Polecane posty

Quercus78    5

Panowie mam pytanko odnośnie lamp halogenowych LED, które można zamontować do oświetlenie podwórka. Czy ma ktoś takie i jak się spisują w porównaniu ze zwykłymi halogenami na żarnik? A drugi pytanie czy do zwykłej lampy zamiast żarnika można założyć "żarówkę" z diod LED? Widziałem coś takiego na allegro,ale wydaje misię że ma małą moc.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mam naświetlacz led 20W , świeci może jak 100W lub nawet nie, światło jest inne białe. takie moje odczucie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A drugi pytanie czy do zwykłej lampy zamiast żarnika można założyć "żarówkę" z diod LED? Widziałem coś takiego na allegro,ale wydaje mi się że ma małą moc.

Moc tu nie jest istotna, tylko strumień świetlny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

A co to jest ten strumień świetlny?

Sadek, czyli wedlug ciebie to mi tel led podwórka nie oświetli?

Elektrotechnik, a czy są takie wyłączniki zdalnie sterowane żeby zaświecić tą lampę z odległości 30m za pomocą pilota np. z balkonu?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co to jest ten strumień świetlny?

Do szkoły na fizykę się nie chodziło?

Elektrotechnik, a czy są takie wyłączniki zdalnie sterowane żeby zaświecić tą lampę z odległości 30m za pomocą pilota np. z balkonu?

Są. Ceny od 150 zł. Zasięg do 250m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Muszę wprowadzić poprawkę do postu #52.

 

A więc przeprowadziłem testy LED 20 W ( http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=33792919&string=led+30&search_scope=userItems-33792919 tego dostawcy) i oświetliła podwórko ok. 45*50 m na poziomie komunikacyjnym i porównałem z halogenem tradycyjnym 150 W i faktycznie halogen wypadł gorzej (można się poruszać po podwórku lecz jest dużo ciemniej) więc opis w aukcji jest faktyczny. jest faktyczny


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Ja mam zastąpioną oprawę drogową dwoma reflektorami LED 30W, jest zdecydowanie ciemniej, ale na tyle jasno żeby wszystko było widoczne i swobodnie można było się poruszać. Teren oświetlenia 30m*50m, no i ta różnica w mocy 400w ->60W.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Czyli mówicie,że ogólnie warto przestawić się na LED?

Elektrotechnik do szkoły to chodziłem ale jakoś o tym strumieniu to ni w ząb nie pamiętam. A jak się nazywa fachowo ten wyłącznik bo na allegro nie mogę go wyczaić.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Można z czymś takim kombinować (zasięg faktycznie taki jest może nawet większy (w Biedronce widziałem taniej) : http://allegro.pl/gn...3743892796.html

 

 

Panowie, proponuję pousuwać wszystkie linki do aukcji, bo za chwilę będę rozdawał punkty.

Edytowano przez Elektrotechnik

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jak się nazywa fachowo ten wyłącznik bo na allegro nie mogę go wyczaić.

A czy allegro jest jedynym miejscem gdzie się czegokolwiek szuka? Wpisz w google zdalny włącznik oświetlenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Elektrotechnik, dziękuję za poradę. Masz całkowitą rację najpierw szukać samemu później dopiero pytać. Trochę chciałem spłycić zagadnienie i iść na łatwiznę. Znalazłem ten włącznik zdalnie sterowany, a nawt kilka, ale znowu kłopot bo wszystkie mają temperaturę pracy od 0oC do +50oC. A jak to będzie działać w zimę przy -10 ? Bo tak jak wspominałem chcę to założyć do lampy oświetlającej podwórko. Proszę o odrobinę cierpliwości i wyrozumiałości bo każdy jest dobry w swoim fachu.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to musisz znaleźć taki na ujemne temperatury, lub zamontować go wewnątrz budynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mam naświetlacz led 20W , świeci może jak 100W lub nawet nie, światło jest inne białe. takie moje odczucie.

