ok. 45*50 m na poziomie komunikacyjnym i porównałem z halogenem tradycyjnym 150 W i faktycznie halogen wypadł gorzej (można się poruszać po podwórku lecz jest dużo ciemniej) więc opis w aukcji jest faktyczny. jest faktyczny

agromatik    182

Ja mam zastąpioną oprawę drogową dwoma reflektorami LED 30W, jest zdecydowanie ciemniej, ale na tyle jasno żeby wszystko było widoczne i swobodnie można było się poruszać. Teren oświetlenia 30m*50m, no i ta różnica w mocy 400w ->60W.

Quercus78    5

Czyli mówicie,że ogólnie warto przestawić się na LED?

Elektrotechnik do szkoły to chodziłem ale jakoś o tym strumieniu to ni w ząb nie pamiętam. A jak się nazywa fachowo ten wyłącznik bo na allegro nie mogę go wyczaić.

Sadek    449

Można z czymś takim kombinować (zasięg faktycznie taki jest może nawet większy (w Biedronce widziałem taniej) : http://allegro.pl/gn...3743892796.html

Panowie, proponuję pousuwać wszystkie linki do aukcji, bo za chwilę będę rozdawał punkty.

Edytowano przez Elektrotechnik

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jak się nazywa fachowo ten wyłącznik bo na allegro nie mogę go wyczaić.

A czy allegro jest jedynym miejscem gdzie się czegokolwiek szuka? Wpisz w google zdalny włącznik oświetlenia.

Quercus78    5

Elektrotechnik, dziękuję za poradę. Masz całkowitą rację najpierw szukać samemu później dopiero pytać. Trochę chciałem spłycić zagadnienie i iść na łatwiznę. Znalazłem ten włącznik zdalnie sterowany, a nawt kilka, ale znowu kłopot bo wszystkie mają temperaturę pracy od 0oC do +50oC. A jak to będzie działać w zimę przy -10 ? Bo tak jak wspominałem chcę to założyć do lampy oświetlającej podwórko. Proszę o odrobinę cierpliwości i wyrozumiałości bo każdy jest dobry w swoim fachu.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to musisz znaleźć taki na ujemne temperatury, lub zamontować go wewnątrz budynku.

Sadek    449

Mam naświetlacz led 20W , świeci może jak 100W lub nawet nie, światło jest inne białe. takie moje odczucie.

A dziś porównałem z naświetlaczem LED 20W, lampę metahalogenową 150W i wygrała lampa 150W co prawda moc 7x większa ale jakość oświetlenia też pewnie 7 x większa. Zamocowana na wysokości ok 2,5 m więc jeżeli ktoś ma na myśli oświetlenia placu przez dłuższy czas to polecam ten typ lamp.

agromatik    182

Tylko że w tych 150W z metahalogenu w jednym punkcie świetlnym, możesz zrobić 7 punktów świetlnych LED. Suma summarum chyba jednak Ledy mają przewagę. Ja kupuję LEDy o barwie ciepłej, dają "lepsze" światło, milsze dla oka.

Edytowano przez agromatik

Sadek    449

Tylko cena 7 LED na pewno większa ale widzę w naszej okolicy że place właśnie są oświetlone tymi lampami.

Może źle napisałem place są oświetlane lampami metahologenowymi.

Edytowano przez Sadek

agromatik    182

@sadek przy cenie to masz rację, ale i ta ostro pikuje w dół. Trzy miesiące temu kupiłem 30W za 125zł teraz znalazłem za 90zł, tej samej firmy.

Sadek    449

Elektrotechnik, dziękuję za poradę. Masz całkowitą rację najpierw szukać samemu później dopiero pytać. Trochę chciałem spłycić zagadnienie i iść na łatwiznę. Znalazłem ten włącznik zdalnie sterowany, a nawt kilka, ale znowu kłopot bo wszystkie mają temperaturę pracy od 0oC do +50oC. A jak to będzie działać w zimę przy -10 ? Bo tak jak wspominałem chcę to założyć do lampy oświetlającej podwórko. Proszę o odrobinę cierpliwości i wyrozumiałości bo każdy jest dobry w swoim fachu.

I jak rozwiązałeś sterowanie? Jeżeli zmontowałeś to proszę o opinię.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez rolnikus21
      Witam.
      Chce założyć nową instalcję w paszarni. Problem polega na tym że nie wiem jakim wykonac to kablem. Paszarnia jest oddalona o jakieś 70m więc ze względu na koszty mam zamiar zrobić to przewodem aluminiowym 35mm2. Ale teraz nie wiem czy ma być to przewód cztero czy pięciożyłowy ? 

• Przez rosiu_xd
      Witam serdecznie, ostatnio dorwałem stary odkurzacz do prac w garażu, i po podłączeniu, silnik zionął ogniem, i od razu wyciągnąłem wtyczke z kontaktu, po rozebraniu, okazało się że spuchł ten element, wnioskuje że to kondensator, szukałem takiego czegoś w interecie żeby po prostu go przelutować, ale nie mogłem znaleźć, wiec może ktoś z was zna się na tym i pomoże, co z tym zrobić Pozdrawiam

• Przez AdamCzarnecki
      Potrzebuje informacji jak uszczelnić silnik RTO przy wyjściu wału korbowego na sprzęgło. Czy powinna tam znaleść się uszczelka? ( zdjęcie : https://zapodaj.net/f1e2db7daf1d3.jpg.html ) . Jeśli ktoś będzie mi w stanie pomóc będe wdzięczny.

• Przez grego
      Witam, udało mi się dostać stary dystrybutor do paliwa Adaprim 1031 (jeszcze Czechosłowacki bez elektroniki) ale coś jest tam kombinowane z kablami widać, że był inaczej podłączony niż na schemacie, a i to zostało wyrwane. Przewody w tej puszce moge podłączyć według schematu ale co dalej jak go zasilić? Według schematu jedno wejście jest na siłę i idzie na silnik i są jakieś dwa wejście tak jakby na 230V nie wiem dlaczego tak jest, aktualnie jedno jest zaślepione i było to jakoś na krótko podłączone. Zastanawia mnie jak dystrybutor ma odłączyć/załączyć silnik skoro zasilanie jest bezpośrednio z zewnątrz? Może ma być jeszcze jakiś dodatkowy zewnętrzny przekaźnik? Ma ktoś coś podobnego lub wie o co w tym chodzi?