 

 

A dziś porównałem z naświetlaczem LED 20W, lampę metahalogenową 150W i wygrała lampa 150W co prawda moc 7x większa ale jakość oświetlenia też pewnie 7 x większa. Zamocowana na wysokości ok 2,5 m więc jeżeli ktoś ma na myśli oświetlenia placu przez dłuższy czas to polecam ten typ lamp.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Tylko że w tych 150W z metahalogenu w jednym punkcie świetlnym, możesz zrobić 7 punktów świetlnych LED. Suma summarum chyba jednak Ledy mają przewagę. Ja kupuję LEDy o barwie ciepłej, dają "lepsze" światło, milsze dla oka.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tylko cena 7 LED na pewno większa ale widzę w naszej okolicy że place właśnie są oświetlone tymi lampami.

 

Może źle napisałem place są oświetlane lampami metahologenowymi.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@sadek przy cenie to masz rację, ale i ta ostro pikuje w dół. Trzy miesiące temu kupiłem 30W za 125zł teraz znalazłem za 90zł, tej samej firmy.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Elektrotechnik, dziękuję za poradę. Masz całkowitą rację najpierw szukać samemu później dopiero pytać. Trochę chciałem spłycić zagadnienie i iść na łatwiznę. Znalazłem ten włącznik zdalnie sterowany, a nawt kilka, ale znowu kłopot bo wszystkie mają temperaturę pracy od 0oC do +50oC. A jak to będzie działać w zimę przy -10 ? Bo tak jak wspominałem chcę to założyć do lampy oświetlającej podwórko. Proszę o odrobinę cierpliwości i wyrozumiałości bo każdy jest dobry w swoim fachu.

 

I jak rozwiązałeś sterowanie? Jeżeli zmontowałeś to proszę o opinię.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A czemu niby miała by się nie nadawać?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Odświeżam kotleta

Coraz wcześniej zapada zmrok więc trzeba trochę zainwestować w oświetlenie. Jaki rodzaj lamp (tradycyjna świetlówka/naświetlacz LED) polecacie do oświetlenia pomieszczeń typu stodoła/garaż? Używane średnio 1-2h dziennie. Co będzie tańsze w ogólnej eksploatacji oraz z większą "wydajnością" światła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja  mam powkręcane   żarówki    https://www.ceneo.pl/35613980#tab=click_scroll    szczerze  polecam  droga   ale    warta  każdej  złotówki   

Na dworze  też  mam przy pryzmach  zamontowaną  lampę  uliczną  przerobioną  na taką  żarówkę   i    efekt  super  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A i owszem . Znajomy założył podobne , tyle że takie ze 120 . Zbyt krótko żeby coś więcej powiedzieć . Mi się spodobały . Płaskie i dają sporo światła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam Mam agregat AV22. Nie jestem pewien czy nikt tam nie kombinował przy kabelkach. RDC jest nie podłączone i nie działa miernik F-BC na panelu. Nie wyświetla żadnych informacji. Ktoś poratuje jakimś zdjęciem wnętrza skrzynki ze środka, schematem tego miernika
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie zakupiłem silnik SIEMENS 4KW chciałbym go zamontować do krejzagi. ale jak go podłączyć? czy będzie on działał na 400V
      czy w takim silniku stosuje sie wyłącznik gwiazda trójkąt? + zabezpieczenie termiczne,? prosił bym o poradę w załączniku wysyłam zdjęcia tego silnika wraz z tabliczka znamionowa



    • Przez DrJoint
      Zepsuł mi sie silnik od sterowania daszkiem rury sieczkarni, zamontowalem silownik dwustronnego dzialania przy zamianie + z - i teraz nie wiem jak to podlaczyc i co dokupić. 
      Z pilota sterowania mam 3 kable, w jednym jest stały minus, gdy wcisnę przycisk Góra to w drugim pojawia sie plus, gdy wcisne Dół to plus pojawia sie w trzecim. Od siłownika wychodzą tylko 2 kable. Jak to podłączyć??
    • Przez kuba123456
      Witam jakie oświetlenie ledowe polecacie do ciągnika ? 
    • Przez Hygdys12
      Witam mam problem ze śrutownikiem ssąco tłoczącym  mam silnik 5,5kw 2900obr i jak wezmę odsunę na maxa zasów to śrutownik zaczyna się zapychać i nie daje rade wrzucić sruty do mieszalnika co jest przyczyną za słaby silnik?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj